Junioři dotáhli dvougólové manko a urvali v Písku prodloužení

Napsala 13.01.2023 Kateřina Kundertová
Piráti vyrazili k sedmadvacátému kolu juniorské ligy na jih Čech, kde s píseckými Králi sehráli vyrovnanou partii. Chomutovští se i přes úvodní vedení dostali do ztráty dvou gólů, kterou však během necelých tří minut v závěru prostřední třetiny srovnali a vynutili si prodloužení. Rozhodující zásah si připsal Jan Rindoš, jenž odpálil první pirátskou radost v roce 2023.
27.kolo pá 13.1.2023
IHC
3:4p(2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Písek
Korytar – Velíšek, Zralý, Čančura, Šipla, Cícha – Řehoř, Hlaváček, Sládek, Šindelář, Zátopek, Mikeska, Polák, Dubský, Hořejší, Kaiser, Cháb, Reiser, Fencl, Lechnýř
Suk – Filip, Mareš, Svoboda, F. Hynek, Sýkora – Česnohlídek, P. Šugár, Starý, Příhoda, Čech, Vondrášek, Bár, Voštiňák, Kincl, Mišovic, Jan Rindoš

Písek
13. Reiser, 17. Dubský (Hlaváček, Čančura), 30. Řehoř (Čančura, Hořejší)
5. Bár (P. Šugár), 35. Vostiňák (Jan Rindoš), 37. Čech (Mišovic), 63. Jan Rindoš (Starý, Sýkora)

2:5
1:0
0:0
85
Ovsík – Horažďovský, Teršíp
Hořejší (Písek) 5 minut a do konce utkání

Piráti do utkání dobře vstoupili a v páté minutě šli do vedení, když se za obranu soupeře dostal Aleš Bár a střelou na vyrážečku otevřel skóre – 0:1. Před polovinou dějství ani jeden celek nevyužil zkrácenou přesilovku případně hru ve čtyřech na obou stranách.

O chvíli později si silné minuty vybrali Písečtí – nejprve si dorážku Jiřího Reisera chomutovský brankář Štěpán Suk srazil betonem za záda a následně neutěsnil prostor u tyčky proti pokusu Aloise Dubského – 2:1.

V úvodu prostřední třetiny se dvakrát mohl změnit průběžný výsledek, jenomže Dominik Čech orazítkoval pouze tyčku a na druhé straně Marek Hořejší neproměnil samostatný únik. V polovině hrací doby šli Chomutovští do tří, čehož využil k navýšení vedení Denis Řehoř – 3:1.

Za pár okamžiků Jan Rindoš pláchl obraně a předložil puk Janu Vostiňákovi, jenž se pokusem z první nezmýlil – 3:2. Ještě před druhou přestávkou bylo srovnáno, a to v momentě, kdy si proměněným únikem spravil chuť Dominik Čech – 3:3.

V závěrečném dějství měl velkou šanci Marek Hořejší, ale ani tentokrát neuspěl, jelikož nastřelil pouze horní tyčku. A frustraci si vybil na samém konci, když za seknutí do rozkroku dostal trest na pět minut a do konce utkání.

Jelikož po základní hrací době ukazovala světelná tabule nerozhodný výsledek, přišlo na řadu prodloužení, ve kterém uloupil bonusový bod pro Piráty Jan Rindoš na konci přečíslení – 3:4p.