Další výhra v závěru! Piráti přetlačili v bojovném utkání pardubické Dynamo

Napsal 18.09.2015 David Panuška
C h o m u t o v - Druhé utkání za sebou na domácí půdě sehráli chomutovští Piráti. Do SD ARÉNY přijel v rámci třetího kola Tipsport extraligy zatím bezbodový celek z Pardubic. V úvodních dvou třetinách padla branka na každé straně. Skóre otevřel Vladimír Růžička, ale ještě do poloviny utkání se povedlo vyrovnat Tyborovi. V poslední dvouminutovce se ovšem dvakrát prosadil Michal Vondrka, a tak si Piráti připsali druhou výhru v sezóně.
3.kolo pá 18.9.2015
3:1(1:0, 0:1, 2:0)
DPA
Kopřiva – Redlihs, Rutta, Dlapa, Rýgl, Drtina, Kranjc, Blaha – Hřebejk, D. Květoň, Hovorka – Vondrka, Růžička ml., Červenka – Sklenář, Kämpf, Chlouba – Tomica, D. Kaše, L. Květoň – Račuk
Pardubice
Maxwell – Gregorc, Čáslava, Štajnoch, Havlík, Roupec, Šeda, Bokroš, Ščotka – Sýkora, Tomášek, Rolinek – Svoboda, Divíšek, Starý – Havlík, Marcinko, Tybor – Moučka, Nahodil, Poulíček

14. Růžička (Rutta, Červenka), 59. Vondrka (Červenka, Růžička), 60. Vondrka (Růžička, Drtina)

Fraňo, Hrubý – Hynek, Zavřel

Piráti ihned v úvodu utkání těžili z početní výhody. Přesilovková formace doplněná o čerstvou posilu Chomutova Romana Červenku ale nedokázala ohrozit bránu Maxwella. Pardubického brankáře prověřil po skončení přesilovky Dlapa, vyraženého puku se ale ujali hosté a z protiútoku donutili gólmana Kopřivu zakročit. Po sedmi minutách hry se ve velké příležitosti ocitl Hovorka, kterého našel Hřebejk před bránou. Chomutovský útočník zakončil jen do betonů připraveného brankáře. V následné přesilové hře se o největší rozruch postaral Chlouba, po jehož střele zazvonila tyč.

Běžela třináctá minuta hry, když se v první větší šanci Dynama objevil Rolinek. Jeho střelu z levé strany Kopřiva vyrazil, stejně jako následné zakončení Starého z bezprostřední blízkosti. První gólová radost se odehrála ve čtrnácté minutě na druhé straně kluziště. Ruttovu střelu od modré tečoval během přesilovky za záda brankáře VLADIMÍR RŮŽIČKA - 1:0. Krátce poté mohli Piráti vedení navýšit. Hovorka vlétl do pásma a tvrdou střelu namířil těsně nad horní tyč. V posledních dvou minutách měly Pardubice početní výhodu. Tvrdá Čáslavova střela nadělala Pirátům starosti, ale vyrovnání se nekonalo.

Po zahájení druhé části se k zakončení dostal Červenka. Táhlou střelu namířil nad horní tyč. Posléze zkusil štěstí Kämpf, ale jeho bekhend minul pardubickou klec. Následně mohli těžit z přesilovkové hry hráči Dynama. Po krásné sérii nahrávek střílel Jakub Svoboda, ale Kopřiva se stihl přesunout k tyči, kam střela mířila. Vzápětí se dostal do úniku dostal Červenka, který ale přihrál tísněnému Vondrkovi a akce se nevydařila. Ve dvacáté páté minutě pak vyslal Rolinek bekhendové zakončení a jen těsně minul bránu. Dynamo se radovalo až o čtyři minuty později, kdy dostal RADOSLAV TYBOR puk za gólmana poté, co obkroužil bránu – 1:1.

Pardubice mohly slavit i obrat. Nahodil si ze vzduchu sklepl puk a z bezprostřední blízkosti střílel. Brankář Chomutova ale skvěle vyrazil betonem. Pět minut před koncem pak přišla další Kopřivova velká chvíle. Tomášek na poslední chvíli vystřelil na opačnou stranu brány. Chomutovský fantom ale vytěsnil puk lapačkou a zabránil v poslední chvíli nejhoršímu. Krátce poté zastavil i skákavé nahození Petra Sýkory a opět si vysloužil ovace publika.

Minutu po začátku třetí periody dobýval bránu Starý. Své tři dorážky z těsné blízkosti vždy namířil jen do výstroje brankáře. Posléze měl možnost unikající Jakub Svoboda, ale puk po jeho střele těsně minul bránu. Po pěti minutách hry zkusil střelecké štěstí Redlihs. Maxwell střelu dobře viděl a puk svou hrudí vyrazil. Vzápětí pálil i Kranjc, jehož střelu vyrazil gólman Dynama do ochranné sítě.

Třetina se přehoupla do druhé poloviny, když Červenka zblízka trefil betony Maxwella. Následoval střelecký pokus Vondrky, který z dobré pozice nastřelil jen masku gólmana. Zajímavá byla i střela Rutty, kterou ale nakonec zalehl gólman Maxwell. V padesáté sedmé minutě pak poslal zajímavou střelu na bránu Nahodil a jen těsně minul klec. Zápas směřoval k prodloužení ale minutu před koncem si pro puk sjel mezi kruhy MICHAL VONDRKA a nasměroval ho pod horní tyč – 2:1. Pardubice reagovaly odvoláním brankáře a toho využil opět MICHAL VONDRKA, který pohodlně dopravil puk do sítě. Zápas tedy skončil výsledkem 3:1 a Piráti udrželi tři body.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Mužstvo jsme upozorňovali, že Pardubice dvakrát prohrály a pojedou k nám s cílem tuhle sérii zlomit. Pro nás bylo utkání velmi těžké, paradoxně musím říct, že jsme měli výborný vstup do zápasu. Nejspíše i díky přesilovkám jsme dostali soupeře pod tlak. Ve druhé třetině se nám z neznámého důvodu nepodařilo navázat na předchozí výkony. Přestali jsme bruslit a dostali jsme se sami pod tlak. Jen díky vynikajícímu gólmanovi jsme nastoupili do třetí třetiny s tím, že chceme urvat body. V té poslední dvacetiminutovce jsme mužstvo upozorňovali, ať neblázníme a jsme trpěliví. Pardubice už v několika zápasech dostaly na konci branku, tak jsme trpělivě čekali na chybu. I když se nám přesilovky nedařily, přišla ta šance na konci a Roman Červenka v ní ukázal, v čem je geniální. Přihrál na Michala Vondrku a tím jsme zápas zlomili na svou stranu. Možná nebylo utkání tolik pohledné. My tu však nejsme kvůli pohlednému hokeji, ale jsme tu od toho, abychom zachránili extraligu pro Chomutov. Bodů si strašně vážíme. I když byly herní nedostatky, tak jsme zápas odmakali jako tým.“

Václav Baďouček (HC Dynamo Pardubice): „V první třetině jsme se dostali pod tlak kvůli častým vyloučením. Jednu z přesilovek domácí využili, ale ve druhé třetině už byla aktivita na naší straně. Kdybychom proměnili více šancí, tak by se utkání nejspíše vyvíjelo jinak. Bohužel to se nepovedlo. V závěru utkání přišla naše hrubá chyba ze situace, kterou jsme hráčům ukazovali.“