DOROST - reportáž

Dorostenci vykradli pražskou Hvězdu, rozhodla druhá třetina

Napsala 26.02.2022 Kateřina Kundertová
P r a h a / C h o m u t o v - Piráti vyrazili k osmnáctému kolu nadstavby dorostenecké extraligy do Prahy, kde na ledě Hvězdy uloupili důležité body. Klíčová byla druhá třetina, ve které Chomutovští udeřili čtyřikrát, a tím se přiblížili celkově k pátému vzájemnému vítězství.
N18 so 26.2.2022
HVP
3:6(2:1, 1:4, 0:1)
Hvězda Praha
Zavoral (41. Hrabák) – Foltýn, Hulej, Jarabko, Richtr, Mrázek, Kubata, Beňo – Dohnal, Jaroš, Janoušek, Doležel, Ivanovič, Niederhafner, Spěváček, Topol, Ducháček, Václavek
Perůtka – D. Svoboda, Záhorec, F. Hynek, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Pospíšil, Mišovic, Daniel Badinka, Čihař

10. Dohnal, 17. Spěváček (Ducháček, Kubata), 32. Topol (Jaroš, Doležel)

5. Vondrášek (Dominik Badinka), 21. Mišovic (Daniel Badinka), 27. Daniel Badinka (Čihař), 34. Kokman (Dautovský, Hynek), 36. Daniel Badinka (Mišovic, Záhorec), 55. Čihař (Hynek)

4:8
1:0
1:0
34:37
42
Mareš – Kettner, Serbus

Piráti do utkání dobře nastoupili, jelikož už v páté minutě otevřel střelecké konto Robin Vondrášek, ale poté inkasovali v nestandardním počtu hráčů na ledě – 0:1. Ve vlastním oslabení se na přelomu třetiny prosadil Jiří Dohnal a těsné vedení Hvězdy stanovil v početní výhodě Vojtěch Spěváček – 2:1.

Další obrat přišel na začátku prostřední třetiny, když se v krátkém sledu prosadili chomutovští střelci Dominik Mišovic a Daniel Badinka – 2:3. Poslední odpor Hvězdy přisel v polovině hrací doby, kdy srovnal Adam Topol – 3:3.

Následující fáze zápasu a hlavně prostřední třetiny patřily Pirátům, jelikož Tomáš Kokman a znovu Daniel Badinka zařídili klíčové vedení, které už si svěřenci Kamila Koláčka nenechali vzít – 5:3. Finální podobu výsledku dal pět minut před závěrečnou sirénou Vojtěch Čihař – 6:3.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Zápas se musel líbit. Hráli jsme dobře, ale bohužel jsme udělali hrubou chybu, kterou jsme domácí nastartovali a do konce první třetiny jsme tahali za kratší konec. Od druhé jsme se vrátili k naší hře, byli jsme trpěliví a produktivní, čímž jsme dostali Hvězdu pod tlak a vyhráli.“