DOROST - reportáž

Dorost ztratil ve druhém osmifinále třígólové vedení, v nájezdech nakonec padl

Napsal 11.03.2022 Libor Kult
C h o m u t o v - Ještě lépe než v prvním osmifinále na ledě Třince si počínali dorostenci Pirátů v domácí odvetě, v níž si ve druhém dějství vybudovali třígólové vedení. Jenže vteřinu před druhou sirénou Oceláři snížili, ve třetí části vyrovnali a v nájezdech si zajistili postup do čtvrtfinále. Svěřencům Kamila Koláčka s Angelem Krstevem tak sezóna i přes velmi dobrý výkon končí.
OF2 pá 11.3.2022
3:4sn(0:0, 3:1, 0:2 - 0:0)
TRI
Perůtka – D. Svoboda, F. Hynek, Ibl, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, J. Pospíšil, Mišovic, Daniel Badinka, Čihař
Třinec
Milota – Dravecký, Solowski, Buják, M. Pospíšil, Holub – Gerych, Holinka, Volas, Kubiesa, Rybnikár, Pohludka, Sikora, Blaha, Cedzo, Lipka, Masnica, Urbánek

32. Dominik Badinka (Dautovský), 34. Stejskal (Daniel Badinka, D. Svoboda), 36. Stejskal (Pospíšil, F. Hynek)
Třinec
40. Sikora, 47. Masnica (Gerych, M. Pospíšil), 59. Holinka (Gerych), rozh. náj. Cedzo

4:4
0:0
0:0
29:33
136
Valda – Goltsch, Herles

Piráti čelili v úvodu utkání po Mišovicově šanci téměř kompletní třinecké přesilovce pět na tři, neboť dva po sobě jdoucí tresty dělilo pouhých deset vteřin. Velká výhoda změnu skóre nepřinesla stejně jako další početní výhoda Ocelářů ještě před polovinou úvodního dějství. Ve zbytku zahajovací třetiny se v dobrých pozicích objevili hostující Cedzo a domácí Klobouček s Čihařem, ovšem oba brankáři byli stoprocentní.

Na startu prostředního hracího období hráli čtyřminutovou přesilovku Chomutovští, kteří se také neprosadili podobně jako na přelomu zápasu Slezané. Hned po návratu z trestné lavice ujel třinecké obraně Dominik Badinka, jenž tváří v tvář Milotovi nezaváhal a povedeným forhendovým blafákem otevřel střelecký účet střetnutí – 1:0.

Za sto vteřin bylo na severočeské střídačce ještě veseleji, když v přečíslení tři na dva Daniel Badinka posunul za sebe Samuelu Stejskalovi, který z levého kruhu propálil třineckého gólmana – 2:0. Chvilku poté mohl snížit hostující Cedzo, ale únik tří Ocelářů na jediného obránce v gól nepřetavil, což družinu zpod Javorového brzy mrzelo.

V čase 35:43 totiž Pospíšil posunul na brankovišti Samuelu Stejskalovi, pro něhož nebyl problém trefit odkrytou část branky – 3:0. Ani to však nebylo ze druhé třetiny vše. Vteřinu před druhou sirénou Perůtku zaskočil Petr Sikora střelou z brankové čáry poté, co vybojoval puk v rohu – 3:1.

Snižující gól Třinec nakopl k dalšímu dotahování, které ve třetí třetině předvedl. V sedmačtyřicáté minutě Patrik Masnica vtrhnul před bránu a poslal svůj celek na dostřel – 3:2. Dvě velké šance dál nabídla až minuta krátce před sirénou, když Jaroslav Pospíšil netrefil odkrytou bránu a na druhé straně to stejné zopakoval i Petr Sikora.

V čase 58:42 se stal hrdinou Ocelářů Miroslav Holinka, jenž nejprve nastřelil pouze horní tyčku, ale z dorážky už se nezmýlil – 3:3. V prodloužení nastřelili jen tyčku Jaroslav Pospíšil i Adam Cedzo, takže se šlo do samostatných nájezdů. Piráti v nájezdech dvakrát ztráceli, což se jim stalo osudné, vítězství a postup trefil Třinci Adam Cedzo – 3:4 sn.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Odehráli jsme pěkné utkání, ale je škoda, že jsme po dvou třetinách neudrželi stav 3:0. Udělali jsme chybu v rohu, kterou Třinec bohužel potrestal a nakopl se. Nedá se tomu úplně co vytknout. Prohráli jsme na nájezdy, tam už je to buď anebo. Měli jsme to uhrát v základní hrací době, je to škoda. Můžu pogratulovat soupeři, ale myslím, že nevyhrál lepší, ale šťastnější.“

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): „Odehráli jsme těžký zápas, Chomutov hrál houževnatě a skvěle nám to znepříjemňoval, takže jsme na něj dlouho hledali recept. Trochu jsme ho nechali utéct do brejku, ale věřili jsme až do konce, že to máme šanci zvrátit a otočit. Síla otočit a vyhrát byla na naší straně obrovská. I když to nebyl úplně nádherný zápas, takový je play-off hokej. Jsme moc rádi, že se nám to povedlo, ale taky musíme pogratulovat soupeři, protože hrál famózně. Byla to velice dobrá série.“