DOROST - reportáž

Dorost odstartoval sérii dohrávek, v Kladně ztratil dvougólové vedení

Napsal 13.11.2021 Kateřina Kundertová, Libor Kult
K l a d n o/C h o m u t o v - Téměř po měsíci vyrazil do akce pirátský dorost, který dohrávkou 13. extraligového kola na ledě kladenských Rytířů zahájil dvoutýdenní období, během nějž odehraje devět střetnutí. Svěřenci Kamila Koláčka s Angelem Krstevem vedli po zahajovacím dějství 3:1, jenže ve zbytku zápasu i vinou nedisciplinovanosti, kterou domácí třikrát potrestali gólem v početní výhodě, o náskok přišli a prohráli s Rytíři stejně jako doma v předchozím odehraném duelu v polovině října.
13.kolo so 13.11.2021
KLA
6:4(1:3, 2:0, 3:1)
Kladno
Stránský – M. Šátek, J. Aschenbrenner, O. Šátek, Novák, Pražák, Rájek – Mejtský, Daníček, Kupčo, Petřík, Hlaváček, V. Aschenbrenner, Holub, Šíma
Perůtka – Pašek, D. Svoboda, Záhorec, F. Hynek, Dominik Badinka, Žižka – Kokman, Dautovský, Klobouček, Vondrášek, Stejskal, Grosskopf, Pospíšil, Mišovic, Daniel Badinka, Sochor, Čihař

Kladno
14. V. Aschenbrenner (Kupčo, Daníček), 35. V. Aschenbrenner (Holub, Mejtský), 37. Holub (Mejtský, Kupčo), 51. Mejtský (J. Aschenbrenner), 53. V. Aschenbrenner (Daníček, Šíma), 55. O. Šátek (Daníček, Šíma)
3. Čihař (Dominik Badinka, Mišovic), 17. Daniel Badinka (Dominik Badinka), 18. Kokman (Dominik Badinka), 60. Mišovic (Čihař, Daniel Badinka)

Žižka (Chomutov) 5 minut a do konce utkání

Piráti do utkání dobře vstoupili a hned z první početní výhody udeřil během třetí minuty Vojtěch Čihař – 0:1. Za deset minut bylo srovnáno, když ke gólové ráně napřáhl Vojtěch Aschenbrenner – 1:1.

Chomutovští potrestali i další faul domácích, a tentokrát Daniel Badinka po spolupráci se svým dvojčetem – 1:2. Průběžné dvougólové vedení obstaral Tomáš Kokman, jenž se za Piráty poprvé trefil v pěti proti pěti – 1:3.

Na začátku druhé třetiny hrál Chomutov dlouho ve třech proti pěti, čehož však Rytíři ani jednou nevyužili. Skóre se na straně domácích měnilo až po přelomu základní hrací doby, kdy se rychle za sebou prosadili podruhé v zápase Vojtěch Aschenbrenner a v další přesilovce Pavel Holub – 3:3.

Do třetího dějství, které nakonec vyšlo lépe Kladnu, se šlo za vyrovnaného stavu. Ten ukazovala světelná tabule až do přelomu třetiny, pak přišlo definitivní rozhodnutí.

Během necelých čtyř minut ve vlastním oslabení skóroval Matyáš Mejtský, naopak početní výhodu využil Vojtěch Aschenbrenner a poslední zásah Rytířů v pěti proti třem obstaral Ondřej Šátek – 6:3.

Finální podobu výsledku dal třicet vteřin před závěrečnou sirénou Dominik Mišovic, takže Chomutov začal sérii dohrávek porážkou – 6:4.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Zápas se mi nehodnotí snadno, protože jsme si ho prohráli sami vlastními chybami a naší nedisciplinovaností, která začala tak nějak u mě, protože jsem se nechal vyloučit, což by se mi stávat nemělo. Bohužel pak přišly zbytečné fauly. Nemám vy zvyku komentovat výkon rozhodčích, ale myslím si, že v extralize dorostu by měl pískat jinak. Nicméně tým jsme měli postavený tak, že jsme vyhrát měli, což se bohužel nepovedlo.“