Junioři mají na závěr základní části formu, v prodloužení přetlačili Havlíčkův Brod

Napsala 10.03.2023 Kateřina Kundertová
Piráti uzavřeli dlouhodobou část juniorské ligy proti Havlíčkovu Brodu, který v defenzivním duelu přetlačili po prodloužení. V základní hrací době se oba celky prosadily pouze jednou, takže v nastaveném čase rozhodl až Martin Starý. Chomutovští v posledních šesti zápasech pětkrát vyhráli, a tak odchází s devětapadesáti body, ale na konečné umístění ještě musí počkat, protože Bruslaři z Vysočiny mají před sebou ještě jeden zápas.
41.kolo pá 10.3.2023
2:1p(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
BHB
Suk — Mareš, Česnohlídek, F. Hynek, Poch, Sýkora, Žižka — P. Šugár, Starý, Komisar, Klobouček, Bár, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jajlov, Jan Rindoš
Havl. Brod
Sigmund — Jeletz, Zych, Kuchta, Novotný, Topol, Vaněček, Kutlvašr — Niederhafner, Janko, Dymák, Koubek, Holenda, Machovský, Bulík, Krejčí, Hrdlička, Nový, Přidal

3. Bár (Poch), 63. Starý (Sýkora, Vostiňák)

Rindoš – Kutlvašr oba 5 minut a do konce utkání

Chomutovští vstoupili do utkání dobře, jelikož už ve třetí minutě využil nabídnutou početní výhodu Aleš Bár, jenž vstřelil už svou jedenáctou branku v sezóně – 1:0. V dalším průběhu úvodní části si oba celky zahrály přesilovku i ve čtyřech proti čtyřem, ale branka z toho nevyústila.

Nástup do prostřední části vyšel Havlíčkovu Brodu, za který srovnal už po minutě a půl Lukáš Přidal – 1:1. Kolik chybělo duelu do ofenzivy, vynahradily týmy na agresivitě, ta vyvrcholila v osmatřicáté minutě, kdy sudí při jednom přerušení rozdal čtyřiapadesát trestných minut.

Po bezbrankové závěrečné periodě dospělo utkání do prodloužení, které rozhodl Martin Starý ve prospěch Chomutova – 2:1. Domácí Štěpán Suk odešel s úspěšností zákroků takřka šestadevadesát procent.

Daniel Lehnert (Piráti Chomutov): „Byl těžký zápas po psychické i fyzické stránce. Přesně takový, jaký nás budou čekat v play-off. Náš tým to zvládnul a vybojoval dva body, což je pro nás před nejdůležitější fází sezóny zásadní. Odpočineme a pak máme čtyři dny na to, připravit se co nejlépe na soupeře v prvním kole play-off.“