Junioři neuspěli doma proti Vítkovicím a prohráli vysoko 0:5

Napsal 10.03.2010 Václav Mohelník
Ch o m u t o v - Velmi pikantní souboj nabídlo dnešní střetnutí Chomutova s Vítkovicemi. Domácí šli do zápasu, jako jasný outsider, a také to tak dopadlo. Vítkovice vezou vítězství hlavně díky druhé třetině, kterou vyhráli po brankách Kucsery, Prokopa, Strapíče a 2x Petra Slováka 0:5. Domácí se nezmohli ani na jediný gól, a tak o výsledku nemohlo být pochyb. KLH Chomutov - HC Vítkovice Steel 0:5.
OF1 st 10.3.2010
0:5(0:0, 0:5, 0:0)
VIT
Hollý, od 35. Matoušek - Kolář, Pinka, Čížek, Motejlek, Kolčava, Karlík, Mazanec, Průcha - Kůs, Ptáčník, Mála, Matějka, Csányi, Kroupa, Heindl, Zeman, Wszolek, Klouček, Hrabák, Kunc.
Vítkovice
Kubáň (Taťak) - Voráček, Hruzík, Slavík, Prokop, Žratora - Vrána, Řehák, Včíslák, Maliník, Galajda, Slovák, Kolouch, Strapáč, Chomič, Kucsera.

První třetina začala prověřovacíma střelami na oba brankáře, jak domácího, tak i hostujícího. První vážnější šance se naskytla ve čtvrté minutě, kdy domácí obraně ujel, jeden z hostujících útočníků. Svoji šanci ale do zdárného konce nedovedl. Domácí měli šanci v sedmé minutě, kdy se od hostující obrany odpoutali tři hráči domácích a jeli do přečíslení tři na jednoho. Tato situace, stejně jako hostující zůstala nepotrestána. První vyloučení v zápase přišlo, až v jedenácté minutě, kdy si šli zároveň sednout hostující a domácí hráč, za vzájemné pošťuchování. To byla asi poslední vážnější situace v první třetině, která byla z pohledu diváka velmi rychlá.

Druhá třetina, už pro domácí nebyla tak dokonalá. Když neproměnili šanci z pětadvacáté minuty, musel přijít zákonitě trest. Nejprve domácí zachránila v šestadvacáté minutě ještě tyč. Poté se ale domácím zhroutilo snad vše, co trénovali. 27. minuta -1:0. Domácí si nepohlídali hostujícího Lukáše Kucseru, a ten otevřel stav utkání. Po druhé se hosté radovali o dvě minuty později, kdy se po ztrátě puku domácích, radoval Lukáš Prokop, který vstřelil gól mezi lapačkou a tyčkou Hollého branky. Poté si vzali domácí oddechový čas, při kterém se chtěli dát do kupy a výsledek zdramatizovat. To se mýlili. Domácím ujel jeden z hostujících hráčů, následně faulovali a nabídli hostům trestné střílení, které nevyužili. To neplatilo o minutu později, kdy se po další laciné chybě domácí obrany a následného úniku prosadil, ve vlastním oslabení Petr Slovák. Další minuta a další gól v domácí síti. Další krach domácí obrany způsobilo čtvrtou branku hostů, kterou dával prudkou ránou mezi betony Petr Strapáč. Destrukci domácí obrany dovršili hosté o půl minuty později, kdy se po úniku dva na jednoho prosadil Petr Slovák. To již nevydržel v bráně Juraj Hollý, který šel střídat a nahradil ho Lukáš Matoušek. Hosté se i nadále tlačili na domácí bránu. Další možnost měli v sedmatřicáté minutě, kdy ale orazítkovali pouze tyč. Následně se hra uklidnila a dohrála se třetina. Hosté v ní dominovali a vyhráli ji 0:5.

Do třetí třetiny nastoupili domácí, jako do té první. Precizní a kompaktní obrana, která nedala hostujícím hráčům, ani trochu místa navíc. Již od úvodních minut třetí třetiny, se domácí nastěhovali před hostujícího brankáře a snažili se s výsledem něco udělat. Hostující brankář měl, ale svůj den a vše domácím borcům pochytal. Domácím ke vstřelení branky nepomohla ani osmiminutová přesilovka, kdy hostující hráči plnili trestnou lavici, jako u nějaké čerpací stanice, kde dávají palivo zadarmo. Poslední možnost, jak mohli domácí vstřelit branku, byla v sedmapadesáté minutě. Kdy po faulu na domácího útočníka, bylo nařízené trestné střílení. Ani tuto možnost domácí nevyužili a darovali tím hostujícímu brankáři „nulu“ na svém kontě. Chomutov prohrál doma s týmem HC Vítkovice Steel 0:5.