Deset a dost! Junioři ukončili na ledě Kladna sérii porážek

Napsal 27.11.2021 Sabina Nováková
K l a d n o / C h o m u t o v - Při příležitosti jednadvacátého kola Extraligy juniorů se Piráti vydali ke střetnutí s kladenskými Rytíři. Výjezd pro Chomutovské dopadl vítězstvím. První dvě třetiny byly jako na houpačce, vedení a k tomu i výhru po deseti nezdarech si nakonec ale vydobyli v závěrečné periodě svěřenci Petrů Jíry a Martínka díky dvěma trefám Filipa Döringa.
21.kolo so 27.11.2021
KLA
3:5(1:2, 2:1, 0:2)
Kladno
Burda – Strnad, Staněk, Koštoval, Funk, Sýkora, Kohlíček – Hurta, Kočka, Šimek, Šíma, Hrabík, Sachr, Kuzďas, Kouba, Vimmer, Hvězda
Suk – Petrásek, Cestr, J. Janda, M. Janda, Pöschl, Matějka – P. Šugár, T. Šilar, Krasanovský, Beníšek, T. Svoboda, Vostiňák, Černý, Vyroubal, F. Döring

Kladno
16. Hrabík, 25. Vimmer (Koštoval), 38. Kouba (Šíma, Funk)
1. Černý (T. Šilar, T. Svoboda), 18. J. Janda (T. Šilar, T. Svoboda), 39. Vostiňák (Vyroubal), 42. F. Döring (Vyroubal), 60. F. Döring (Suk)

4:4
1:1
0:0
40:32
65
Svoboda, Micka – Goltsch, Schopf

Gólová radost na sebe nenechala dlouho čekat. Již v devatenácté vteřině poslal svůj tým do vedení chomutovský David Černý – 0:1. Necelé tři minuty nato se Piráti poslali do oslabení, kterého domácí kádr nevyužil. Kladenští nakonec těžili z běžné herní situace pět na pět v 16. minutě, když si se Štěpánem Sukem poradil Ondřej Hrabík a srovnal na 1:1.

Poslední slovo v úvodní dvacetiminutovce si vzali nakonec Chomutovští v čele s Janem Jandou, jenž v kombinaci s Tomášem Šilarem získal zpět vedení 1:2.

Do prostřední části vstoupily oba celky nikoliv gólově, avšak s trestem na kontě. Nejprve se oslabilo Kladno hrou v šesti a následně i Piráti o minutu později. Toto zaváhání si Rytíři nenechali ujít a opět srovnali na 2:2, přičemž branka padla z hole Štěpána Vimmera

Když na řadu přišla osmatřicátá minuta, Kladenští se mohli radovat z prvního vedení v zápase. Ondřej Kouba na nic nečekal a poslal puk za záda Štěpána Suka – 3:2. Situace, se kterou se hostující celek nesmířil. Piráti tak ve 39. minutě nastolili remízové skóre. Zodpovědnost na sebe tentokrát vzal Jan Vostiňák – 3:3.

Když rozhodčí poslali Rytíře v úvodu třetího dějství na trestnou lavici, přelstil Maxmiliána Burdu s přehledem Filip Doring – 3:4. V 59. minutě to domácí tým zkusil bez brankáře, profitovali z toho ale nakonec Piráti. Svůj druhý gól v utkání si připsal opět Filip Doring, čímž zajistil svému mužstvu vítězství 5:3.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Odehráli jsme těžký zápas, ve kterém jsme předvedli týmový výkon podpořený výborným brankážem. To byly atributy, která nám zajistily výhru.“