JUNIOŘI - reportáž

Junioři neuspěli v severočeském derby, na ledě Litvínova prohráli

Napsal 27.10.2012 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Šestnácté kolo Noen extraligy juniorů svedlo proti sobě regionální soupeře a sousedy. Piráti Chomutov zajížděli na led litvínovské Vervy. Domácí si v prvních dvou třetinách vypracovali dvougólový náskok. Za Chomutov snížil Libor Šulák, ale Litvínov okamžitě odpověděl a vítězství si pojistil v předposlední minutě.
16.kolo so 27.10.2012
LIT
4:1(1:0, 1:0, 2:1)
CHM
Litvínov
Horák - Soukup, Kokeš, Cvrk, Svoboda, Fučík, Hora, Kasal, Šrámek, Písařík, Průša, Kuchař, Válek Trübnekr, Čeřoský, Zdeněk, Ejem, Mical, Švarc, Smolka.
Chomutov
Dovina - Havel, Drobný, Pelc, Horváth, Fronk, Deveri, Kaše, Kämpf, Hammerbauer, Szathmáry, Tejnor, Peštuka, Lenhert, Novák, Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava.

Branky a nahrávky

Litvínov
1. Kokeš, 31. Švarc (Hora, Písařík), 42. Trübenekr (Mical, Fučík), 59. Válek (Cvrk, Hora)
Chomutov
42. Šulák

Statistiky

Vyloučení
4:4
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
43:42

Shrnutí

Od začátku zápasu jsme sledovali atraktivní derby. Chemici otevřeli skóre již po 22 vteřinách hry, když nahození Martina Kokeše tečoval někdo z hostujících hráčů. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale větší šanci si vytvořil až v osmé minutě hostující Fronk, Horák byl však proti a skvěle zasáhl. V další akci se blýskl litvínovský Šrámek, který projel sám celé hřiště, ale na poslední chvíli mu vypíchl puk chomutovský obránce.

Litvínov byl lepším týmem, zejména první dva útoky hosty v několika pasážích hry přehrávali. Ve třinácté minutě pálil od modré čáry Cvrk, ale Dovina dokázal jeho střelu vykopnout levým betonem. Hosté přidali na pohybu a Litvínov se začal místy dostávat pod tlak, chemici se ale dokázali ubránit, a tak šli domácí do kabin s jednobrankovým náskokem.

Ve druhé třetině byla vidět spousta nevyužitých šancí na obou stranách. Domácí do prostředního dějství vstoupili aktivně, ale Chomutov zdobily skvělé protiútoky. V osmé minutě druhé třetiny se dostal do úniku hostující Novák, ale Horák dokázal puk po jeho střele udržet před brankovou čarou.

Litvínov se poté dostal do několika slibných šancí, ale jen jedna skončila gólem. Hora vystřelil z mezikruží a Marek Švarc dokázal doklepnout puk za dezorientovaného Dovinu. Litvínov mohl vzápětí přidat další branku, Smolka si skvěle vybruslil, ale nedokázal puk poslat mezi tři tyče. Ve 36. minutě byl vyloučen domácí kapitán Písařík a hosté byli blízko snížení, Horák ale vyrazil střelu Havla ramenem nad horní tyč své branky. Domácí tak šli do posledního dějství s dvoubrankovým vedením.

Do třetí třetiny hosté doslova vlétli, ve druhé minutě posledního dějství využil Chomutov svého tlaku a Libor Šulák překonal povedenou střelou litvínovského brankaře. Litvínov se této branky nezalekl, ba naopak, už po 15 vteřinách šli domácí opět do dvoubrankového vedení. Po ukázkové kombinaci doklepl puk za záda Doviny Jan Trübenekr . Hosty tato branka zaskočila a Litvínov dominoval.

Chomutov se z tlaku vymanil a otevřel hru a to se ji málem vyplatilo, Novák se dostal sám před Horáka, ale ten jeho šanci opět chytil. Hosté dál stupňovali svůj tlak, ale bezúspěšně. Domácí skvěle bránili a své vítězství ještě pojistil do prázdné branky Lukáš Válek.

Ohlasy trenérů

Radek Mrázek (HC Litvínov): Jsem rád, že kluci předvedli konečně správný domácí výkon a to ještě proti Chomutovu. Dokázali jsi, že je to jen v hlavách. Doufám, že budeme takhle dál pokračovat.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): Byl to velice pěkný a rychlý zápas. Vstoupili jsme do utkání poněkud nekoncentrovaně, první třetinu jsme malinko spali a to stačilo, aby náskok domácích narostl do dvou gólů. Litvínov si zápas už dokázal pohlídat. V závěru jsme sice hráli dobře, ale už to na výhru nestačilo.