DOROST - reportáž

Dorost po nepovedeném výkonu nestačil na Kladno, souboj rozhodlo proměňování šancí

Napsal 25.01.2022 Michal Luxa
C h o m u t o v - V Extralize dorostu odehráli Piráti další zápas ve skupině o účast v play off, v němž nestačili na Kladno, když prohráli 3:5. Chomutovští na začátku souboje neproměnili dvě vyložené příležitosti, a tak je Rytíři potrestali třemi góly. Severočeši ve zbytku duelu už odpověď na zvrat nenašli.
N9 út 25.1.2022
3:5(0:3, 3:1, 0:1)
KLA
Perůtka – D. Svoboda, Záhorec, F. Hynek, Ibl, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Pospíšil, Mišovic, Daniel Badinka, Čihař
Kladno
Tuláček – J. Svoboda, Šátek, J. Aschenbrenner, Pražák, Rájek – Lev, Mejtský, Daníček, Kut, Kupčo, Váňa, Petřík, Hlaváček, V. Aschenbrenner, Holub.

26. Daniel Badinka (Mišovic, F. Hynek), 37. Kokman (Vondrášek, F. Hynek), 39. Žižka (Čihař)
Kladno
10. Lev (Hlaváček), 16. V. Aschenbrenner (Kupčo, Lev), 17. Mejtský (Holub), 38. Holub, 42. J. Aschenbrenner (Daníček)

3:5
1:1
0:0
26:22
60
Červenka – Horažďovský, Zedníková

Už ve čtvrté minutě se odraženého puku chopil Daniel Badinka, jenže byl sám před brankářem, kterého ale bekhendem nepokořil. O dvě minuty později Dorčo Dautovský zamířil vedle branky, avšak rychle vracel černou gumu do brankoviště. Hostující brankář byl pozorný a nenechal se překvapit. Téměř v polovině první periody se skóre poprvé měnilo! Těžkou přihrávku na útočné modré nezpracoval jeden z obránců, a tak do samostatného úniku ujížděl Jakub Lev, který se štěstím podstřelil brankářův beton – 0:1.

Psala se čtrnáctá minuta, když nepřesně vystřelil Dominik Mišovic. S následnou dorážkou přispěchal Daniel Badinka, jenž trefil gólmanovu vyrážečku. O dvě minuty později využili po pěkné kombinaci Středočeši početní výhodu. Jiří Kupčo přihrával přes osu na zadní tyčku a zakončením z první zamířil do horní poloviny branky Vojtěch Aschenbrenner 0:2. V sedmnácté minutě už to bylo o tři trefy! Přečíslení Kladna vyřešil pohotovou střelou pod horní tyčku Matyáš Mejtský – 0:3.

Také Piráti zužitkovali přesilovou hru, když se přesným pokusem z vrcholu pravého kruhu mezi střelce zapsal Daniel Badinka 1:3. V pětatřicáté minutě prohrál souboj u zadního mantinelu Dominik Svoboda, a tak přihrávka Kladna mířila před branku. Vojtěch Aschenbrenner se nacházel ve vyložené příležitosti, ale vystřelil vedle vzdálenější tyče. O dvě minuty později to znovu z pravého kruhu vyzkoušel Tomáš Kokman, který s přispěním obráncovy teče snížil na jedinou trefu – 2:3

Neuběhla ani minuta a mohlo být vyrovnáno! Nejprve se zleva před branku protáhl Tomáš Kokman, jenž zblízka na brankáře nevyzrál. Následně Tuláček vyrazil puk vedle sebe, avšak Jaroslav Pospíšil trefil místo odkryté branky znovu jen gólmana Rytířů. A tak přišel trest, jelikož chomutovské obraně ujel Pavel Holub, který si doslova pohrál s Alexandrem Perůtkou – 2:4. Uběhlo pouze pětadvacet vteřin, když se vedení Rytířů znovu snížilo. Od modré čáry vystřelil Vojtěch Čihař, jehož snažení jemně tečoval Adam Žižka – 3:4

Minutu a půl po startu poslední dvacetiminutovky napřáhl na modré Jakub Aschenbrenner, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:5. V pětapadesáté minutě domácím obráncům ujel znovu Pavel Holub, jehož pokus mířil k pravé tyči, ale brankářova lapačka byla připravená. O čtyři minuty později se odraženého puku chopil Šimon Klobouček, ovšem ani on z mezikruží nemířil přesně.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Zápas se nám hrubě nepovedl a dobře jsme hráli jaký tžkž akorát ve druhé třetině. V té nás trochu nakopla jejich oslabení, ale bohužel mohu jen pogratulovat soupeři. Zápas jsme odehráli hodně špatně a budeme doufat, že se to do příště zlepší. Bylo tam pramálo věcí, které trénujeme. Do brány se netlačíme, prostě bída.“

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): „Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát za první a třetí třetinu. Ve druhé třetině jsme vypadli z role, protože jsme měli čtyři vyloučené, čímž jsme soupeře poslali na koně. Naštěstí se nám na kraji třetí třetiny povedlo odskočit zpátky na dva góly a zbytek zápasu jsme si pohlídali. V závěru pak přišlo zbytečné vyloučení, a tak se mohlo něco stát, ale dobře to pro nás dopadlo.“