Domácí generálka na ligu ve vítězném duchu

Napsal 06.09.2006 Martin Bocian, Libor Kult
C h o m u t o v - V posledním domácím zápase před zahájením mistrovské soutěže přivítali svěřenci trenéra Kýhose na svém ledě druholigový tým Mostu. Klid na domácí hokejky přinesly dvě branky Milana Kostourka v rozmezí dvou minut. Pak sice hostující Plachý snížil v oslabení, ale do první přestávky Chomutovští znovu vedli rozdílem dvou gólů, když se trefil Petr Jíra. Za zády mosteckého gólmana skončily ještě tři další puky, a tak se zrodila přesvědčivá výhra. Tu podpořil i fakt, že nikdo z chomutovských hokejistů nedostal dvouminutový trest. Jediným vyloučeným zůstal Josef Révay na 5 minut a do konce utkání.
přát. st 6.9.2006
6:1(3:1, 1:0, 2:0)
MOS
Horčička (41. Husák) - Řezníček, Malinský, Révay, Trefný, Szakal, Nosek, Klaus, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Tauš, Mikšovic, Chyba - Kýhos, Heinisch, Malát - od 31. minuty Soukup, Mezera, Havlůj
Most
Bezunk - R. Plaček, Zetek, O. Plaček, Stütz, Březina, Klement, Doležal - Gergel, Jan Šulc, Kašťák - Oliverius, Kašík, Karli - Urban, Plachý, Švejda - Preussler, Bartoš, Nedrda

Zápas už od začátku probíhal více méně podle předpokladů. Hrál se rychlý kombinační hokej, v němž chomutovští plnili roli favorita.První velkou šanci měl na hokejce Mikšovic, ale gólman Bezunk jeho střelu z blízka na brankové čáře zastavil. V 9. minutě už ale kapituloval. V přesilové hře našel Charousek u druhé tyčky stojícího Milana Kostourka, jenž po ledě otevřel skóre – 1:0. Ani druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Tentokrát ve dvojnásobné početní výhodě a znovu se o něj postaralo duo Jiří Charousek - Milan Kostourek - 2:0. V následné klasické přesilovce však udělali chomutovští obrovskou hrubku v obraně a darovali samostatný nájezd Jiřímu Plachému, který ho bez obtíží proměnil – 2:1. Další rychlý brejk Mostu už ale úspěšný nebyl, tentokrát se vytáhl brankář Horčička. Další branka padla až v samém závěru první třetiny na opačné straně. Po Révayově střele se prosadil dorážející Petr Jíra - 3:1.

Druhá třetina začala podobně, jak skončila ta předchozí. Ve 26. minutě zcela zbytečně najel kolenem Révay do mosteckého Kašťáka, pro něhož tímto utkání skončilo. Skončilo ostatně i pro domácího obránce, který se po trestu na 5 minut + do konce utkání odebral do šaten. V následné dlouhé přesilové hře měl dvě obrovské příležitosti Švejda, ani jednou však nebyl úspěšný. Jinak Chomutov oslabení přestál bez potíží. Ve 32. minutě se protáhl mezi obránci Chyba a bekhendovým blafákem jen těsně minul pravou tyč. O chvíli později zaváhal mostecký brankáře Bezunk při rozehrávce za vlastní bránou, byl obrán o puk, ale zakončení Kýhose na brankové čáre zastavil obětavým zákrokem jeden z obránců. Jediný gól druhé třetiny byl k vidění ve 38. minutě. V přesilové hře nejprve zachránila Bezunka po ráně Řezníčka tyč, avšak Ondřej Malinský z druhé strany už mířil přesně – 4:1.

Do poslední části nastoupil do domácí svatyně Tomáš Husák a hned musel řešit několik ošemetných situací. Ve 44. minutě zasahoval tváří v tvář proti střele Roberta Plačka. Pak ale opět převzali otěže utkání chomutovští a většinou se hrálo na polovině hostí. Ze své převahy vytěžili domácí ještě dvě trefy. Nejprve v 51. minutě se po nahrávkách Mezery a Soukupa prosadil Tomáš Chyba. Dvě minuty před koncem pak střelu Martina Szakala tečoval bruslí do vlastní brány obránce Březina – 6:1. Tímto výsledkem také zápas skončil.