Druhá příprava v olympijské pauze Pirátům nevyšla, v Litvínově vysoko prohráli

Napsal 21.02.2014 Libor Kult
C h o m u t o v - Předposlední únorový pátek se na ledě litvínovského Zimního stadionu Ivana Hlinky uskutečnila odveta přípravného utkání mezi Piráty a Litvínovem. První duel v olympijské přestávce opanovali v SD ARÉNĚ Piráti, tentokrát však svěřenci Jaroslava Becka na svého velkého rivala nestačili. Verva vyhrála první třetinu nejtěsnějším možným způsobem, v té druhé udělala rozhodující krok k vítězství, když navýšila svůj náskok na 4:0. Ve třetí části přidali domácí ještě jednu trefu, aniž by inkasovali.
přát. pá 21.2.2014
LIT
5:0(1:0, 3:0, 2:0)
Litvínov
Francouz – Stříteský, Šlégr, Kousalík. Chaloupka, Gula, Pavlík - Trávníček, Ručinský, Lukeš, Černý, Hübl, Piroš, Martynek, Jurčík, Majdan, Hanzl, Zavřel, Jánský
Růžička (30. Hanuljak) – Lojek, Jass, Pulpán, Stehlík, Krstev, Mrázek, Malec - Kubinčák, Straka, Šagát, Bomersback, Svoboda, Balej, Hřebejk, Račuk, Hruška, Kůs, Hanták

Litvínov
14. Majdan (Šlégr, Trávníček), 22. Martynek (Hanzl, Trávníček), 28. Černý, 30. Hanzl (Martynek, Trávníček), 44. Zavřel (Majdan)

5:5
0:0
1:0
140

Relativně poklidný úvod utkání narušila jen dvě vyloučení. Na každé straně putoval za katr jeden hráč a nebezpečnější byla přesilová hra domácí Vervy. V závěru sedmé minuty pálil elitní kanonýr Lukeš do tyče chomutovské branky.

Další velkou šanci si Litvínov vytvořil o pět minut později rovněž v početní výhodě. Piroš však bekhendem na Růžičku nevyzrál. Verva měla v tu chvíli výhodu jednoho muže celé čtyři minuty a v závěru přesilovku zužitkovala. Puk putoval po ose Šlégr - Trávníček a Juraj Majdan, který překonal Martina Růžičku - 1:0. Přelom první a druhé třetiny strávili Piráti znovu ve čtyřech, když pykali za špatné střídání.

Tým Jaroslava Becka oslabení zvládl, ovšem krátce po vypršení trestu inkasoval podruhé. Rostislav Martynek na sklonku 22. minuty trefil přesně místo mezi betonem a lapačkou Martina Růžičky - 2:0. Následovalo další oslabení Pirátů, v němž vyzkoušel Francouzovu pozornost Kubinčák, ale skóre se měnilo až v další přesilové hře.

Tu měli k dispozici chomutovští hokejisté, ovšem místo snížení sami inkasovali. Přesně po osmadvaceti minutách hry upláchl obraně Pirátů Jakub Černý a svůj únik zakončil přesnou střelou do pravého horního rohu - 3:0. Za minutu a 49 vteřin klesly šance hostujícího celku na případný obrat ještě níže. Robin Hanzl dostal prostor k vyjetí z rohu před branku, kde překonal Růžičku bekhendovým blafákem - 4:0. Po tomto gólu v čase 29:49 došlo ke střídání chomutovských brankářů, Martina Růžičku nahradil Miroslav Hanuljak.

Druhá polovina střetnutí už tolik přesných zásahů nepřinesla, i když obě mužstva si vytvořila několik dobrých šancí. Na konci 33. respektive 34. minuty mohli Piráti snížit, jenže Balej netrefil polodkrytou klec a Kubinčák zakončil samostatný únik jen do Francouze. Podruhé se tak šlo do kabin za stavu 4:0 pro domácí Litvínov.

Třetí dějství odstartovalo podobně jako jako to prostřední, tedy brzkým gólem Vervy. V čase 43:07 nahodil Marek Zavřel puk na branku a ten skončil až v síti - 5:0. O dvě minuty později se nikdo z litvínovských hráčů nedostal k dorážce Pavlíkovy bomby od modré.

Piráti poté bojovali alespoň o čestných úspěch, k němuž měli hned dvakrát blízko na přelomu 49. a 50. minuty. Hruška však ranou z kruhu skulinu mezi Francouzovými betony nenašel, o chvíli později neuspěl ani Stehlík, který mohl potrestat Jurčíkovu chybu.

Ve zbytku utkání hráli Piráti ještě tři početní výhody, ovšem ani jednou neskórovali, a tak se vrací z ledu velkého regionálního rivala bez vstřeleného gólu a s porážkou 0:5.

Radim Rulík (HC VERVA Litvínov): „Utkání budu hodnotit podobně jako první přípravu s Chomutovem. Zápas měl slušné tempo. Těší nás, že jsme mohli oba duely odehrát. Budeme tak na úterní zápas přece jen rozehraní. Výsledek tohoto střetnutí není důležitý, příprava je přece jen odlišná od mistrovského zápasu.“

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Obě přípravná utkání vypadala jako den a noc. První zápas byl z naší strany v pořádku. Tentokrát jsme do poloviny utkání neodváděli profesionální práci. Nehráli jsme hokej, jak by měl vypadat. Nasazení a přístup byly naprosto špatně, za což přišel trest. Poté leckdo chtěl, ale hra už se nedařila a góly nepadaly. Hráči si musí uvědomit, že takový přístup k zápasu, jaký předvedli v první polovině utkání, je do budoucna naprosto nepřijatelný, protože bychom se vrátili někdy do podzimu, kdy jsme vypadali, jak jsme vypadali! Něco takového se opakovat prostě nemůže!“