Junioři mají první výhru, v Pardubicích uspěli díky přesilovce v prodloužení

Napsal 18.09.2021 Michal Pospíšil, Libor Kult
P a r d u b i c e / C h o m u t o v - Druhá bitva východočeského výjezdu přinesla nejstaršímu mládežnickému týmu Pirátů dva velmi cenné body, přestože domácí Pardubice v rozmezí pětadvaceti vteřin osmnácté minuty využily dvakrát přesilovku. Družina kouče Jíra však vyrovnala, takže se prodlužovalo. V nastavení přišlo vyloučení Dynama, které Chomutovští potrestali hned dvakrát. Poprvé ještě gól kvůli posunuté brance neplatil, ovšem trefa Ondřeje Čecha už juniorům vynesla ve třetí střetnutí první výhru a tím pádem i body.
4.kolo so 18.9.2021
DPA
2:3p(2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Pardubice
Kadlc – Hebek, Nedelka, Tvdrík, Bárta, Chabada – Štetka, Pavlata, Burda, Lichtag, Kubíček, Pavlík, Costa, Herčík, Novotný, Šťastný, Kaplan, Formánek
Pecháček – Petrásek, Janda, M. Pöschl, Matějka, Pavlák – P. Šugar, T. Šilar, Stárek, Čech, Jurak, T. Svoboda, Vostiňák, Adam, Černý, Vyroubal, Puczek, F. Döring

Pardubice
18. Herčík (Chabada, Šťastný), 18. Pavlík (Štetka, Pavlata)
19. Vyroubal (Pavlák, T. Svoboda), 37. T. Šilar (F. Döring, Čech), 63. Čech (M. Pöschl)

9:8
2:2
0:0
40:20
50
Veselý – Jiruška, Rampír

Po pátečním duelu proti Litvínovu, který Dynamo nakonec neúspěšně dotahovalo, hned další den nastoupili junioři proti Pirátům Chomutov. Domácí mohli vést hned v úvodu, jenže dobrou šanci neproměnil v branku Pavlík. Následně spoluhráče zachránil několika zákroky Kadlc zejména v početních výhodách soupeře.

V 18. minutě se ale pardubičtí mladíci trefili rovnou dvakrát v přesilových hrách po čtyřminutovém vyloučení za vysokou hůl. Po přesné nahrávce od mantinelu se nejprve prosadil Daniel Herčík – 1:0, poté našel na brankovišti Štetka Zdeňka Pavlíka, který rovněž nezaváhal a poslal puk přízemní střelou do brány – 2:0. Minutu před koncem první třetiny ale snížil Tomáš Vyroubal, na jehož střelu byl Kadlc krátký – 2:1.

Ve 29. minutě se propracoval do dobré příležitosti Formánek, který střelou položil brankáře na led, ze složité dorážky se už ale neprosadil, protože neměl prostor prostrčit puk za roztaženého brankáře soupeře. V další šanci Formánek opět neuspěl, když si proti němu povyjel Pecháček a úspěšně mu zmenšil střelecký úhel.

Po několika neúspěšných šancích trestali Piráti v přesilové hře. Po nepřehledné situaci před Kadlcem se puk dostal po přihrávce Döringa k Tomášovi Šilarovi, který překonal bezmocného brankáře Dynama a vyrovnal stav utkání na 2:2.

Dynamo v úvodu třetí třetiny tlačilo střeleckými pokusy na brankáře Pechačka, samostatné úniky Herčíka a Formánka ale nebyly úspěšné. Naopak ve druhé desetiminutovce byli aktivnější hostující Piráti, kteří také mohli rozhodnout, Dynamo však podržel brankář Kadlc.

Utkání se tak dostalo až do prodloužení, ve kterém se nakonec radovali Piráti, kteří zásluhou dorážky Ondřeje Čecha v početní výhodě překonali Kadlce – 2:3. Chomutov si tak z pardubického ledu odváží první dva body v sezoně.

Jiří Malinský (HC Dynamo Pardubice): „Pro nás je to obrovské zklamání. Mančaft vůbec nešlapal tak, jak si myslím, že by měl šlapat a bohužel se dostáváme do nějaké herní krize, která vyústí v to, že máme příležitosti, které nevyužijeme. Z toho potom je nervozita a soupeř dá z každé příležitosti gól, takže musíme začít od začátku na tréninku poctivou prací. Ne, že si jdeme zahrát zápas, ale vyhrát ho.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Ve vyrovnané první třetině jsme měli docela dost šancí, které jsme bohužel neproměnili. V závěru třetiny jsme dostali trest na dvě plus dvě minuty, což Pardubice dvakrát využily. Naštěstí jsme ještě do přestávky snížili a ve druhé třetině jsme snížili. Ve třetí třetině byli domácí střelecky aktivnější, ale naštěstí jsme udrželi remízu. V prodloužení jsme dostali přesilovku čtyři na tři, ve které jsme vstřelili rozhodující gól.“