DOROST - reportáž

Dorostenci ztratili třígólové vedení a v Kladně urvali bod

Napsala 29.10.2022 Kateřina Kundertová
K l a d n o / C h o m u t o v - Chomutovští vyrazili po dvou domácích výhrách na led Kladna, kde v rámci dvanáctého kola dorostenecké extraligy zabodovali potřetí. Po bezbrankové úvodní třetině mladí Piráti předvedli třígólovou periodu, díky které výrazně vykročili za vítězstvím, jenomže domácí Rytíři mohutně srovnali a vynutili si dělbu bodů. V samostatných nájezdech rozhodl Vlastimil Blažek, takže se mužstvo Radka Šípa muselo spokojit s bodem.
12.kolo so 29.10.2022
KLA
4:3sn(0:0, 0:3, 3:0 - 0:0)
Kladno
Šefčík – Svoboda, Trojna, Krása, Šátek, Dörfl, Pražák – Beran, Petřík, Daníček, Kupčo, Blažek, Pytlík, Přibyl, Hlaváček, Šíma, Vančura, Valuš
Štěrba – Kůrka, Pokorný, Švarc, Malý, Ibl, Stopek, Malcovský, Záhorec – Grosskopf, B. Novák, Vaněk, Nastoupil, Pospíšil, Halfar, Bečvář, Kalvoda, F. Novák

Kladno
44. Daníček (Šátek, Hlaváček), 48. Šátek (Kupčo, Šíma), 58. Daníček, rozh. nájezd Blažek
28. Pospíšil, 31. F. Novák (Pospíšil, Kalvoda), 34. Nastoupil (Grosskopf, B. Novák)

6:9
1:1
0:1
41:30
80
Folk – Goltsch, Herles

Týmy ze spodních pater áčkové tabulky se zpočátku oťukávaly, takže úvodní dějství nabídlo jediné a nakonec nepotrestané vyloučení domácích.

V prostřední třetině se dařilo mladým Pirátům, kteří se prosadili ve třech různých početních situací. Skóre otevřel na konci osmadvacáté minuty během vlastního oslabení rozstřílený Jaroslav Pospíšil – 0:1. Na přelomu hrací doby využil početní výhodu Filip Novák, na kterého za pár okamžiků už v pěti proti pěti navázal Filip Nastoupil – 0:3.

Kolem druhé přestávky Práti nevyužili více než minutu ve třech proti pěti, což vzápětí Kladno potrestalo. Ve čtyřiačtyřicáté minutě snížil Marek Daníček a za pár okamžiků využil početní výhodu Ondřej Šátek – 2:3. Když už se zdálo, že duel skončí v základní hrací době, srovnal svým druhým zásahem Marek Daníček – 3:3.

Pětiminutové prodlužení nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž rozhodl domácí Vlastimil Blažek – 4:3 sn. Na straně Chomutovských se v dovedností disciplíně prosadil pouze Jaroslav Pospíšil.