Junioři na Spartě dlouho mysleli na body, ovšem nezvládli koncovku zápasu

Napsal 26.11.2021 Michal Luxa
P r a h a / C h o m u t o v - V rámci dvacátého kola Extraligy juniorů zajížděli Piráti na led Sparty, kde prohráli 1:5. Souboru Petra Jíry se v posledních vteřinách první třetiny povedlo srovnat, když se prosadil Tomáš Vyroubal. Jenomže v polovině zápasu posunul Pražany zpátky do vedení Jakub Zembol. Severočeši tak prohrávali o gól až do devětačtyřicáté minuty, kdy favorit odskočil do rozhodujícího trháku.
20.kolo pá 26.11.2021
SPA
5:1(1:1, 1:0, 3:0)
Sparta
Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Kalný, Slavíček, Bareš, Fábry, Theimer, Vitouch, Zembol
Suk – Petrásek, Cestr, J. Janda, M. Janda, Pöschl, Matějka – P. Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Beníšek, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, Vyroubal

Sparta
2. Fábry (Kubánek), 31. Zembol (Fábry), 49. Bareš (Tomov, Slavíček), 50. Theimer (Zembol), 53. Červenka (Slavíček, Kalný)

Čáp, Květoň – Lhotský, Beneš

Nástup do utkání patřil Spartě, kterou už na prahu druhé minuty poslal do vedení Andrej Fábry, jenž využil mezery v chomutovské defenzivě – 1:0. Poté, co domácí ubránili oslabení, unikl Jakub Zembol, ale z těsné blízkosti nastřelil jenom beton Štěpána Suka.

V závěru úvodní třetiny Piráti zvládli bez větších problémů nevýhodu o jednoho hráče a o chvíli později srovnali zásluhou Tomáše Vyroubala, který úspěšně zakončil rychlou akci po buly – 1:1.

Další početní výhodu měli k dispozici Pražané, kteří však jenom marně ostřelovali chomutovskou branku. Skóre se zase změnilo až v polovině základní hrací doby po tlaku domácích, když se na kruhu uvolnil Jakub Zembol a prostřelil osmnáctiletou jedničku – 2:1.

Zvýšit vedení mohl obránce Filip Šindelek, jenž však z rychlého úniku neuspěl. Přestože do utkání Sparta vstupovala v roli jasného favorita, Piráti drželi nadějné skóre na zisk bodů.

Klíčový moment utkání přišel až v polovině závěrečné periody, kdy se krátce po sobě prosadili Albert Bareš a za čtyřicet vteřin Oto Theimer, jenž stanovil průběžné skóre na 4:1. Definitivní podobu výsledku dal v 53. minutě Jakub Červenka, který dostal ideální přihrávku mezi kruhy a zamířil přesně do pravého rohu – 5:1.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Utkání nebylo hezké na pohled. Byla to spíše neorganizovaná plácaná z obou stran s dobrým koncem pro nás. Tři body se počítají, zítra na čeká další utkání, ve kterém určitě předvedeme lepší hokej.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Drželi jsme se. Do druhé třetiny jsme vlétli dobře, měli jsme nasazení, pohyb, dobrý forčekink. Celou sezónu nás ale pronásleduje, že nemůžeme dát gól, což se zase potvrdilo. Ve třetí třetině jsme to už museli otevřít, což Sparta potrestala.“