Junioři byli blízko, ale nakonec v derby Litvínovu podlehli

Napsala 28.09.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v sedmém kole juniorské extraligy vyzvali na vlastním ledě nejbližšího rivala z Litvínova, který definitivně rozhodl až gólem do prázdné brány při chomutovské power-play. Svěřenci Petra Jíry vedli, pak srovnali, ale další únik Vervy ve skóre už během závěrečných minut nedohnali.
7.kolo út 28.9.2021
3:5(1:2, 1:2, 1:1)
LIM
6. T. Šilar (Vyroubal, Janda), 21. F. Döring (T. Svoboda, T. Šilar), 48. Vyroubal (Jurak)
Litvínov
11. Vopat (Limanovský, Skuhrovec), 19. Skuhrovec (Slavík, Baláž), 33. Vopat, 37. Krocker (Dej, Hocelík), 60. Dej (Limanovský)

Pecháček – Cestr, Janda, Pöschl, Rykl, Pavlák – T. Šilar, Stárek, Titlbach, Čech, Jurak, T. Svoboda, Vostiňák, Adam, Černý, Vyroubal, Puczek, F. Döring
Litvínov
Čermák – Hora, Baláž, Hocelík, Hák, Kroupa, Werner, Háva – Postl, Danielčák, Vopat, Limanovský, Dej, Fišer, Iljuk, Krocker, Skuhrovec, Slavík

3:3
1:2
0:0
22:49
60
Zubzanda – Ondráček, Sýkora

Chomutovští na začátku utkání sice nevyužili přesilovku, ale o chvíli později přeci jenom otevřeli skóre utkání, když Tomáš Šilar z pravého křídla zamířil ke vzdálenější tyčce – 1:0. Scénář se opakoval i na druhé straně, Litvínov nepotrestal faul domácích a krátce poté srovnal zásluhou povedené střely Jana Vopata – 1:1.

Ještě před koncem úvodního dějství dostala Verva další výhodu o jednoho hráče, čehož využil po křižné přihrávce David Skuhrovec ránou z první – 1:2. Následně se opičili i Piráti.

Ve zbytku přenesené početní výhody stanovil opět nerozhodný stav Filip Döring, jenž zužitkoval přihrávku od Tadeáše Svobody skrz brankoviště – 2:2. V dalších minutách kralovali brankáři – Denis Pecháček pokryl Davida Skuhrovce i osamoceného Tima Danielčáka, David Čermák úspěšně zakročil proti Josefu Ryklovi.

Ve druhé polovině prostřední části se hosté dostali do dvougólového vedení. Nejprve Jan Vopat rozjel akci a zužitkoval nedorozumění v obraně soupeře, krátce poté se ve výhodě o jednoho hráče trefil z těsné blízkosti Marek Krocker – 2:4.

Většímu rozdílu ve skóre zabránil maskovaný Pirát několika povedenými zásahy, v úvodu třetího dějství zlikvidoval i pokus Jakuba Kroupy. Ve 48. minutě zadělal na drama Tomáš Vyroubal, který z pravého kruhu proměnil samostatný únik do vzdálenější šibenice – 3:4.

Za pár okamžiků Tomáš Šilar neproměnil dobrou pozici stejně jako na druhé straně hned vzápětí Tim Danielčák. Před závěrečnou sirénou to Piráti zkusili v šesti s odkrytými zády, do kterých udeřil Daniel Dej a definitivně rozhodl – 3:5.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Do zápasu jsme dobře vstoupili a dali gól. Připadalo mi, že Litvínov poznamenaly v úvodu předchozí porážky, jenže my jsme toho nevyužili a navíc jsme je pustili do vedení. Druhá třetina byla z naší strany slabší, soupeř nás zasypal řadou střel a dostal se zpátky do vedení. Nám se ve třetí třetině konečně dostavila lehkost a kluci v ní podali velmi dobrý výkon, který ale na vyrovnání bohužel nestačil. Před zápasem nám rozšířil marodku Honza Vostiňák, který směrem dozadu odváděl velmi dobré výkony a chyběl nám. Máme zraněné i dva obránce. Navíc nás Dominik Špinka, který se v úvodu sezóny nevešel mezi šest beků, požádal i kvůli škole o uvolnění na zkoušku do Slavie, s čímž jsme souhlasili, a Filipa Birhanzla jsme se po jednom zápase rozhodli nadále nevyužívat.“

Martin Tvrzník (HC Litvínov): „Získali jsme tu zlaté tři body. Po horším začátku jsme odehráli celkem dobré dvě třetiny, jenže neproměňujeme jasné gólové šance. Pak se trápíme a strachujeme až do konce zápasu. Kluci zápas odbojovali a odmakali, ale potřebovali bychom se chytit hlavně střelecky, protože nás pak sráží dolů zbytečné individuální chyby, které kazí dojem.“