Junioři na Světovém poháru poprvé zaváhali, nestačili na domácí Ufu

Napsal 25.08.2014 Michal Luxa
U f a / C h o m u t o v - Ve třetím vystoupení juniorů na Světovém poháru nestačili chomutovští hokejisté na domácí Ufu, které nedokázali vsítit branku a prohráli 0:2. Za ruské mužstvo se prosadili Nikita Setdikov a Denis Djurjagin, jenž byl jedním z nejlepších hráčů na ledě. Za Piráty by ocenění zasloužil brankář Štěpán Lukeš, který předvedl několik kvalitních zákroků a držel své mužstvo ve hře o body.
SPJ po 25.8.2014
UFJ
2:0(1:0, 1:0, 0:0)
Tolpar Ufa
Romanov – Pangelov-Juldašev, Ibatullin, Dubinin, Garejev, Ponomarjov, Rodionov, Nurgaljev, Culygin – Mitrofanov, Chripunov, Mokin – Mansurov, Djurjagin, Setdikov – Razumnjak, Pimenov, Margamov – Safin, Gindullin, Žilov.
Lukeš – Tejnor, Černý, Meliško, Szathmáry, Cestr, Dubeň, Procházka – Janák, Hejcman, Hlava – Huňady, Šťovíček, Chrpa – Ringler, Paleček, Veselý – A. Macháček, Strunz.

Tolpar Ufa
20. Djurjagin (Setdikov), 30. Setdikov (Dubinin, Djurjagin)

3:8
2:0
0:0

Do první velké příležitosti se dostali domácí hokejisté. Ve třetí minutě vyslal nepříjemný pokus z bekhendu Djurjagin, ale chomutovský brankář byl připraven. V desáté minutě se objevil v dobré pozici Veselý, jehož střelu z mezikruží srazil jeden z bránících hráčů do bezpečí. Ve čtrnácté minutě vyslal střelu přes obránce Setdikov, kterou chytil Lukeš.

O minutu později se objevil mezi kruhy Pimenov, ale v poslední chvíli zakročil bránící hráč, jenž srazil puk do ochranné sítě. Čtyři minuty před koncem první periody měl dvě slibné příležitosti Chrpa. V první šanci ho vychytal brankář Romanov a na podruhé minul chomutovský útočník branku. V čase 19:01 využívají domácí přesilovou hru. Zpoza branky dostal kotouč Denis DJURJAGIN, který jej poslal za záda Lukeš - 1:0.

V úvodu druhé třetiny se dostal ke střele Djurjagin, který prověřil Lukeše. Ten puk nejprve vyrazil a poté chytil. Téměř v polovině utkání se prosadil v přesilové hře Nikita SETDIKOV, jenž přehodil beton ležícího chomutovského gólmana - 2:0. O minutu později mohla vést Ufa už o tři branky, když ujížděli hráči ruského celku na jednoho obránce, ale Pimenov prováhal vhodný okamžik k přihrávce na svého spoluhráče.

V pětatřicáté minutě netrefil odkrytou chomutovskou klec Razumnjak. Z následného protiútoku se do šance proháčkoval Chrpa, jenž netrefil střelou z bekhendu branku. Ovšem chomutovský útočník nic nevzdal a dojel puk za brankou, odkud ho poslal mezi kruhy na Huňadyho, který trefil pouze prostředek branky.

V devětačtyřicáté minutě poslal křižnou přihrávku Ibatullin, kterou z tečoval Djurjagin, ale Lukeš stihl celou situaci zachránit. V polovině třetího třetiny se ocitl sám před chomutovským brankářem Mitrofanov, jehož zakončení Lukeš bez větších problému chytil. V pětapadesáté minutě dostal přihrávku přes šířku pásma Djurjagin,jenž měl odkrytou horní část branky ale minul.

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov): „Po dvou vydařených zápasech jsme neodehráli dobré utkání. Od začátku jsem se špatně pohybovali a měli jsem spoustu vyloučených, protože Ufa výborně bruslila a k faulům nás donutila. My jsme pak z mého pohledu měli zbytečný respekt, navíc nám chyběla střelba a nedostávali jsme se do kombinace. Na horším pohybu se mohl projevit fakt, že tu máme necelé čtyři pětky, takže většinu zápasu hrajeme na tři pětky. I proto mohly síly odejít, i když se na něco podobného nechceme a nemůžeme vymlouvat. Musíme se poučit a připravit na důležitý zápas s Bělorusy.“