Junioři Chomutova rozstříleli doma Eaton Pardubice v poměru 9:3

Napsal 04.12.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Utkání, ve kterém nebylo nouze o zajímavé situace a plno gólů. Domácí šli do vedení hned v úvodních minutách. Nakonec se vedení domácích vyšplhalo, až na 5:0. Hosté sice zareagovali, ale více než tři góly v zápase nevstřelili. Chomutov dokonale využíval chyb hostující obrany a zaokrouhlil svoje skóre na úctyhodných 9:3. Nejvíce v zápase bylo vidět domácí trio Hofmeister-Ptáčník-Chlouba, které mělo na svědomí celkem patnáct kanadských bodů. KLH Chomutov – HC Eaton Pardubice 9:3.
34.kolo so 4.12.2010
9:3(3:0, 4:2, 2:1)
PCE
Příhoda - Hamal, Hammerbauer, Hučko, Žižka, Mála, Chlouba, Hofmeister, Motejlek, Heindl, Hanták, Kolčava, Korim, Bartejs, Hrabák, Sedláček, Kůs, Pesjak, Ptáčník, Milotínský.
Pardubice
Langhamer, od 28. Bernart - Zdráhal, Březina, Krejnus, Beneš, Šťastný, Stoklasa, Vondráček, Půhoný, Škvor, Lenoch, Starý, Nosek, Křečan, Havlík, Žemlička, Hemský, Kapec, Vlček, Dočekal, Moučka.

Utkání, ve kterém nemohli být spokojení hostující trenéři, sehráli pardubičtí junioři v Chomutově. Domácí se dostali do vedení již v páté minutě utkání, když se za záda Marka Langhamera trefil dnes třígólový střelec Jakub Hofmeister. Neuplynuly ani tři minuty a domácí se radovali podruhé, to se po přihrávce Romana Chlouby gólově prosadil Josef Ptáčník. Následovalo první vyloučení v zápase, které měl na svědomí domácí Roman Chlouba, za faul kolenem. Místo toho, aby se pardubičtí pokusili o zvrat v zápase, tak spíše nahazovali puk, který pokaždé domácí obrana zachytila a nepřipustila komplikace. Další důležitá situace nastala v devatenácté minutě. Po menším tlaku hostujícího týmu se hra přesunula před Marka Langhamera a vyústilo to v třetí branku domácího KLH. Martin motýlek Nahrávala a branku vstřelil Radek Hanták. První třetina skončila vítězstvím domácích 3:0.

Kdo by myslel, že už se nemůže stát nic horšího pro hosty, ten se mýlil. Hned ve druhé minutě druhé třetiny se radovali domácí po čtvrté. Nejdříve napřáhl Josef Ptáčník, který střelu zazdil na tyči hostující braný. Z dorážky se už ale radoval dnes již podruhé Jakub Hofmeister. Střelnice ve druhé třetině pokračovala na obě strany. Pátý gól pro domácí zaznamenal Jaroslav Kůs a pardubický Eaton byl zralý na ručník. Po páté brance hostující trenéři zareagovali a vystřídali brankáře. Do brány se postavil Rudolf Bernart, který dlouho neprůstřelný nezůstal. Nejprve se, ale poprvé v zápase trefili hosté, když se po přihrávkách Martina Dočkala a Tomáše Vondráčka prosadil Filip Stoklasa - 5:1. Uběhlo dalších šest minut a hosté lovili puk ze své sítě po šesté. Autorem gólu byl Filip Hanták. V osmatřicáté minutě Pardubice opět snížili na rozdíl čtyř gólů, díky Jiřímu Půhonému. Tečku za druhou třetinou udělali domácí, kteří sto čtyři sekund před sirénou uzavřeli stav utkání na 7:2. František Mála získal puk, následně nahrál Romanovi Chloubovi, který bekhendem proměnil. Druhá třetina skončili za stavu 7:2.

Třetí třetina začala nebezpečnou situací před domácí bránou, ve které se ocitl Tomáš Vondráček. Sice vyslal střelu, ale brankář skvěle zasáhl a vyrazil do rohu kluziště. V Úvodních deseti minutách se zdálo, že se hosté v kabině z pamatovali. Důkazem toho byl i gól na 7:3. Martin Dočekal nahrával a Tomáš Vondráček si připsal svůj první gól v zápase a třetí bod celkově. Domácí se ale zaleknout nenechali. Mezi betony se trefil Josef Ptáčník. Poslední vteřina v zápase znamenala devátý a poslední gól do hostující sítě. Branku vstřelil Jakub Hofmeister, pro kterého to byl gól třetí a tedy hattrick. Chomutov porazil Pardubice vysoko 9:3.