Dorostenci si poradili s Rebely Havlíčkova Brodu 6:3

Napsal 14.11.2008 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině se jako první prosadili domácí, kteří v 7. minutě vstřelili po narůstajícím tlaku vedoucí gól Radkem HRABÁKEM. Po sérii vyloučených domácích hráčů se podařilo Rebelům vyrovnat dorážkou Marka HONZY. Druhá třetina byla již zcela v režii domácích. Hosté inkasovali 2x ve vlastní přesilovce a zcela odpadli. Když poté domácí dokázali ještě své dvě přesilovky využít, zastavil se ukazatel po dvou třetinách na stavu 5:1.Gólově se prosadili Martin PTÁČNÍK, Karel ŠKRDLE, Radek HRABÁK a Martin WSZOLEK. Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté, kterým podařilo snížit na 5:3, ale domácí drama nepřipustili. I když se hosté snažili, nakonec ještě v závěru kapitulovali do prázdné branky a odjíždějí z Chomutova bez bodu.
19.kolo pá 14.11.2008
6:3(1:1, 4:0, 1:2)
HBR
Matoušek (Příhoda) - Havel, Andres, Škrdle, Čížek, Fiala, Nedomlel - Ptáčník, Mazánek, Wszolek, Megela, Tuček, Lehnert, Hučko, Hanták, Bauer, Hrabák, Chytrý, Klouček
Havl.Brod
Dolejš (Hamal) - Hejna, Bancíř, Ambrož, Borek, Pecen, Richter, Tverďák - Novák, Matis, Vaněček, Szilva, Zdražil, Račanský, Kubát, Doležal, Honza, Havel, Ondráček, Novák

Po týdenní pauze vyplněné reprezentačními povinnostmi začalo dnešní utkání opatrně z obou stran a mužstva jakoby se nejprve oťukávala. Postupně, zhruba od 3. minuty začínali být aktivnější domácí, kteří několikrát ohrozili hostujícího gólmana. V 5. minutě se dostal do samostatného úniku hostující Szilva, ale nechal vyniknout Matouška v brance domácích. V minutě šesté nechal vyniknout Dolejše v brance hostů Hučko.V 7.minutě padla první branka utkání. Zasloužili se o to domácí, kteří dokázali zúročit svou narůstající převahu. Po střele Marka Chytrého se dorážkou prosadilRADEK HRABÁK. Poté si vzal hlavní slovo rozhodčí a vyloučil domácím postupně 5 hráčů. Čtyři přesilovky se jim podařilo ubránit, bohužel ta pátá se jim stala osudnou.V 17. minutě vyrovnal stav utkání na 1:1 hostující MAREK HONZA, který dorazil za záda bezmocného Matouška jím vyražený kotouč. Zbytek třetiny se pak už v poklidu dohrál.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí se snahou strhnout opět vedení na svou stranu. Proti však byli hosté, kteří byly pod tlakem chomutovských hokejistů. Rebelové však také dokázali vystrkovat své drápky a Matoušek v brance domácích musel několikrát ukázat svoje kvality. Do vedení šli ve vlastním oslabení domácí, které poslal dnes podruhé do vedení MARTIN PTÁČNÍK. To hosty otřáslo a od té doby panoval na ledové ploše jen jeden král, hráči KLH Chomutov. Další branky na sebe nedali dlouho čekat. Na 3:1 zvyšoval ve dvounásobné přesilovce kapitán KAREL ŠKRDLE v polovině zápasu. Druhou branku v oslabení vstřelil po krásném sólu přes celé hřiště a výstavně provedeném blafáku ve 38 minutěRADEK HRABÁK. Skóre druhé třetiny uzavřel další využitou přesilovou brankou MARTIN WSZOLEKve 38. minutě a uzavřel tak stav druhé třetiny na 5:1 pro domácí.

Třetí třetina začala náporem domácích, kteří několikrát nebezpečně ohrozili Dolejše v brance hostů. K překvapení domácích to byli ale hosté, kteří ve 42. minutě snížili brankou VLADIMÍRA SZILVIna 5:2. To domácími otřáslo, protože za 5 minut to bylo již 5:3. Hosty pomalu dostal do zápasu brankou NICOLAS TVERĎÁK. Na domácích byla poté znát dlouho nervozita a možné obavy o výsledek zápasu, ale od 50. minuty to byl zase starý dobrý chomutovský dorost. Ani hosté se ovšem nechtěli smířit se stavem utkání a snažili se o další zkorigování pro ně nepříznivého stavu. Vypracovali si k tomu i několik příležitostí, ale domácí obrana v čele s Matouškem odolávala. Chomutovští si pak závěr zkušeně pohlídali a i když hosté měli výhodou dvou přesilovek a odvolali v závěru brankáře, zdramatizovat utkání se jim nepodařilo. Naopak to byli domácí, kteří v poslední minutě upravili konečný stav utkání střelou do prázdné branky na 6:3. Tím šťastným byl dnes svou třetí brankouRADEK HRABÁK.