JUNIOŘI - reportáž

Junioři mířili s Havířovem za prvním čistým kontem sezóny, v závěru však třikrát inkasovali

Napsal 15.01.2022 Libor Kult
C h o m u t o v - Nejstarší mládežnický tým hostil den po desetigólovém přídělu ve své síti Havířov a v duelu 32. kola Extraligy juniorů předvedl směrem dozadu naprosto odlišný výkon. Osmapadesát minut drželi svěřenci Petra Jíra a Petra Martínka soupeře na nule, jenže závěr souboje týmů namočených v sestupovém pásu jim nevyšel. Slezané minutu a tři čtvrtě před třetí sirénou srovnali, ale prodloužení se nehrálo, protože hosté dali ještě dva góly.
32.kolo so 15.1.2022
CHM
1:3(0:0, 1:0, 0:3)
HAV
Chomutov
Suk – Petrásek, Cestr, Pöschl, Rykl, F. Döring – Ekrt, P. Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, Vyroubal
Havířov
Nowak – Kremnický, Kubíček, Zavřel, Kyselý, Fědor, Kočí – Plevka, Horváth, Pastor, Makovec, Valach, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov, Špaček, Bárta

Branky a nahrávky

Chomutov
38. Vyroubal
Havířov
59. Becher (Špaček, Horváth), 60. Kyselý (Fědor, Bárta), 60. Pastor (Becher, Špaček)

Statistiky

Vyloučení
8:4
Využití
0:0
V oslabení
1:0
Střely na branku
17:44
Diváci
53
Rozhodčí
Horák, R. Svoboda – Brejcha, Malý
Vyšší tresty
Byčkov (Havířov) 10 minut

Shrnutí

Do první vážnější situace se dostal v páté minutě Vostiňák, jehož pokus z levé strany na teploměr si Nowak pohlídal. První přesilovku zápasu měli k dispozici Piráti, ale záhy se o ní faulem připravili a v následné hře čtyři na čtyři bylo nebezpečno na obou stranách. Becher se Špačkem nezakončili gólově přečíslení dva na jednoho, neboť první jmenovaný v tísni netrefil odkrytou část chomutovské branky, po Černého střele zvonilo na druhé straně jen břevno.

Když se zahajovací dějství přehouplo do druhé poloviny, zastavila tyč i Makovcův bekhend z levé strany. Další vyloučení Pirátů pomohla k větší aktivitě Slezanům, ale Špaček v přesilovce neuspěl s tečí před Sukem ani následnou dorážkou. Když Döring v závěru opět v oslabení odpálil volný puk z brankoviště, skončilo prvních dvacet minut bez branek.

Do druhého hracího období vstoupili přesilovkou Piráti, ale gólem to zavánělo až na sklonku 28. minuty v havířovské početní výhodě. Becher si vyjel před branku a překonal Suka, puk směřující do branky však odpálil do rohu znovu pohotový Döring. S koncem téhož oslabení ujel hostující obraně Tomáš Vyroubal, ale střelou Nowaka nepřekonal. Domácí útočník si vše vynahradil o devět minut později, kdy v oslabení znovu upláchl defenzivě Slezanů a tentokrát už nezaváhal – 1:0. První gól zapasu tak padl až v čase 37:32.

V první polovině třetí části neskórovali z dobrých pozic chomutovský Cháb ani havířovský Makovec, po zlomu třetiny mohl v oslabení srovnat Horváth, ale Suk čisté konto udržel. Na druhé straně neuspěli z mezikruží v téže přesilovce Cháb a v 55. minutě z úniku v oslabení Vostiňák. Zejména druhá možnost nakonec Piráty hodně mrzela.

Slezané totiž dvě a čtvrt minuty před koncem normální hrací doby odvolali brankáře a v power-play vyrovnal v čase 58:15 Ondřej Becher – 1:1. Jenže to nebylo ze strany AZ vše! Prodloužení odmítl sedmatřicet vteřin před vypršením 60. minuty Denis Kyselý, na něhož o jedenáct vteřin později navázal po buly před chomutovskou brankou David Pastor – 1:3. Havířov tak v závěru skóre otočil a připravil pirátskou juniorku o první čisté konto sezóny.

Ohlasy trenérů

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Po výsledku s Třincem to pro nás byl těžký zápas, který kluci zvládli. Bohužel ve třetí třetině jsme se báli o výsledek a přestali jsme hrát. Držel nás tam Štěpán Suk, jenže v posledních dvou minutách nám to tam napadlo.“

Tomáš Urbánek (HC AZ Havířov 2010): „Děkuju klukům za tři body, ale kromě poslední pěti minut nejsme absolutně spokojení s výkonem. Nastoupili jsme laxně a chtěli jsme hrát profesorský hokej, který nepřináší ovoce. Po druhé třetině jsme měli trochu vítr v kabině, což herní projev asi trochu přetočilo. Jsem rád, že kluci to za nepříznivého stavu nevzdali a celou třetí třetinu se snažili pracovat, aby zápas zlomili. V závěru jsme měli trochu štěstí, ale na druhou stranu předtím jsme neproměnili spoustu šancí.“