Junioři nechali České Budějovice odskočit do tříbrankového vedení, poté manko už nesmazali

Napsal 16.12.2022 Michal Luxa
Ve třiadvacátém kole narazili Piráti na České Budějovice, s nimiž prohráli 2:3. Jihočeský soupeř vedl po čtyřiceti minutách o tři trefy. V poslední dvacetiminutovce byl aktivnější Chomutov, který se po brankách Dominika Mišovice a Aleše Bára dotáhl na rozdíl jediného gólu. Ovšem v závěru Petr Jíra dvakrát odvolal gólmana, což Motor vždy potrestal.
23.kolo pá 16.12.2022
CEM
5:2(0:0, 3:0, 1:2)
Č. Budějovice
Kalista — Dvořák, Hail, Gajdolín, Willmann, Březina, Placek, Schuppler — Hála, Putz, Sochor, Kotous, Petrásek, Turek, Pitel, Šimon, Vavřík, Eremiáš
Tuček — Filip, Mareš, D. Svoboda, F. Hynek, Poch, Sýkora — Starý, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Mišovic, Jajlov, Rindoš

23. Putz (Eremiáš, Turek), 33. Hála (Petrásek, Placek), 36. Hála (Březina, Placek), 58. Turek (Putz), 60. Petrásek (Hála, Vavřík)

Kosnar - Rubáš, Tvrdík

Ačkoliv úvodní část branku nepřinesla, České Budějovice se prosadili hned na začátku prostřední části. Ve třiadvacáté minutě našel Adam Eremiáš Davida Putze, jenž otevřel skóre zápasu - 1:0. V polovině zápasu hrál Chomutov přesilovou hru, jenomže po jejím skončení inkasoval. Autorem branky se stal Daniel Hála, který zvýšil vedení Motoru - 2:0. V šestatřicáté minutě se o slovo znovu přihlásil Daniel Hála, a tak Jihočeši vedli už 3:0

Psal se čas 44:44, když se Chomutovu podařilo snížit. Martin Starý našel přesnou nahrávkou Dominika Mišovice, který vykřesal Pirátům naději na bodový příděl. V šestapadesáté minutě se mezi střelce zapsal také Aleš Bár, jehož zakončení skončilo až v síti - 3:2. Chvíli na to si trenér Petr Jíra vyžádal oddechový čas, avšak jeho svěřenci už nevyrovnali. Naopak České Budějovice odskočily, když trefil opuštěnou klec Adam Turek, kterého ve stejné příležitosti napodobil ještě Filip Petrásek - 5:2.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Odehráli jsme těžký zápas s kvalitním soupeřem. Dlouho jsme se drželi na dostřel a ve třetí třetině jsme dokonce snížili na 2:3. Bohužel v power-play jsme dvakrát inkasovali, což definitivně rozhodlo.“