Domácí neporazitelnost je u konce, Piráti v dramatu s Příbramí padli

Napsal 23.11.2022 Michal Luxa, David Panuška
C h o m u t o v - Piráti ve šlágru kola druhé ligy přivítali na domácím ledě druhou Příbram, která venku ještě neprohrála. Svou kvalitu ukázala i v ROCKNET ARÉNĚ, kde vedla 3:0 a 4:1. Piráti ale ve druhé třetině krásně srovnali a měli tlak, který ovšem nevyužili. Nakonec rozhodla branka Jakuba Káníka, po níž svěřenci Kamila Koláčka s Petrem Martínkem doma poprvé prohrál.
19.kolo st 23.11.2022
4:5(1:3, 3:1, 0:1)
PRI
Hanuljak – Matai, Němec, Havel, Seemann, M. Žižka, Váchal, Petrásek – Lukeš, Hübl, Chrpa – Chlouba, Koblížek, Mála – Kostourek, Vostiňák, Zajíček – Ekrt, Svoboda, Príhoda
Příbram
Šorf – Jelínek, Saňa, Patzelt, Havlín, Zdeněk – Eret, Káník, Kraus, Urban, Brzák, Pinkas, Furch, Hasman, Procházka, Gengel, Kafka

20. Matai (Lukeš, Němec), 25. Seemann (Kostourek, Zajíček), 28. Zajíček (Kostourek, Svoboda), 32. Svoboda (Chlouba, Kostourek)
Příbram
4. Gengel (Kafka, Eret), 11. Procházka (Kafka, Hasman), 17. Kafka (Urban, Eret), 23. Eret (Saňa, Gengel), 47. Káník (Zdeněk, Eret)

4:5
2:2
0:0
29:22
1781
Zeliska – Žídek, Thuma

Už na začátku čtvrté minuty se Příbram postarala o změnu stavu! Petr Kafka našel přesnou nahrávkou na zadní tyči najíždějícího Ladislava Gengela, jemuž pouze stačilo nastavit hůl – 0:1. O čtyři minuty později se na druhé straně o něco podobného pokoušel Jakub Zajíček, ovšem brankářův beton byl správně položený. Těsně po polovině úvodní části se o slovo přihlásili znovu Středočeši, když do odkryté branky zakončoval Jakub Procházka, jenž zužitkoval přesilovou hru 0:2.

V patnácté minutě se na ose hrací plochy nacházel Ondřej Príhoda, který z vrcholu kruhů orazítkoval horní tyčku. V čase 17:00 hostující celek využil vyloučení Františka Lukeše a vedl už o tři zásahy. Tomáš Urban přihrál na zadní tyčku, odkud se střelou do odkryté klece nemýlil Petr Kafka 0:3. Čtyřiatřicet vteřin před úvodní sirénou se od modré čáry napřáhl Štěpán Němec, jehož pokus vyrazil Dominik Šorf před sebe. František Lukeš se neukvapil a přihrál do levého kruhu na Jakuba Mataie, jehož rána se zastavila až v síti – 1:3.

Už sedmadvacet vteřin po začátku prostřední části byl blízko gólu Viktor Hübl, jenž o otočky mířil do brankářova betonu. A tak o dvě minuty později přišlo příbramské potrestání. Po chybě chomutovské obrany unikal sám na Hanuljaka Petr Eret, jenž svižnou střelou našel mezeru mezi jeho betony – 1:4. V pětadvacáté minutě využili početní výhodu také Severočeši, když do branky prošel pokus Víta Seemanna od modré čáry – 2:4.

I následující přesilovka měnila skóre zápasu, a tak se rázem Piráti dotáhli na jednou trefu. Chomutovští napadali rozehrávku soupeře, což se vyplatilo. Tadeáš Svoboda přihrál křížem na Milana Kostourka, který situaci vyšperkoval asistencí na zadní tyčku, odkud neměl problém puk dopravit do sítě Jakub Zajíček 3:4. V polovině zápasu se před odkrytou domácí brankou nacházel Josef Hasman, jenomže Miroslav Hanuljak se skvěle natáhl a černou gumu zastavil. O dvě minuty později bylo srovnáno, když se mezi kruhy ocitl osamocený Tadeáš Svoboda, který mířil přesně nad Šorfovu lapačku – 4:4.

Ve čtyřicáté minutě bylo před oběma brankami pořádně rušno! Nejprve na útočné modré čáře chyboval Roman Chlouba a sám proti chomutovské brance se rozjel Petr Eret. Už to vypadalo, že příbramský útočník překonal Miroslava Hanuljaka, který už odcestoval z branky. Ovšem natáhl svou širokou hůl a černou gumu na brankové čáře zastavil. Na druhé straně mohl obrat dokonat zase František Lukeš, ale z levého kruhu mířil těsně nad branku.

V sedmačtyřicáté minutě nahazoval puk na branku David Zdeněk, jehož snažení tečoval Jakub Káník a domácí brankář nereagoval. Sám Miroslav Hanuljak i Viktor Hübl avizovali vysokou hůl, přesto Jakub Zeliska branku uznal – 4:5. Pět minut před vypršením normální hrací doby objel branku Radek Havel, jenž cpal kotouč před branku. Ovšem Dominik Šorf byl na správném místě a udržel Baník v těsném vedení, které už Středočeši uhájili až do závěrečné sirény.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Je to velká škoda. Soupeř byl v první třetině lepší a my se nedokázali vyrovnat se čtyřmi útoky. Chtěli jsme pošetřit síly, abychom je měli v závěru, což se nám nevyplatilo. Od druhé třetiny jsme hráli dobrý hokej a měli jsme spoustu šancí. Z přemíry snahy, kdy jsme se snažili vyrovnat, tak jsme udělali chyby a oni jednu z nich využili. Zápas jsme prohráli v první třetině, protože pak jsme byli dvě třetiny možná i lepším týmem. Ale bohužel tři body putují k soupeři.“

Pavel Marek (HC Baník Příbram): „Vydařila se nám první třetina, kdy jsme odskočili do vedení a štěstí bylo na naší straně. Na konci úvodní části se to trochu začalo obracet. Dostali jsme gól na 3:1 a ve druhé třetině jsme pak byli pod tlakem. Chomutov hrál výborně a srovnal zápas. A poslední třetina byla o jednom góle, kdy nám to tam spadlo. Poté jsme už pouze bránili a snažili se to dohrát. Byl to skvělý zápas, Chomutov hraje skvěle, ale jsme rádi, že jsme to zvládli.“