Junioři nezvládli bláznivý zápas s Vítkovicemi, inkasovali deset branek

Napsal 01.10.2021 Michal Luxa
O s t r a v a / C h o m u t o v - V osmém kole Extraligy juniorů zajížděli Piráti do Vítkovic, kde prohráli 5:10. Chomutovští otevřeli stav zápasu, když se prosadil Ondřej Čech. Ovšem následně se úvodní části rozsypal pytel s góly a do kabin se šlo za stavu 4:4. Jenomže po přestávce domácí předvedli zlepšený výkon a postupně souboru Petra Jíry odskakovali.
8.kolo pá 1.10.2021
VIR
10:5(4:4, 3:1, 3:0)
Vítkovice
Bartošák (9. Irgl) – Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý, Schauer, Macias, Holaník, Rajčan, Krejsa, Melovský, Kubík, Gebauer
Pechaček (22. Tuček) – Cestr, M. Pöschl, Rykl, Pavlák, Dominik Badinka – P. Šugár, T. Šilar, Stárek, Titlbach, Čech, Jurak, T. Svoboda, Vostiňák, Adam, Černý, Vyroubal, F. Döring

Vítkovice
6. Gebauer (Tvrdý, Hodinář), 10. Schauer (Krejsa, Hodinář), 11. Kotásek (Melovský, Krejsa), 17. Krejsa (Kotásek), 22. Smolka (Tvrdý, Bystroň), 23. Krejsa (Kotásek), 34. Gebauer (Prčík, Kotásek), 42. Krejsa (Kotásek), 43. Melovský (Bystroň), 58. Melovský (Kotásek)
3. Čech (T. Svoboda, T. Šilar), 8. Čech, 9. P. Šugár (Titlbach), 19. T. Svoboda (T. Šilar), 29. Vyroubal (Pavlák)

3:7
3:0
1:0
55:27
65

Do střetnutí s Vítkovicemi vstoupili lépe Piráti, kteří se téměř po dvou a půl minutách ujali vedení. Na modré čáře číhal Ondřej Čech, jenž počkal na dojíždějícího Tadeáše Svobodu, jehož zakončení neprošlo. K odraženému puku si ještě nabruslil prvně jmenovaný a přesnou trefou otevřel stav zápasu – 0:1. Na odpověď se čekalo jen tři minuty! Jakub Gebauer přihrával před branku, kam měl namířeno Tvrdý, jenž na kotouč nedosáhl. Jenomže puk se odrazil od chomutovského obránce tak nešťastně, že skončil za brankovou čárou. Celou situaci museli ještě posvětit rozhodčí, kteří gól uznali – 1:1. Psal se konec osmé minuty a Severočeši znovu odskočili do vedení. Druhou trefu v duelu totiž zaznamenal Ondřej Čech, který zachytil přihrávku Ridery mezi kruhy a nedal Bartošákovi šanci zasáhnout – 1:2.

Uběhlo pouze čtyřiatřicet vteřin, když se znovu radoval soubor Petra Jíry! Přesnou trefou se mezi střelce zápasu zapsal Pavel Šugár, jenž vyhnal domácího brankáře na střídačku – 1:3. Ovšem jakoby příchod náhradního gólmana Vítkovice nakopl. Po rychlé kombinaci v kleče vystřelil Jan Schauer, který propálil Pecháčka – 2:3. Na konci jedenácté minuty už bylo znovu srovnáno, jelikož třetím autorem vítkovického gólu se stal Alex Kolásek – 3:3. Poprvé se vedení dočkalo mužstvo z Ostravy o šest minut později. Účinnou kombinaci s Koláskem úspěšně zakončil Josef Krejsa 4:3. Ovšem gólově bláznivou třetinu uzavřeli minutu a půl před sirénou ještě Piráti, když zpoza brankoviště vyjel Tadeáš Svoboda, jenž poprvé pokořil střídajícího Irgla – 4:4.

V polovině dvaadvacáté minuty nabídl soupeři početní výhodu Vostiňák a po půl minutě se Vítkovice vrátily do vedení! Od modré čáry se napřáhl René Smolka, jenž přesně mířil pod horní tyčku – 5:4. Po tomto momentu opustil Pecháček brankoviště a jeho místo zaujal Tuček. Jeho kouzlo ale trvalo pouze minuty, jelikož se domácí dostali do přečíslení, které využil druhou trefou v zápase Josef Krejsa6:4. Chomutovskému souboru se ale znovu povedlo snížit. S vypršením vítkovického trestu se prosadil Tomáš Vyroubal 6:5. Tři a půl minuty po polovině střetnutí byl rozdíl ve skóre opět dvoubrankový. Zakončení domácích zastavil Adam, který zůstal ležet na ledové ploše, avšak rozhodčí nechali hru plynout dál. Poté na konci kombinace stál Jakub Gebauer, jenž prostřelil střídajícího brankáře Pirátů – 7:5. V šestačtyřicáté minutě pak ještě nastřelil brankovou konstrukci Severočechů Krejsa, jenže skóre se před přestávkou už nezměnilo.

Do poslední dvacetiminutovky nastoupili Piráti ve dvojnásobném oslabení. Vítkovice proměnili až klasickou přesilovou hru, když se hattrickem blýskl Josef Krejsa 8:5. Domácí mužstvo další branku přidalo při vlastním oslabení, kdy Tuček reagoval pozdě, a tak jej propálil Matyáš Melovský 9:5. Definitivní tečku střetnutí dal desátým gólem Vítkovic Matyáš Melovský10:5.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Měli jsme dobrý vstup do utkání a vedli jsme 3:1. Ale úplně zbytečně jsme o vedení přišli nějakou nedisciplinovaností a koncentrací. Pustili jsme je zpátky do hry a pak jsme srovnali na 4:4. Vítkovice pro nás byly hratelným soupeřem, ale zbytečně jsme z toho udělali takový zápas.“