Junioři nedali gól a na závěr východního tripu padli v Havířově

Napsala 23.10.2021 Kateřina Kundertová
H a v í ř o v / C h o m u t o v - Piráti uzavřeli trip na východ republiky vysokou prohrou, když v rámci třináctého kola juniorské extraligy nestačili na Havířov. Chomutovští se nezmohli na jedinou branku a naopak jich inkasovali sedm, takže prohráli i druhý venkovní zápas v řadě.
13.kolo so 23.10.2021
HAV
7:0(2:0, 3:0, 2:0)
Havířov
Nowak – Kremnický, Bílek, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí – Mastič, Horváth, Pastor, Makovec, Becher, Kalčík, Byčkov, Špaček, Hledík, Bárta
Pecháček – Petrásek, Cestr, Janda, M. Pöschl, Matějka, Pavlák – Šugár, T. Šilar, Stárek, Titlbach, Čech, Jurak, T. Svoboda, Vostiňák, Adam, Vyroubal, F. Döring

Havířov
14. Becher (Zavřel, Horváth), 19. Fědor (Byčkov), 21. Horváth (Zavřel), 28. Pastor, 29. Mastič (Bárta), 54. Becher (Fědor, Horváth), 60. Byčkov (Pastor, Bárta)

Kočí (Havířov) 5 minut a do konce utkání

Piráti vstoupili do utkání dobře, ale Ondřej Čech během přesilovky nejdřív v dobré pozici netrefil branku a následně nastřelil tyčku. Do vedení šli tedy domácí, když Ondřej Becher z levého kruhu našel mezeru u první tyčky – 1:0.

Následně Dominik Pavlák nechal vyniknout brankáře stejně jako o chvíli později Jan Fědor, jenž však napodruhé už uspěl – v devatenácté minutě během signalizované výhody nadvakrát gólově dorážel – 2:0.

Vstup do prostřední části vyšel AZetu výborně, jelikož hned po dvaadvaceti vteřinách Kevin Horváth zužitkoval větší prostor na ledě při hře ve čtyřech na obou stranách – 3:0. Před přelomem hrací doby si Chomutov vybral černou chvilku, jelikož David Pastor a Maxim Mastič udeřili z úniku během jediného vlastního oslabení – 5:0. Do konce dějství už se i přes šance domácích skóre neměnilo.

Snížit mohli Tadeáš Svoboda a Alen Jurak, kteří nevyzráli tváří v tvář na Antonína Nowaka. V 52. minutě šli Piráti do čtyř, čehož zblízka využil Ondřej Becher – 6:0. Finální podobu výsledku dal devatenáct vteřin před sirénou Filip Byčkov, který se prosadil povedenou ránou po přihrávce zpoza branky – 7:0.

Tomáš Potěšil (AZ Heimstaden Havířov): „Jsem rád, že jsme konečně vstřelili více branek a byly tam fáze utkání, v nichž jsme hráli opravdu dobře. Doufám, že je to nějaký odrazový můstek do dalších zápasů.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Na začátku zápasu jsme dostali přesilovku, při které nám chyběl ke gólu kousek. Pak jsme špatně vyřešili v obranné třetině dvě situace a dostali jsme z toho dva góly. Když potom soupeř přidal v naší přesilovce další dvě branky, bylo o zápase rozhodnuto. Soupeř měl lepší pohyb, byl agresivnější a vyhrál zaslouženě.“