JUNIOŘI - reportáž

Junioři nezvládli ani druhý venkovní zápas a vezou si z Opavy porážku 5:3

Napsal 25.10.2008 Pavel Kadeřábek, Martin Kubánek
C h o m u t o v - V dnešním utkání tahali chomutovští od začátku za kratší konec a po nevydařené první třetině, kterou prohráli o dvě branky neustále dotahovali náskok domácích. Sice je poslal do vedení první brankou Jaroslav Kůs, ale pak už jen dotahovali náskok soupeře. Na 2:4 snižoval ve 25. mintě Krupka a na konečných 3:5 ve 47. minutě Bečvář.
16.kolo so 25.10.2008
OPA
5:3(3:1, 1:1, 1:1)
CHM
Opava
Trenčan - Žídek, Kysela, Vitásek, Gulda, Plánovský, Dumbrovský, Martínek, Dohnal - Blaga, Veselý, Čavrk, Herman, Vítek, Koschatský, Musial, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek.
Chomutov
Kaššák (21. Hollý) - Jaško, Dostál, Kovácsik, Semrad, Krupka, Kaplan, Rutta - Kalinovič, Ptáčník, Chlouba, Hofmeister, Heindl, Hauer, Kroupa, Bečvář, Kůs, Kolář, Miklovič, Szakal.

Shrnutí

Opava úvod zaspala a Chomutov se tak aktivnější hrou dostal do vedení. Útočník Kůs vyrazil do brejku a nedal Trenčanovi žádnou šanci. Domácí inkasovaná branka probudila. V 8. minutě vznikla před Kaššákem mela, ze které vzešla vyrovnávací branka Baďury. Než se hosté stačili otřepat, přišla druhá rána. Hned po buly se domácí nadechli do protiútoku, z něhož pramenil vedoucí gól Džemly. Dá se říci, že Chomutov po této brance vypadl z rytmu hry po celý zbytek první třetiny. V 15. minutě našel Koschatský před bránou ideálně postaveného Vítka, jenž překonal ležícího brankáře.

Ve druhé třetině rozhodovaly především přesilové hry. Na jejím začátku si Opavští vybrali slabou chvíli a po ráně Chlouby od modré nedokázali dostatečně pokrýt Krupku, který propasíroval puk za Trenčanova záda. Potrestal tak vyloučení Veselého. Zhruba o deset minut později se nejlépe zorientoval před brankou soupeře Blaga a při početní výhodě zasunul odraženou střelu do brány. Před přestávkou si hosté vypracovali ještě šanci, která mohla skončit gólem. Jeden z hráčů nahodil kotouč na brankáře, ten ho vyrazil nešikovně před sebe a naštěstí pro Opavu nebyl nikdo ze soupeřova týmu poblíž, kdo by dokázal chybu potrestat.

Úvodní minuty poslední třetiny přinesly de facto rozhodnutí. Domácí celek zahrával přesilovku, v němž nedokázali hosté uhlídat Koschatzkého, který přidal pátý zásah. Tato branka nedávala hostům příliš nadějí na zvrat. Jenže přišlo další vyloučení a další gól. Bečvář při vyloučení Macha využil tlaku v útočném pásmu a vykřesal pro hosty naději. Poté se Chlouba s Heindlem ocitli v přímo před Trenčanem, ale v obou případech vyšla ze souboje vítězně opavská jednička mezi tyčemi. Chomutovu se nedala, na rozdíl od některých předchozích mužstev, upřít snaha hrát a zvrátit nepříznivý stav. Na opavské straně stálo ale i štěstí v rozhodujících momentech, a proto se mohli opavští junioři znovu radovat z vítězství.