Junioři dali jediný gól, jednoznačně padli s Olomoucí

Napsal 05.03.2022 Tadeáš Kožený
C h o m u t o v - V dalším zápase DHL extraligy juniorů se v ROCKNET ARÉNĚ Piráti utkali s Olomoucí a po špatném výkonu padli v poměru 1:6. O čestný gól se postaral domácí kapitán David Petrásek.
N7 so 5.3.2022
1:6(0:1, 1:4, 0:1)
OLO
Tuček – Petrásek, Cestr, Janda, Pöschl, Rykl, Dominik Badinka – Ekrt, Šugár, Šilar, Krasanovský, Cháb, Tadeáš Svoboda, Vostiňák, Černý, Döring, Daniel Badinka, Jan Rindoš
Olomouc
Špunar – Kočí, Přecechtěl, Drábek, Groch, Panáček, Stratil – Poledna, Tichý, Kučera, Havel, Zapletal, Fasner, Handl, Mácha, Tarnoczy, Ruda

38. Petrásek (Šugár, Dominik Badinka)
Olomouc
20. Kočí (Groch, Tarnoczy), 27. Groch (Tarnoczy, Zapletal), 31. Mácha (Handl, Poledna), 35. Ruda, 36. Handl, 59. Groch (Ruda)

8:2
0:1
0:1
12:50
80
Petružálek, Zubzanda – Kokrment, Pěkný

Chomutov se od začátku nemohl kvůli nepřesné rozehrávce a pomalému pohybu dostat do tempa. Všechny velké šance měla v první třetině pouze Olomouc. Na první příležitost se čekalo necelé dvě minuty, kdy chomutovské obraně pláchl hostující Mácha, ale Tučka nepřekonal. Nastavený trend pokračoval dále a na Tučkovi si postupně vylámali zuby i další olomoučtí útočníci.

První gól tedy přišel až v devatenácté minutě, kdy Václav Kočí od modré prostřelil Tučka – 0:1. Piráti mohli odpovědět záhy. Šilar přebruslil obránce Olomouckých, kterému nezbývalo nic jiného, než ho faulovat a rozhodčí jednu vteřinu před koncem třetiny nařídil trestné střílení. K němu se postavil Šilar, ale střelou zamýšlenou pod vyrážečku netrefil branku.

Druhá třetina začala tutovkou Hanáků, ale Tuček držel naděje Pirátů. V čase 26:22 ale už kapituloval. Šimon Groch se zbavil chomutovského obránce a zavěsil do horního růžku – 0:2. Olomoučtí poté dostali výhodu přesilové hry, kterou využil Joshua James Mácha a zvýšil již na 0:3. Chomutovská třetina hrůzy pokračovala dál a po obrovské chybě obrany se do úniku dostal Stanislav Ruda a stanovil skóre na 0:4.

Piráti poté dostali možnost početní výhody, ale po chybě na modré útočné čáře se do dalšího úniku dostal Tobiáš Handl a ve vlastním oslabení zvýšil již na 0:5. Piráti se dočkali zkorigování výsledku ve 37. minutě, kdy se bombou od modré prosadil domácí kapitán David Petrásek a snížil na 1:5.

Ve třetí třetině už se zápas jen dohrával. Piráti se vinou často velmi nepřesné rozehrávky nebyli schopni dostat na dostřel olomoucké branky a něco s nepříznivým stavem udělat. Skóre zápasu uzavřel svým druhým gólem v zápase hostující Šimon Groch. Po samostatné akci a chybě brankáře Tučka zasunul kotouč do prázdné branky a stanovil tak konečné skóre na 1:6.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Z naší strany to nebyl povedený výkon. Hráči měli špatný pohyb a z toho těžil soupeř, který hrál houževnatě a podal výborný výkon.“

Karel Beran (HC Olomouc): „My jsme se na zápas dobře připravili, protože domácí měli poslední zápasy velmi dobré. Uklidnila nás druhá třetina, kdy jsme měli více ze hry a gólově jsme odskočili. Třetí třetinu jsme už kontrolovali.“