Junioři doma nestačili na Zlín, prohráli již popáté v řadě

Napsal 05.11.2021 David Panuška
C h o m u t o v - V rámci šestnáctého kola Extraligy juniorů přivítali junioři Pirátů daleký Zlín a dostali se do vedení, jenže Berani stav otočili. Po dvou třetinách to bylo 2:3 z pohledu domácích a bylo o co hrát, Zlínští se ale v závěru třetí části dvakrát prosadili a odvezli si z ROCKNET ARÉNY tři body.
16.kolo pá 5.11.2021
2:5(1:1, 1:2, 0:2)
PBZ
Tuček – Petrásek, Cestr, Janda, Pöschl, Pavlák – P. Šugár, T. Šilar, Čech, Jurak, T. Svoboda, Vostiňák, Adam, Černý, Vyroubal, F. Döring, Cháb
Zlín
Šarman – Kunst, Burian, Nábědek, Mikulík, Talafa, Velikovský, Riedl – Pilát, Tomeček, Martinec, Dědek, Masař, Luža, Chludil, Čechmánek, Laciga

10. Čech (T. Svoboda, Cháb), 40. Šugár (Pöschl, Pavlák)
Zlín
19. Masař (Nábělek, Chludil), 29. Pilát (Čechmánek), 29. Luža (Tomeček, Laciga), 56. Pilát, 57. Nábělek (Chludil, Riedl)

9:6
0:2
0:0
30:31
85
Hlinka – Goltsch, Janíček

Již v desáté sekundě se do šance dostal Šilar, ale brankář Šarman pokus z levého kruhu vychytal. První branka přišla na startu desáté minuty. Cháb vytvořil akci u pravého mantinelu, odkud přenesl hru mezi kruhy. Tam se nejlépe zorientoval Ondřej Čech, který dal Pirátům vedení – 1:0. Vzápětí mohl vedení severočeského celku navýšit Döring, ale střela ze slotu se do branky nedostala.

Tlak domácího celku trval a v dalších akcích byli Šilar i Svoboda, ani jeden z hráčů se ovšem neprosadil a přišel trest. V předposlední minutě první třetiny se odražený kotouč dostal na hokejku Jakuba Masaře, který prostřelil Tučka v chomutovské brance a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Možná rozhodující moment utkání přišel v devětadvacáté minutě, Berani se totiž prosadili dvakrát za jedenáct sekund! Skóre otočil v samostatné akci Tomáš Pilát, který mířil nad vyrážečku domácí jedničky – 1:2. Hned po vhazování Zlín navýšil vedení na dvě branky, Dominik Luža dostal přihrávku na zadní tyčku, kde se prosadil mezi betony brankáře – 1:3.

Tempo hry osladila pěstní výměna mezi domácím Čechem a hostujícím Burianem ve čtyřiatřicáté minutě, sudí rozdali pět dvouminutových trestů. V poslední minutce druhé části hry nejdříve domácí přežili šanci Čechmánka, aby pak Pavel Šugár ujel a snížil na rozdíl jediné branky – 2:3.

V oslabení mohl vyrovnat Cháb, ale jeho únik brankář Šarman zlikvidoval vyrážečkou. Stejný muž vynuloval i pokus Šugára a když si poradil i s obrovskou šancí Černého u levé tyčky, bylo rozhodnuto. Čtyři minuty před koncem dal čtvrtou branku přesnou střelou Tomáš Pilát2:4. Gólový účet utkání uzavřel v přesilové hře Patrik Nábělek, který se trefil do šibenice – 2:5.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Můžu být spokojený s nasazením i střeleckou aktivitou, protože jsme soupeře přestříleli. Dostávali jsme se i do šancí, ale kvalita našeho zakončení bohužel není na vysoké úrovni. V koncovce nás soupeř předčil a díky tomu vyhrál.“

Oldřich Horák (PSG Berani Zlín): „Bylo to utrápené vítězství, které bylo o to cennější. Od začátku nám nešly nohy a dlouho jsme se hledali. Nevím, zda to bylo ledem, který byl špatný, ale to bylo pro oba týmy stejné. Nakonec utkání rozhodl náš nejmladší hráč. Dal dva góly, k čemuž mu gratulujeme. Jsme rádi za tři body.“