Junioři doma podlehli Havlíčkovu Brodu, rozhodla oslabení ve druhé třetině

Napsal 09.12.2022 Libor Kult
V rámci 21. kola juniorské ligy přivítali Piráti na svém ledě Havlíčkův Brod a jednalo se o přímý souboj o čtvrté místo, které držel o jeden bod tým z Vysočiny. Hosté otevřeli skóre už v osmé minutě, ale rozhodující krok k vítězství učinili v závěru prostředního dějství, kdy Ilarion Kuprijanov využil dvě přesilové hry a bruslaři tak odskočili do třígólového vedení. Nejstarší chomutovský mládežnický tým už jen snížil patnáct vteřin před závěrečnou sirénou, takže doma podruhé za sebou prohrál.
21.kolo pá 9.12.2022
2:4(0:1, 1:3, 1:0)
BHB
Suk — Filip, F. Mareš, D. Svoboda, F. Hynek, Sýkora, A. Žižka, Poch — Šugár, Starý, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jajlov
Havl. Brod
Sigmund — Jeletz, Besmák, Kuchta, Topol, Bezpalec, Vaněček, Kutlvašr — Kuprijanov, Pilař, Janko, Dymák, Holenda, Bulík, Krejčí, Hrdlička, Přidal

27. Jajlov (Šugár, Vostiňák), 60. Sýkora (Príhoda, Klobouček)
Havl. Brod
8. Hrdlička (Vaněček, Kuprijanov), 23. Pilař, 36. Kuprijanov (Vaněček), 38. Kuprijanov (Vaněček, Hrdlička)

Vostiňák – Jeletz oba 5 minut a do konce utkání

Už po 73 vteřinách byl vyloučen domácí Jajlov, ale hosté se ujali vedení až v polovině osmé minuty, kdy se prosadil Petr Hrdlička0:1. Ve zbytku zahajovacího dějství měly oba týmy k dispozici početní výhodu, avšak další gól padl až po přestávce. Necelé tři minuty po jejím skončení zvýšil Jan Pilař – 0:2.

Ještě před polovinou střetnutí snížil prvním gólem po příchodu do Chomutova ukrajinský útočník Aleksandr Jajlov – 1:2. Závěr prostředního dějství však zkomplikovaly družině Petra Jíry dva fauly, které v obou případech potrestal Ilarion Kuprijanov, jenž zajistil Havlíčkovu Brodu třígólový náskok – 1:4.

Osmadvacet vteřin před závěrečnou sirénou se strhla na ledě mela, po níž putovali předčasně do sprch domácí Jan Vostiňák a hostující Denis Jeletz. Další vyloučení se pokrátila, přesto hráli Piráti přesilovku, neboť chvíli před potyčkou byl vyloučen autor prvního gólu týmu z Vysočiny. Početní výhodu zužitkoval Jaroslav Sýkora, pro něhož se rovněž jednalo o první zásah v chomutovských barvách – 2:4.