DOROST - reportáž

Dorost si v ROCKNET ARÉNĚ otevřel střelnici, Havlíčkův Brod srazil sedmi góly

Napsal 16.12.2022 Michal Luxa
V sedmém kole nadstavbové části extraligy dorostu přivítali Piráti v ROCKNET ARÉNĚ Havlíčkův Brod, který přehráli 7:2. Od samého začátku kráčeli svěřenci Radka Šípa za vítězstvím a po dvou třetinách vedli o pět gólů. Vypadalo to, že by Jakub Hájek mohl začít myslet na čisté konto. Ovšem Chomutovští v poslední dvacetiminutovce dvakrát inkasovali v oslabení.
N7 pá 16.12.2022
7:2(1:0, 4:0, 2:2)
BHB
Hájek – Záhorec, Ibl, Malcovský, Pokorný, Švarc, Holejšovský, Kůrka – Šilhan, Bečvář, Patočka, Halfar, Kalvoda, F. Novák, Nastoupil, J. Pospíšil, B. Novák, Vaněk
Havl. Brod
Kamenický – Danyliuk, Konvalina, Ondruš, Adam, Mrtka, Kachlíř – Dvořák, Hospodka, Nový, Kozlík, Křížek, Chromý, Kraučuk, Adamec, Frühbauer, Koubek

12. Nastoupil (Patočka, Ibl), 23. Patočka (F. Novák), 32. J. Pospíšil (Šilhan), 33. F. Novák (Patočka, Nastoupil), 37. Šilhan (Kalvoda, J. Pospíšil), 50. J. Pospíšil (Šilhan, Kalvoda), 52. Kalvoda (F. Novák)
Havl. Brod
44. Nový (Koubek, Mrtka), 60. Adamec (Chromý, Ondruš)

3:3
1:2
0:0
48:30
80
Battěk – Štěpánek, Bublová

V osmé minutě si za hostující obranu najel David Šilhan, jenž zamířil vedle branky. O tři minuty později už se ale Piráti radovali. Matyáš Patočka viděl na levém kruhu Filipa Nastoupila, jehož zakončení mířilo přesně pod horní tyčku - 1:0

V čase 22:05 vybídl Filip Novák ke skórování Matyáše Patočku, který prostřelil Lukáše Kamenického, čímž navýšil vedení týmu ze severu Čech - 2:0. O minutu a půl později mohl Havlíčkův Brod snížit, ale osamocený Patrik Křížek nastřelil z levého kruhu bližší tyč. Dvě minuty po polovině duelu si o slovo řekl také Jaroslav Pospíšil, jehož pokus zamířil do horní poloviny branky - 3:0.

O chvíli byl znovu při chuti Matyáš Patočka, který v předbrankovém prostoru našel Filipa Nováka, jenž se z hranice brankoviště nemýlil - 4:0. V sedmatřicáté minutě udržel chladnou hlavu David Šilhal, který si pohrál s brankářem a nedal mu šanci zasáhnout - 5:0.

Po pětasedmdesáti vteřinách třetí části ujížděl sám na brankáře David Šilhan, jenž zvolil blafák, ale mířil kousek vedle pravé tyče. Ve čtyřiačtyřicáté minutě se o čestný gól postaral Lukáš Nový, který zakončil rychlou přesilovkovou kombinaci - 5:1. O šest minut později vystřelil dobře postavený Jaroslav Pospíšil, jehož pokus zamířil za záda Lukáše Kamenického - 6:1.

O chvíli později využil i Chomutov početní výhodu, když se přesnou ranou prezentoval Matěj Kalvoda - 7:1. V samém závěru se hosté prosadili ještě jednou. Filip Ondruš vyhrál vhazování na Dominika Chromého, který předal kotouč na volného spoluhráče. Štěpán Adamec se okamžitě napřáhl a využil další přesilovou hru - 7:2.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Musím kluky opět pochválit. K utkání přistoupili, jak měli, a myslím, že jsme byli od začátku lepším týmem. O výsledku rozhodla druhá třetina, ve které jsme soupeři brankově odskočili.“