Junioři doma zatím nevyhráli, tentokrát nestačili na Karlovy Vary

Napsala 25.09.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vyzvali v šestém kole juniorské extraligy Karlovy Vary, které v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ potvrdily roli favorita. Svěřenci Petra Jíry drželi krok v úvodním dějství, ale v prostředním inkasovali pětkrát, což rozhodlo. Chomutovští tak ani na třetí pokus doma neuspěli.
6.kolo so 25.9.2021
2:8(0:1, 0:5, 2:2)
KVA
Tuček – Petrásek, Cestr, Janda, Pöschl, Pavlák – T. Šilar, Stárek, Čech, Jurak, T. Svoboda, Vostiňák, Adam, Černý, Vyroubal, F. Döring
Karlovy Vary
Bočan (45. Pavlovic) – Benda, Pohanka, Krajčík, Blengino, Kočí, Vogel – Ekrt, Rymon, Botoš, Šlechta, Sapoušek, Šmajda, L. Adámek, Seidler, M. Adámek, Kupčo, Kusak

56. Čech (Janda, T. Šilar), 59. T. Svoboda (T. Šilar)
2. L. Adámek (M. Adámek, Vogel), 24. Kusak (Ekrt), 27. Šmajda (M. Adámek, Vogel), 29. Vogel (Rymon, Krajčík), 29. Botoš (Pohanka, Vogel), 37. L. Adámek (Vogel, Kočí), 44. Šmajda (Kupčo, Rymon), 45. Ekrt (Benda, Kusak)

5:5
1:0
0:0
27:38
54
Sýkora – Brejcha, Goltsch

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, které poslal už v polovině druhé minuty do vedení střelou z voleje Lukáš Adámek – 0:1. Přestože měli Energetici další příležitosti, v té největší nastřelili tyčku stejně jako na druhé straně Tomáš Šilar.

Gólové hody karlovarského výběru odstartovaly až v prostřední třetině a začalo to pro Chomutov hodně smolně, když si nevydařený pokus Michala Kusaka srazili do branky domácí obránci – 0:2. Před polovinou hrací doby se v rozmezí dvou minut trefili Samuel Šmajda z mezikruží a Jakub Vogel díky tlaku do branky – 0:4.

Po oddechovém čase šli Piráti do čtyř, čehož využil před odkrytou brankou Jan Botoš, když se k němu odrazil kotouč od zadního mantinelu – 0:5. Na přelomu hrací doby Filip Tuček svou klec před velkým tlakem uhájil, jenomže za pár minut už nedosáhl na svižnou ránu Lukáše Adámka – 0:6.

I vstup do závěrečného dějství patřil Karlovým Varům, jelikož během minuty a půl přidaly další dva zásahy. Dominik Rymon našel v ideální pozici Samuela Šmajdu, na něhož navázal úspěšnou střelou z vrcholu pravého kruhu Jan Ekrt – 0:8. Po osmém zásahu David Bočan přenechal své místo v brance Energie Matěji Pavlovicovi.

V závěru hrací doby se gólu dočkali i Piráti. Nahození Jana Jandy od modré čáry tečoval mimo dosah gólmana Ondřej Čech, po kterém se ještě ve čtyřech na obou stranách prosadil domácí Tadeáš Svoboda, ten však pouze korigoval na konečných 2:8.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Pro nás to bylo náročné utkání hlavně mentálně, protože jsme do zápasu nastupovali v roli favorita. V první třetině se nám nedařilo získat výraznější náskok ve skóre, což se nám povedlo až zlepšenou produktivitou ve druhé části. Po dvou třetinách bylo rozhodnuto. Přestože výsledek je jednoznačný, nejsme úplně spokojeni se všemi pasážemi hry, kdy se do našeho projevu vkrádala lehkovážnost. Tři body bereme a domácím přejeme hodně štěstí v dalším zápase.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Úvod zápasu byl poznamenaný pátečním zápasem s Plzní, protože kluci nastoupili s hlavami dole. Byli skleslí. První třetinu jsem ustáli na 0:1, měli jsme šance a díky přesilovkám na konci to bylo i střelecky vyrovnané. Zase nás zlomil nešťastný gól, když se puk odrazil od nohy našeho obránce na 0:2. Přišla čtyřminutovka, kdy nám to tam napadalo, takže se pak utkání jenom dohrávalo.“