DOROST - reportáž

Dorostenci nestačili na Liberec, prosadili se pouze jednou

Napsala 30.01.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Dorost vyrazil ke třináctému kolu nadstavby v rámci ELIOD extraligy do Liberce, kde šel zásluhou Dominika Perného do vedení. V dalším průběhu už se však prosazovali pouze domácí Bílí Tygři, kteří tak díky vyrovnanému gólovému přísunu v každé z třetin potvrdili roli favorita.
N13 čt 30.1.2020
LIB
3:1(1:1, 1:0, 1:0)
Liberec
Krátký – Böhm, Hladík, Meisel, Patzelt, Šíma, Culek – Hujer, Putz, Vodlan, Fiala, Jenčovský, Kříž, Leden, Plos, Jobek, Rossmy, Gajda
Ciple – Poch, Frollo, Perný, Husinecký, Rykl, Jenček – Dominik Badinka, F. Döring, Skrutek, Šugár, T. Šilar, Czingel, Mahmutovič, Vostiňák, Čech, Novotný, Ekrt, Jan Rindoš

Liberec
14. Kříž (Hladík, Plos), 37. Putz (Hujer, Rossmy), 41. Rossmy (Hujer, Gajda)

Luczków – Grundler, Sýkora

Utkání začalo pěkně zostra. Sami před chomutovským brankářem Ciplem se hned v úvodních desítkách sekund zjevili Petr Gajda s Lukášem Plosem, jenže oba ztroskotali na betonech. Piráti si na svoji příležitost počkali „až“ do čtvrté minuty, ale stála za to. Ondřej Čech dorážkou trefil tyčku a Tygři měli štěstí, že kotouč nepřekročil brankovou čáru. Stejný hráč se snažil z úhlu doklepnout puk do odkryté branky po odrazu od zadního hrazení a znovu nechybělo mnoho.

Když hosté dostali k dispozici první přesilovku, zužitkovali ji bleskově. Dominik Perný vystřelil švihem z vrcholu kruhů a trefil se do horní poloviny klece – 0:1. Hned po třiceti vteřinách si ovšem šelmy připravily odpověď. Hladíkovo nahození přistálo před hokejkou Filipa Kříže, jenž zblízka pohotově prostřelil maskovaného Piráta – 1:1.

Ve druhé části Liberečtí dobývali soupeřovo obranné pásmo a k vidění byla tahanice o každý metr ledu. Chomutov trpělivě čekal na příležitosti k brejkům a neostýchal se je využít. Skvělý Čeněk Krátký ovšem podržel svůj tým při únicích Čecha i Mahmutoviče.

Tlak se svěřencům Richarda Loba zúročil v přesilové hře. Jakub Hujer vystřelil od modré a po zásahu Ciplových betonů snadno trefil odkrytou klec David Putz – 2:1. Také Piráti mohli bleskově vyrovnat. Zabránil jim v tom Ondřej Šíma, který rozhodil do poloprázdné klece dorážejícího Jenčka. Závěr prostřední třetiny byl pořádně divoký. Daleko od zvýšení nebyl po přihrávce Benneta Rossmyho zpoza klece Milan Jobek, zblízka ale mířil jen do Cipleho.

Hned po návratu z kabin domácí odskočili. Bennet Rossmy ukázal skvělou individuální akci a nasměroval touš mezi nohy gólmana – 3:1. V další šanci Mikuláš Jenčovský využil chybného vyjetí brankáře, Jakub Hladík poté před odkrytou klecí nestihl zasáhnout rychlý puk. Nejblíže ke snížení byl chomutovský Miroslav Czingel, domácí brankář předvedl další výborný zákrok a ránu z mezikruží za svá záda nepustil. Definitivní klid mohl naopak Tygrům dodat v dorostu debutující Samuel Fiala, Ciple ho ale nenechal bekhendový blafák úspěšně dokončit.