DOROST - reportáž

Dorost překlopil bilanci derby na svou stranu, Litvínovu nasázel pět gólů

Napsala 27.01.2022 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Dorostenci přivítali v jedenáctém kole extraligové nadstavby Litvínov, se kterým vyhráli třetí z pěti vzájemných zápasů aktuálního ročníku. Chemici šli na ledě chomutovské arény do vedení, jenomže poté Daniel Badinka nasázel hattrick a strhl utkání na stranu Pirátů.
N11 čt 27.1.2022
5:1(2:1, 0:0, 3:0)
LIM
Perůtka – Pašek, Záhorec, F. Hynek, Ibl, Dominik Badinka, Žižka – Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Pospíšil, Mišovic, Daniel Badinka, F. Novák, Čihař
Litvínov
Tuhý – Mrázek, Síč, Vyhlídal, Bystřický, Prokeš, Dudáček, Nikolov, Kladivo – Ščislák, Horský, Dufek, Šprynar, Peroutka, Tůma, Koky, Čech

12. Daniel Badinka (F. Hynek), 17. Daniel Badinka (Klobouček, Pospíšil), 43. Daniel Badinka (Vondrášek), 45. Dominik Badinka (Pospíšil, Pašek), 60. Stejskal (Daniel Badinka, Záhorec)

Vyštejn – Lauko, Tichý

Do utkání vstoupili lépe Litvínovští a jejich aktivitu korunoval prvním gólem zápasu na začátku třetí minuty Jan Šprynar – 0:1. O pět minut později ještě gólem hrozilo Kokyho objetí branky a snaha poslat puk do sítě o brusle obránce. Piráti však tuto situaci zvládli a pomalu začali přebírat iniciativu. Klobouček před polovinou zahajovacího dějství ještě neuspěl, Daniel Badinka na sklonku dvanácté minuty už ano, když bekhendovou kličkou překonal Tuhého – 1:1.

Ve velké šanci pak zblízka neskóroval domácí Pospíšil, ale Chomutovské to mrzet nemuselo. Tři minuty před první sirénou měli domácí ponechanou výhodu, v níž vznikla před hostující brankou skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Daniel Badinka a zařídil obrat – 2:1.

Hned v úvodu druhé třetiny se Perůtka nedomluvil s beky, takže volný puk za chomutovskou brankou sebral Čech, ale domácí gólman se včas vrátil do své klece, aby zabránil vyrovnání. To nepřinesla ani jedna litvínovská přesilovka, byť tu druhou rozdělila druhá pauza. Předtím měl blízko ke třetímu chomutovskému gólu Stejskal, jenže zblízka si na Tuhého nepřišel. Na druhé straně zvonila ve 32. minutě tyč za Perůtkou po Šprynarově ráně přes obránce ve vlastním oslabení.

Přestože Litvínovští začínali závěrečnou dvacetiminutovku s početní výhodou a rychle dostali k dispozici další, nevyrovnali a naopak inkasovali. Vteřinu před vypršením 43. minuty dostal Daniel Badinka puk od zadního mantinelu mezi kruhy a zkompletoval hattrick – 3:1. Chomutovský útočník se prosadil v době, kdy sedělo na trestné lavici podruhé v krátkém sledu jeho dvojče.

Jakmile se Dominik Badinka vrátil na led, ujel hostující obraně a forhendem zasunul puk za brusli gólmana – 4:1. Na kostce nad ledem v tu chvíli svítil čase 44:16 a litvínovské akcie klesly hodně dolů. Ještě hůře mohlo být s černožlutými přesně za minutu, jenže Klobouček po Čihařově příhře zblízka nedal. V dalším průběhu měl Daniel Badinka dvakrát na hokejce čtvrtý zásah, ale další souboje s Tuhým nevyhrál, a tak střelecký účet zápasu uzavřel deset vteřin před třetí sirénou povedenou ranou do šibenice Samuel Stejskal – 5:1.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Zápas se mi určitě hodnotí veseleji než po Kladnu před dvěma dny, protože jsme vyhráli a získali důležité body. Myslím, že jsme utkání odehráli zodpovědně, i když jsme museli trochu měnit sestavu, protože nám vypadl Dominik Mišovic, který snad bude brzy fit. Pomohli nám bratři Badinkovi, díky kterým jsme góly nakonec dali, i když nám chvíli trvalo, než jsme se prosadili. Nicméně si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.“

Martin Tvrzník (HC Litvínov): „Pro nás je škoda, že jsme neuhráli žádné body, které bychom potřebovali. Začátek byl vyrovnaný, ale všechno zlomil úvod třetí třetiny, kdy jsme měli přesilovky. Místo abychom gól dali, jsme inkasovali, což nás srazilo na kolena. Musíme bojovat dál a uhrát nějaké body. Dlouho jsme nehráli, ale to nemůže být výmluva ani omluva, protože jsme trénovali. Doufali jsme, že si odvezeme aspoň bod, ale můžeme maximálně pogratulovat soupeři.“