JUNIOŘI - reportáž

Junioři na body v Liberci nedosáhli, i když skóre mocně dotahovali

Napsal 14.12.2019 Marcel Holl
L i b e r e c / C h o m u t o v - V rámci 27. kola hráli Piráti na ledě Liberce. Domácím se povedl vstup do zápasu, když vedli 2:0, jenže na druhou trefu vzápětí zareagoval Berčík. Ve druhé dvacetiminutovce si Bílí Tygři dvěma góly zajistili náskok, o který již nepřišli, i když Piráti se dostali díky brankám Seemanna a Lobodowského na dostřel. Tři body tak zůstaly pod Ještědem.
27.kolo so 14.12.2019
LIB
4:3(2:1, 2:0, 0:2)
CHM
Liberec
Čajan – Aubrecht, Ira, Šedivý, Adamec, Charvát, Kovář, Žůrek – Křepelka, Hujer, Šafařovský, Jansa, Strnad, Trunda, Liška, Nezbeda, Rossmy, Šeliga.
Chomutov
Altrichter – Šuráň, Seemann, Ludvík, Vaněk, Jungvirt, Pöschl – Švec, Dospěl, Pech, Prokop, Jaroš, Berčík, Janeček, Koláček, Svoboda, Kulich, Lobodowski.

Branky a nahrávky

Liberec
10. Křepelka (Aubrecht, Jansa), 19. Nezbeda (Křepelka, Šedivý), 32. Šeliga (Nezbeda), 33. Strnad (Ira).
Chomutov
19. Berčík (Lobodowski), 45. Seemann (Berčík, Janeček), 51. Lobodowski (TS).

Statistiky

Vyloučení
8:6
Využití
3:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
43:37
Diváci
42
Rozhodčí
Wagner – Kajínek, Podrazil

Shrnutí

Libereckým vyšel vstup do zápasu lépe než soupeři. V přesilové hře na konci úvodní desetiminutovky se domácí hokejisté dostali do vedení. Aubrechtův pokus vyrazil Altrichter jen k Janu Křepelkovi, jehož pohotová bekhendová dorážka otevřela gólový účet zápasu.

Na druhou trefu se muselo čekat až do závěru první periody. Padla v početní výhodě šelem a zase u toho byl Křepelka. Tentokrát jeho jedovatou ránu vyrazil gólman jen k Lukáši Nezbedovi a ten se z dorážky nemýlil. Jenže to ještě nebyl konec první třetiny. Pouhou minutu před sirénou se chomutovský Martin Berčík postaral rychlou akcí po buly o kontaktní branku.

Na domácích se ale inkasovaný gól do šatny nikterak nepodepsal. Naopak došlo k navýšení náskoku. Poté, co se Chomutovští vymanili z dvojnásobné početní nevýhody, propadli ve středním pásmu, čehož využil Dominik Šeliga. Slovenský šikula si se svým samostatným nájezdem poradil brilantně a zvýšil na 3:1.

Další studená sprcha pro Piráty přišla jen o pár sekund později. Slabší chvilku si tentokrát vybral brankář Altrichter, jenž nedokázal zastavit nenápadný pokus Vojtěcha Strnada. Alespoň částečný odpustek si chomutovský gólman koupil chyceným trestným střílením Šeligy.

Přestože tříbrankový náskok šelem vypadal komfortně, utkání ve třetí části dostalo nečekanou zápletku. Nejprve se prosadil dobře mířeným projektilem od levého mantinelu Vít Seemann a poté z trestného střílení skóroval Peter Lobodowski. Rázem už to bylo jen o gól.

Chomutov v závěru stupňoval tlak a v poslední minutě se pokusil o vyrovnání v nestandardní powerplay šest na čtyři. Liberecká sestava však heroicky bránila, blokovala střely a nakonec mohla slavit. Hubený jednobrankový rozdíl vydržel až do úplného konce.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „Byl to vyrovnaný zápas. Bylo vidět, že obě sestavy měly hodně starších kluků. Tím pádem to bylo i trochu tvrdší, ale zároveň dle pravidel. My jsme využili šance a to rozhodlo. Ve třetí třetině byl Chomutov lepší, ale Čája nás podržel.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Měli jsme k dispozici poměrně silnou sestavu, díky které si mančaft víc věřil. Za Liberec nastoupili snad šest kluků, kteří hrají Chance ligu v Benátkách nad Jizerou, takže utkání mělo výbornou úroveň. Hlavně ve druhé a třetí třetině viděli diváci parádní hokej a náš výkon byl velice dobrý. Bohužel jsme v úvodu utkání inkasovali při našich oslabeních, což spolurozhodlo.“