DOROST - reportáž

Dorostenci před koncem srovnali, následně urvali zápas se Spartou v prodloužení

Napsal 08.12.2018 Marcel Holl
C h o m u t o v - Ve druhém kole nadstavby ELIOD extraligy dorostu přivítali Piráti na domácím ledě pražskou Spartu. Chomutovští vyhráli první periodu zásluhou branky Štěpána Němce. Druhou část opanovala Sparta, která otočila vývoj klání. Na začátku třetího dějství domácí parta srovnala, ale vzápětí pražský celek opět vedl. Vyrovnání mače přinesl až závěr, kdy ho do prodloužení poslal Marcel Štefančík. Tentýž hráč se podílel i na vítězné brance Jakuba Kovára po necelé minutě nastavení.
N2 so 8.12.2018
4:3p(1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
SPA
Šatný – Š. Němec, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Štefančík, Vostiňák, F. Döring
Sparta
Krbeček – Tomov, Brůna, Šesták, Ducháč, Ludvík, Horáček – Broš, Pražák, Bareš, Mácha, Höll, Krupička, David, Červenka, Kalný, R. Němec, Vitouch, Výkruta

17. Š. Němec (T. Svoboda, Kovár), 42. Príhoda (Martínek), 58. Štefančík (Š. Němec, Pöschl), 61. Kovár (Štefančík, Iljuk)

Adam Frollo na 10 minut za vražení na hrazení

Sparta vstoupila do utkání velmi aktivně. Důkazem toho jsou dvě velmi dobré šance holešovického souboru. Nejprve si na Šatném vylámal zuby Lukáš Kalný a minutu po něm i Jakub Červenka, který sice hledal místečko mezi betony, ale domácí brankář uchránil svůj celek. Krátce na to se osmělili i domácí. Jan Vostiňák nahrával před branku, kde byl zcela osamocený Ondřej Príhoda, jenže jeho pokus šel do betonu sparťanského brankáře, který následně zlikvidoval i dorážku.

Ještě lepší šanci si v polovině první třetiny připravil Filip Döring, jehož pokus minul sparťanskou tyčku o pár centimetrů! Na druhé straně ujížděl sám na Šatného Jan Krupička, avšak na chomutovského maskovaného muže nevyzrál. Tudíž si vzali slovo domácí. V přesilové hře otevřel skóre zápasu Štěpán Němec, jehož střelu od modré čáry ještě tečoval jeden z bránících sparťanů – 1:0.

Zkraje druhé části se ukázal individuální akcí Marcel Štefančík, jenž kličkou obešel dva protihráče, ale následnou nahrávku do brankoviště přeci jen zpacifikovala obrana Pražanů. Na druhé straně zahrozil Lukáš Kalný, jehož pokus z kruhu Šatnému vypadl a následovaly dvě dorážky. S těmi si pirátský strážce svatyně poradil.

Krátce na to ale přeci jen kapituloval. Sparta využila náporu. Střela Františka Davida vypadla Šatnému a puk pohotově z dorážky dostal pod brankářem do sítě Sebastian Höll – 1:1. Hostující soubor dokonce otočil vývoj střetnutí. V čase 30:12 se opět dorážky prosadil František David – 1:2.

V pětatřicáté minutě přišli Piráti o Adama Frolla, který dostal dvě minuty a osobní desetiminutový trest za vražení na hrazení a z trestné lavice sledoval dvě velké šance Sparty. Nejprve se řítil na chomutovskou klec Jan Krupička, jenže trefil vyrážečku Olivera Šatného, jenž krátce na to udělal chybu v rozehrávce, kdy se snažil ulehčit spoluhráčům, jenže trefil pouze hokejku Lukáše Kalného. Sparťan ale místo prázdné branky trefil bránícího hráče.

V samotném závěru druhé třetiny si za obranu najel Marcel Štefančík, který mířil do spodní části branky. Jenže také Jakub Krbeček si připsal do statistik výborný zákrok betonem.

Jak Piráti skončil druhou třetinu, tak začali tu třetí. Z pravého kruhu propálil Krbečka Ondřej Príhodau jehož pokusu neměl sparťanský brankář úplně čisté svědomí – 2:2. Radost z vyrovnaného stavu vydržela přesně půl minuty. Šatnému vypadl kotouč, u kterého byl nejrychleji Jan Krupička a dostal Spartu opět do vedení – 2:3.

Střelec první sparťanské branky Sebastian Höll mohl přidat druhou trefu, když dostal nahrávku do předbrankového prostoru. Pokus hostujícího forvarda ale zamířil do betonu. Vzápětí orazítkoval konstrukci domácí ostrostřelec Marcel Štefančík.

O pár vteřinek později se Piráti dostali do přečíslení, které ovšem Krbeček zneškodnil. Hned třikrát střílel nebezpečně při následné početní výhodě Marcel Štefančík! Jeho první pokus vyrazil gólman, druhý z mezikruží opět zamířil do brankáře a třetí vyslal slovenský útočník z pravého kruhu, odkud mířil na zadní tyč. Ovšem Jakub Krbeček si připsal parádní zákrok vyrážečkou.

V polovině sedmapadesáté minut šli Piráti do oslabení. Po následném oddechovém čase hostí ale skórovali právě Chomutovští. Velkou zásluhu na tom měl obránce Štěpán Němec, který skvělou nahrávkou přes celé kluziště našel Marcela Štefančíka, jenž se z úniku nemýlil a Krbečka překonal střelou na lapačku – 3:3.

Utkání po šedesáti minutách vítěze nenašlo, a tak došlo na prodloužení. To ukončili Piráti již po padesáti sekundách. Štefančík v útočném pásmu obral obránce o puk a hnal se do střelecké pozice. Ovšem místo střely byl nucen zvolit přihrávku, kterou poslal do odkryté části branky Jakub Kovár – 4:3.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Dojmy po utkání jsou pozitivní. Získali jsme o bod víc než Sparta. S ní se budeme asi prát o postupové místo, takže to pro nás byl důležitý zápas. Bylo to těžký, ale s tím jsme počítali. Myslím, že jsme to odehráli dobře a remíza byla z obou stran zasloužená. A protože jsme měli více štěstí v závěru, tak máme bod navíc."