Junioři drželi s Mountfieldem dlouho krok, přesto však na Východočechy nestačili

Napsal 03.12.2021 Libor Kult
C h o m u t o v - Povzbuzen výhrou na ledě Kladna hostil nejstarší mládežnický tým Pirátů v rámci 22. kola Extraligy juniorů v tabulce sedmý Mountfield. Do střetnutí s královéhradeckým protivníkem zasáhl zatím jen jeden z navrátilců, jímž byl Lukáš Koblížek. Svěřenci Petra Jíry a Petrem Martínkem sice skórovali jako první, jenž Východočeši ještě před polovinou duel otočili a vedení už nepustili, takže zvítězili i ve druhém vzájemném souboji aktuální sezóny.
22.kolo pá 3.12.2021
1:6(1:1, 0:2, 0:3)
MHK
Suk – Petrásek, Cestr, M. Pöschl, Matějka, Dominik Badinka – P. Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Cháb, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, Vyroubal, Koblížek, F. Döring, Daniel Badinka
Hradec Králové
Tichý – Boukal, Mikulec, Havlíček, Naar, Perička, Pelda – Matěj Beneš, Budina, Kašpar, Lang, Pajer, Šimek, Idžan, Janda, Šedivý, Pilný, Michal Beneš

2. Krasanovský (Petrásek, Matějka)
18. Pajer (Budina, Kašpar), 27. Lang (Perička, Naar), 36. Havlíček (Lang, Šimek), 50. Pilný (Michal Beneš), 57. Naar (Šimek), 58. Michal Beneš (Janda, Pilný)

3:5
1:2
0:0
28:43
57
Zubzanda, Hucl – Kokrment, Pěkný

Hosté se ještě ani pořádně nerozkoukali a už prohrávali poté, co přesilovku za špatné královéhradecké střídání využil svým prvním gólem po příchodu do Chomutova Matyáš Krasanovský, jenž otevřel skóre už po sto vteřinách hry – 1:0. Před polovinou zahajovací části obrana Mountfieldu na poslední chvíli zastavila únik Vyroubala, krátce poté zvonila tyč domácí branky po ráně Kašpara.

Po přelomu dějství se scénář opakoval, jen v chomutovské hlavní roli byl Döring a na druhé straně Janda. Ani jeden z nich však brankáře nepřekonal, takže hosté vyrovnali až v závěru první dvacetiminutovky, kdy se s cinknutím o spojnici prosadil Lukáš Pajer – 1:1.

V úvodu prostředního hracího období si Východočeši vypracovali tři zajímavé příležitosti. Budina s Michalem Benešem neuspěli, a tak zařídil obrat střetnutí až na začátku 27. minutě Kryštof Lang, jenž využil početní výhodu – 1:2. Chvíli poté se hostující střídačka dožadovala dalšího přesného zásahu po ráně autora druhého gólu Mountfieldu, ale sudí rozpažil.

Necelé dvě minuty po polovině duelu ustál Tichý dvě dorážky Vyroubala, tudíž se skóre znovu měnilo až ve 36. minutě. Ve hře čtyři na čtyři přidal třetí trefu Královéhradeckých Matěj Havlíček – 1:3. Do přestávky už oba brankáři tolik práce neměli, další velká šance přišla až ve 48. minutě, kdy Svoboda přestřelil.

Brzy poté se Radek Pilný natlačil před branku a zblízka zvýšil náskok hostů – 1:4. To běžela 50. minuta a od té doby se na východočeské hokejky usadila pohoda, již potvrdili v přesilovce Jakub Naar a už v rovnovážném stavu hráčů 127 vteřin před závěrečnou sirénou Michal Beneš – 1:6. Piráti tak inkasovali od Mountfieldu ještě o gól víc než v bitvě na ledě soupeře.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Mysleli jsme si, že se po zápase na Kladně zase trochu chytneme, protože tam jsme podali týmový výkon. Vstup do utkání jsme měli dobrý. Ale poté přišlo špatné střídání a srovnání na 1:1. Ve druhé třetině už nás bohužel přehrávali. Měli jsme také nějaké šance, ale v koncovce se trápíme a soupeř nám ukázal, jak se mají příležitosti proměňovat.“

Jiří Janoušek (Mountfield HK): „Chtěli jsem do zápasu vstoupit s nějakým plánem. Ten se nám rozbořil hned na začátku, protože jsme špatně střídali a soupeři darovali přesilovku, kterou využil. To ovlivnilo celou první třetinu. My jsme naštěstí stihli ještě vyrovnat v úvodí části. Ve druhé třetině to byla naše nejlepší pasáž, kdy jsme v útočném pásmu byli silní na puku, což jsme vyjádřili také gólově. Za stavu 3:1 jsme hráče nabádali, aby ve třetí třetině nebyli lehkovážní a výsledku si vážili. To splnili a i přes menší chyby jsme vedení ještě navýšili. Za výkon tak patří do kabiny velké díky.“