Junioři neudrželi proti Tygrům dvou brankové vedení a prohráli

Napsal 28.09.2013 Jan Thőma
C h o m u t o v - Zápas osmého kola Noen extraligy juniorů zahájili lépe domácí Piráti, když skóre v deváté minutě otevřel Paleček. Liberec se však nevzdal a utkání ještě v první části otočil. Ve druhé třetině Piráti srovnali zásluhou Vrány. Následně nevyužili mnoho šancí a ukazatel skóre se nezměnil. Třetí dějství opět ovládli nejprve domácí, když odskočili o dvě branky. Hosté však díky dvěma gólům Jandejska a trefě Vlka otočili utkání a získali cenné tři body.
8.kolo so 28.9.2013
4:5(1:2, 1:0, 2:3)
LIB
Dvořák – Michálek, Cestr, Szathmáry, Drobný, Černý, Tejnor, Ringler, Dobrovolný – N. Hlava, Peštuka, Chrpa - Lehnert, D. Kaše, Fronk - Janák, Paleček, Vrána - Veselý, Šťovíček, Bednář
Liberec
Vaněček – Jandejsek, Mrázek, Artl, Turek, Beránek, Pálek, Havlín – Langhammer, Hrníčko, Belovič, Kalfiřt, Psota, Vlk, Boček, Svoboda, Žďárský, Havlas, Pilař, Reiniš

9. Paleček (Tejnor, Černý), 23. Vrána (Paleček), 41. Szathmáry (Hlava), 46. Fronk (Chrpa)
Liberec
11. Žďárský, 16. Hrníčko (Svoboda, Psota), 46. Vlk (Langhammer), 53. Jandejsek (Svoboda, Psota), 57. Jandejse

2:8
3:0
0:0
42:16
70

Utkání začalo ve velkém tempu. Hned v první minutě se velké šanci ocitl domácí Jiří Fronk, jeho střelecký pokus zastavoval gólman až na brankové čáře. Chvíli na to se poprvé vylučovalo. Na trestnou lavici zamířil Daniel Lehnert. Liberci se sice přesilová hra dařila, ale početní výhodu zmařil Hrníčko, který byl po minutě přesilové hry vyloučen za podražení. Po návratu Lehnerta měli Piráti početní výhodu, již se jim nepodařilo využít. V páté minutě se okolo branky obtočil Vrána, jeho pokus však skončil na Vaněčkově betonu a neujala se ani následná dorážka. První branka padla v osmé minutě, kdy předvedli krásnou souhru domácí. Přihrávkami na jeden dotek se puk dostal k TOMÁŠOVI PALEČKOVI a ten se nemýlil. Vedení Pirátům vydrželo necelé dvě minuty, kdy jako blesk z čistého nebe udeřil MARTIN ŽĎÁRSKÝ, jenž se prosadil po nenápadném zavezení puku. Domácí tato branka mírně zaskočila a hosté se dostali na koně. Ke konci patnácté minuty toho také využili, na 2:1 pro Liberec zvyšoval DOMINIK HRNÍČKO. Martin Šťovíček mohl ke konci třetiny vyrovnat, ale tuto možnost odmítl.

Na začátku druhé části dostali Piráti možnost zahrát si přesilovou hru, již v čase 17:07 využil JAKUB VRÁNA. Hned dvě minuty na to mohl zvýšit Chrpa, jenž ujížděl na Vaněčka úplně sám, svým pokusem však trefil pouze tyč. Piráti chtěli strhnout vedení na svou stranu a ve dvacáté šesté minutě po tečované střele Cestra poskakoval puk na brankové čáře. Domácí se už radovali z branky, ale rozhodčí rozpažil. Po té se hra uklidnila, až do doby než Hlava nastřelil tyč. Piráti dále pokračovali ve své převaze a liberecký Vaněček měl plnou lapačku práce. Ke konci druhé třetiny ještě zahrozil Janák, jeho pokus zlikvidoval zalehnutím Vaněček. Přesně minutu před druhou sirénou dostala hostující střídačka trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

Tuto přesilovou hru využili domácí začátkem třetí třetiny, když je do vedení poslal ŠIMON SZATHMÁRY. Třetí dějství tak začalo stejně jako to druhé. Po tomto gólu domácí dále ohrožovali branku Vaněčka. Při jednom z úniku Pirátů fauloval liberecký Havlas a Piráti tak dostali možnost další přesilové hry. V té nejprve Liberec nastřelil tyč, pak si ale puk vzali Piráti, přejeli s ním hřiště a na 4:2 zvyšoval JIŘÍ FRONK. Hned po vhazování snížil DOMINIK VLK. Branka nakopla liberecké hráče a síly se srovnaly. Toho dokázali v padesáté třetí minutě využít Liberečtí. Domácí Dvořák na střelu Svobody ještě dosáhl, ale na následnou dorážku ADAMA JANDEJSKA už nikoliv. Liberec tak opět srovnal skóre zápasu. Piráty však tato branka namotivovala a Liberec zatlačili. Vaněček svůj tým ale podržel. Za to se mu tři minuty před koncem spoluhráči odvděčili, když se v tlačenici před brankou stihl nejlépe orientovat ADAM JANDEJSEK a usměrnil kotouč do branky. Nic dalšího se v zápase nestalo a Tygři tak porazili Piráty 5:4.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „I takové zápasy bývají. Sedm tyček, nespočet stoprocentních příležitostí. Po druhé třetině to mělo být alespoň 6:2. Byli jsme nepozorní v defenzivě a v bráně. Za stavu 4:2 si někteří naši zkušení hráči dovolili začít podceňovat určité maličkosti. Následně přišel gól nebo spíše lob, který zápas asi nejvíce ovlivnil. V hokeji se moc nevidí, aby přes hlavu stojícího gólmana zapadl puk do brány. Na to se však nesmíme vymlouvat. Byli jsme nedůrazní v koncovce, netrpěliví asi i malá koncentrace. Několik zaváhání, podcenění a výsledek 4:5 je na světě.“

Petr Haken (TJ Bílý Tygři Liberec): „Ve třetí třetině jsme měli velké štěstí. Chomutov byl po většinu zápasu lepším mužstvem. Rozhodně byli důraznější a šikovnější. Nám dobře zachytal brankář. Myslím, že od půlky zápasu jsme začali stačit soupeřovi i fyzicky. O to štěstí jsme se poprali a nakonec jsme vše zvládli. Musím ovšem uznat, že domácí byli po většinu zápasu lepším týmem.“