DOROST - reportáž

Dorostenci uzavřeli dlouhodobou část vítězstvím proti Šumperku, ten vynuloval David Štěrba

Napsala 04.03.2023 Kateřina Kundertová
Piráti v posledním kole nadstavby dorostenecké extraligy přivítali na vlastním ledě Šumperk už za rozhodnutého stavu všech klíčových pozic v tabulce. Chomutovští věděli, že půjdou do play-down, a naladili se na něj náramně, jelikož Mladé Draky sestřelili pěti góly s čistým kontem pro Davida Štěrbu.
N22 so 4.3.2023
5:0(2:0, 2:0, 1:0)
MDS
Šterba – Snopek, Ibl, Malcovský, Švarc, Holejšovský, T. Hynek, Pokorný – Kalvoda, F. Novák, Sochor, Bečvář, Pospíšil, Nastoupil, Šilhan, Grosskopf, M. Patočka, Chládek
Mladí Draci Šumperk
Habas – Březina, Jarmara, Cabadaj, Plhal, Březina, Souček, Veselý – Seidenglanz, Verner, Pluskal, Urban, Maurer, Prokop, Pospíšil, Pazourek, Slováček, Karas

6. Šilhan, 9. Grosskopf (Pospíšil), 32. F. Novák (Kalvoda), 39. Holejšovský, 56. Pospíšil (Grosskopf, Holejšovský)

4:3
1:0
0:0
35:13
103
Battěk – Kotlík, Dědek

Piráti začali svižně. Už ve druhé minutě Jaroslav Pospíšil vystihl špatnou rozehrávku Šumperka a z pravého kruhu trefil spojnici břevna s pravou tyčí. To David Šilhan měl v šesté minutě více štěstí. Dostal se k volnému puku a tváří v tvář gólmanovi vystřihl perfektní bekhendový blafák - 1:0. Podruhé se domácí radovali v minutě deváté. Jaroslav Grosskopf si od zadního mantinelu vyjel před brankáře a šťastným odrazem dostal puk za jeho záda - 2:0.

Těsně za polovinou zápasu se Piráti dostali do rychlého protiútoku. Rozjetý Matěj Kalvoda přenechal puk mezi kruhy, kde si jej rychle zpracoval z druhé vlny najíždějící Filip Novák. Následnou střelou našel přesně horní růžek branky - 3:0. Hostě se snažili o snížení a asi v největší šanci se objevil Lukáš Maurer, ale s pukem až příliš dlouho míchal a dal tak šanci vyniknout Davidu Štěrbovi, který proti němu vyjel a perfektně zasáhl.

Piráti následně dostali možnost přesilové hry. Petr Holejšovský se nádherně proháčkoval celým středním pásmem a ihned po překonání modré čáry vystřelil. Jeho prudká střela se otřela o horní tyč a přesně zapadla za záda Matyáše Habase - 4:0. Závěrečnou branku zápasu si připsal Jaroslav Pospíšil. Ten se jako první dostal k vyraženému puku po střele od modré, puk si zpracoval a z otočky překonal Matyáše Habase - 5:0.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Navázali jsme na výkon z předešlého zápasu. Byla to vlastně příprava na play-down s Táborem. Pokud přistoupíme k zápasům s Táborem tímto způsobem a budeme hrát to, co celou sezónu trénujeme, jsem přesvědčen, že máme velkou šanci zdolat další pomyslný schod na naší cestě ke splnění předsezónního cíle.“