I přes kvalitní výkon padli junioři ve Vítkovicích 5:1

Napsal 08.09.2008 Jan Pivko
C h o m u t o v - Utkání druhého kola juniorské extraligy proti sobě svedlo chomutovské borce a hráče Vítkovic, jejichž soupiska obsahuje množství reprezentačních jmen. Vyrovnané a bojovné utkání plné tvrdých střetů nakonec nováček extraligy výsledkově nezvládl a z Vítkovic si odváží porážku 5:1. Nepřijemnou zprávou pro Severočechy je ovšem zranění obránce Žižky, který má zlomený klíček a zhruba šest týdnů bude mimo hru. O den dříve se zranil také Roman Chlouba a Adam Szakal. Zranění jsou tak hlavním problémem chomutovských trenérů.
2.kolo po 8.9.2008
VIT
5:1(2:1, 2:0, 1:0)
Vítkovice
Vošvrda - Hrubý, Rybníkár, Hartman, Prokop, Slavík, Hruzík - Vrána, Kaňa, Slovák, Hlinka, Roman, Šedivý, Palát, Kolouch, Seidler, Kucsera, Strapáč, Szturc, Bursík
Hollý (21.-29. a od 39. Kaššák) - Jaško, Dostál, Semrád, Kolčava, Saska, Krupka, Žižka, Kaplan, Rutta, Sveikauskas - Nguyen, Kalinovič, Indra, Hofmeister, Bečvář, Kůs, Kolář, Miklovič, Jáchym, Szakal

Druhé utkání Chomutova na ledě soupeřů začali lépe domácí a jejich "reprezentační" řada hned na úvod zamotala hlavy chomutovských nadějí. Z tlaku nakonec Vítkovice gól vytěžili, když se ještě ve druhé minutě prosadil Ondřej Palát po spolupráci se Slavíkem. Chomutov se z gólu ale rychle oklepal, vyrovnal hru a svou aktivitu korunoval gólem v šesté minutě, kdy se trefil Jakub Hofmeister po Indrově přistrčení. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou a když už se všichni viděli v kabinách, uděřil v čase 19:58 vítkovický Petr Kolouch po nedůrazném vyhození chomutovské obrany a upravil tak stav po první třetině na 2:1 pro domácí hokejisty.

Krátce po začátku druhé třetiny chomutovský golman Juraj Hollý inkasoval úder do masky. Ta musela na úpravu a jelikož na cestě ke své střídačce přejel červenou čáru, pustil tak do branku svého kolegu Jana Kaššáka. Ten se postavil do branky bez zahřátí a po buly v naší obranné třetině se hned vytáhl dvěma excelentními zákroky, při nichž zlikvidoval gólové šance vítkovických útočníků. Druhou třetinu poznamenala častá vyloučení chomutovských mladíků, při nichž se ale vítkovičtí díky obětavému bránění hostů neprosadili. Hollý se vrátil do branky ve 29. minutě a po dvou minutách inkasoval potřetí, když se nestihl přemístit k odraženému puku. Střelcem byl Petr Strapáč. Ke konci druhé třetiny opět povolilo soutředení hostů, Jan Kaňa propasíroval v čase 38:08 puk z velkého úhlu mezi tyčkou a golmanem a Hollý po čtvrté brance střídal definitivně.

Do poslední části hry nastoupili aktivněji hostující hráči. Hráli agresivně, vytvářeli si šance a Vítkovicím nezbývalo než falovat. Potřebné štěstí v koncovce se ale kamsi vytratilo a tak přišel trest v podobě uzavření skóre na druhé straně. Ve 48. minutě se trefil domácí Šedivý a dal výsledku konečnou podobu 5:1. Chomutovští hráči závěr nevypustili, bojovali dále, ale ke kýžené změně skóre jejich snaha už nevedla. Ve Vítkovicích tak nebodovali a ze Slezkého výjezdu vezou dva body za výhru v prodloužení proti Sareze.