DOROST - reportáž

Dorost zlomil Hvězdu ve třetí části, obrat řídil čistý hattrick Daniela Badinky

Napsal 09.12.2021 Sabina Nováková
C h o m u t o v - V rámci třetího nadstavbového kola o play-off se Piráti střetli s pražskou Hvězdou. Ačkoliv po dvou třetinách soupeř vedl o branku, Chomutovští v závěrečné periodě předvedli smršť branek, díky které nakonec zvítězili, a to v čele s dvojicí bratrů Badinkových. Daniel Badinka si dokonce připsal čistý hattrick za pět minut a jednu vteřinu.
N3 čt 9.12.2021
7:2(0:0, 1:2, 6:0)
HVP
Perůtka – Pašek, D. Svoboda, F. Hynek, Ibl, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Titlbach, Mišovic, Daniel Badinka, Čihař
Hvězda Praha
Hrabák (52. Houdek) – Hulej, Jarabko, Bartheldy, Richtr, Mrázek, Kubata – Dohnal, Jaroš, Janoušek, Neuhausel, Ivanovič, Roule, Niederhafner, Topol, Ducháček, Doležel

32. Titlbach, 43. Titlbach (Kokman, Dominik Badinka), 45. Čihař (Dominik Badinka, Daniel Badinka), 47. Daniel Badinka (Čihař, Klobouček), 50. Daniel Badinka (Dominik Badinka, Titlbach), 52. Daniel Badinka (Titlbach, Kokman), 56. Dominik Badinka (Daniel Badinka, Klobouček)
29. Topol (Roule, Jaroš), 38. Jaroš (Ducháček)

7:7
1:0
0:0
41:21
65
Žižka – Sýkora, Janíček

V prvních minutách byla na ledě vidět především dvojice Titlbach–Kokman, jejich akce ale přes veškeré snahy gólem neskončila. Šanci po vyloučení domácích dostala Hvězda Praha, které se přesilovou hru nepodařilo využít.

V patnácté minutě se nechali potrestat i hostující hokejisté, jejich darované dvě minuty Chomutov nezužitkoval. Totéž se opakovalo před koncem prvního dějství v devatenácté minutě. Přestože se trest přehoupl ještě do úvodu druhé dvacetiminutovky, ke změně stavu nedošlo.

Úplně volný se ve čtyřiadvacáté minutě zjevil před Perůtkou Jiří Dohnal, na což domácí brankář pohotově zareagoval lapačkou. Další střelu pražského celku od levého mantinelu musel pokrýt o tři minuty později. Přítomní fanoušci tak čekali na úvodní branku až téměř do poloviny utkání.

První rána patřila Hvězdě. Protiútok hostů skončil palbou Adama Topola, jenž se prosadil z levého kruhu – 0:1. Necelou půlminutu nato měli Titlbach s Kloboučkem na holi srovnání, nenásledovala však branka, ale vyloučení Pražanů.

Dvě vteřiny poté, co hostující celek nastoupil v plném počtu, přišla gólová radost na straně Pirátů. Na remízový stav srovnal Adam Titlbach, přičemž Hrabáka překonal až napodruhé – 1:1. Časomíra ukazovala dvě a půl minuty do konce prostřední části, když Hvězda ale zaťala zuby a dostala se podruhé do vedení. Po chybě domácí obrany se puk dostal k Vítězslavu Jarošovi, kterému se naskytla možnost poslat puk mezi betony Alexandra Perůtky – 1:2.

Třetí třetina již patřila domácí družině. Ve třiačtyřicáté minutě vyrovnal podruhé v utkání Adam Titlbach odrazem puku od vlastní brusle. Stejně jako poslední pražská branka, i tato putovala mezi betony muže s maskou.

Piráti nenechali soka ani na chvíli vydechnout a za necelé dvě minuty se znovu ozvala siréna. Tentokrát Chomutov využil přesilové hry v čele s Vojtěchem Čihařem – 3:2. O pár vteřin později mohlo být znovu srovnáno, pražský David Ducháček ale naštěstí pro domácí přestřelil.

Čtvrtou branku na konto svěřenců Kamila Koláčka přidal Daniel Badinka, bez váhání Jana Hrabáka překonal – 4:2. Osmačtyřicátá minuta přinesla vyloučení na obou stranách, ze hry čtyři na čtyři nakonec těžil chomutovský Daniel Badinka. Svou druhou branku v duelu vsítil téměř z totožné pozice jako onu první – 5:2.

Pět minut, tolik stačilo Danielu Badinkovi na dovršení čistého hattricku, kterým navýšil skóre střetnutí již na 6:2. To byl impuls pro Pražany, aby přistoupili k vystřídání brankářů. Místo Jana Hrabáka se mezi tři tyče postavil na zbývajících osm minut Štěpán Houdek.

Ve druhé polovině poslední periody se sešlo hned několik vyloučení. Piráti se tak dostali do výhody čtyři na tři. Pětapadesátá minuta tak znamenala sedmou a poslední branku v rámci klání s Hvězdou Praha. Postaral se o ni tentokrát Dominik Badinka z levého kruhu – 7:2.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Myslím, že jsme měli zápas rozhodnout už v první třetině, protože jsme byli lepší, ale nebyli jsme vůbec produktivní. Ve druhé třetině jsme přestali dodržovat, co jsme chtěli hrát, takže jsme ji prohráli. Vůbec se nám výkon nelíbil, protože zakončení bylo laxní. Já jsem pak v kabině musel o přestávce hodně zvýšit hlas, což se evidentně vyplatilo. Rychle jsme vyrovnali a pak soupeře válcovali. Už jsme byli jednoznačně lepší.“

Josef Reigl (HC Hvězda Praha): „Myslím, že dvě třetiny jsme odehráli velmi slušně a vedli jsme po nich 2:1. Do třetí třetiny jsme chtěli vstoupit stejně, ale bohužel jsme nebyli disciplinovaní a soupeř nás potrestal. Několik slepených gólů nás dostalo naprosto na dno. Soupeři gratulujeme ke třem bodům a my se musíme vrátit k poctivé hře.“