Reportáže

Čtvrtfinálová série skončila vítězně. Chomutov v semifinále proti Olomouci

Napsal 03.03.2008 David Schlegel, David Matula
C h o m u t o v - Páté semifinále bylo dnes k vidění na ČEZ stadiónu v Chomutově a domácí měli k dispozici první mečbol, k tomu aby postoupili do semifinále play off první ligy. Hned o úvodních minut se bílomodří do svého soka zakousli a do vedení je poslal šikovnou střelou mezi Hylákovi betony Jeslínek. Hosté zásluhou Vantucha sice v přesilové hře srovnali, ale vedení domácím opět vrátil Jeslínek. O chvíli později navýšil domácí náskok kapitán Šíp, divokou první třetinu zvršil svou druhou trefou Vantuch. Ve druhé třetině dokázali svěřenci Martina Pešouta vstřelit opět tři branky, když se postupně prosadili Trefný, Polanský a Hašek. Po dvou třetinách tak měli domácí nakročeno do semifinále víc jak dobře, jelikož vedli 6:3. Ve třetí třetině padla již jen jediná branka, když se po krásné kombinaci trefil Martin Gálik. Chomutov tak postupuje do semifinále, kde jeho sok ještě není známý.
ČF5 po 3.3.2008
CHM
7:3(3:2, 3:1, 1:0)
VCH
Chomutov
Horčička - Černý, Chatrnůch, Ťupa, Révay, Trefný, Bombic, Všetečka, Kolda - Jíra, Kostourek, Polodna - Mikšovič, Šíp, Boušek - Hašek, Charousek, Jeslínek - Domin, Gálik, Polanský.
Vrchlabí
Hylák - Matějíček, Vála, Vomela, Chaloupka, Rýgl, Hrach, - Tvrdek, Pajič, Beck - Horčička, Přeučil, Plodek - Gengel, Vantuch, Jech - Nevyhoštěný, Kováč, Brynecký.

Shrnutí

Chomutovští mohli v pátém utkání série na domácím ledě rozhodnout o svém postupu a vstoupili do zápasu s velkým odhodláním. V 5. minutě jeli dva na jednoho Charousek s Jeslínkem. Druhý jmenovaný naznačil přihrávku, ale nakonec si všiml volného místa mezi Hylákovými betony a přesnou střelou otevřel skóre utkání. Hned vzápětí si velký tlak vypracovala první formace, ale Kostourek ve vyložené šanci Hyláka nepřelstil. V 9. minutě byl však potrestán Polanský a hned za 26 vteřin zmrazil domácí publikum Vantuch. Bryneckého teč Hrachovy střely ještě Horčička vyrazil, ale na dorážku již nestačil.

Za několik sekund však putoval na trestnou lavici Jech a Chomutov rozpoutal před Hylákem peklo. Boušek ještě velkou příležitost neproměnil, ale krátce před vypršením trestu přinesla opět branku spolupráce Charouska s Jeslínkem. Ve 14. minutě odešel na trestnou lavici Plodek a za pouhých šest vteřin se zase z boxu trestoměřičů vracel. Hned po buly pálil Černý a jeho pokus dorazil do sítě Šíp. V závěru první třetiny získali hosté možnost hrát dvojnásobnou přesilovku a ani oni nabízenou příležitostí nepohrdli, byť měli trochu štěstí. Rýglova střela totiž trefila Vantucha, od něhož se puk odrazil do sítě.

Domácí po gólově bohaté první třetině vedli o gól, ale do druhé třetiny vstoupili jako uragán. Už po 44 vteřinách vybojoval za brankou puk Kostourek a nahrál mezi kruhy Jírovi. Jeho pokus ještě Hylák zlikvidoval, ale proti dorážce Trefného už neměl šanci. Vzápětí mohl ještě snížit Petr Horčička, ale nedal. Ve 24. minutě se pak Chomutov dostal do trháku, když Domin našel u tyčky osamoceného Polanského a ten zvýšil na 5:2. Po této brance nahradil Hyláka Ševčík. Vrchlabí ani za tohoto stavu nerezignovalo. Hostující hráči si byli vědomi, že v případě porážky jim končí sezóna a vrhli všechny síly do útoku. Nejprve Petr Horčička napálil břevno a ve 28. minutě rozebrali v přesilovce hosté domáci čtveřici a Beck dal hostům naději. V závěru druhé třetiny však po krásné akci Charouska skóroval Hašek a domácí odcházeli do kabin z tříbrankovým náskokem.

Vrchlabí trochu přibrzdilo na začátku třetí třetiny vyloučení, navíc Chomutov začal hrát ve vlastní třetině mnohem pozorněji než v dosavadním průběhu zápasu. Hosté se snažili, ale jejich snaha byla čím dál marnější. Definitivní rozuzlení nabídla 50. minuta.To předvedli ukázkovou kombinaci David Všetečka se Slovákem Martinem Gálikem. Všetečka už byl ve vynikající palebné pozici, ale ještě našel Gálika, který už doklepával do opuštěné branky. Závěr zápasu se už dohrával jen z povinnosti a Chomutov po pěti zápasech postoupil do semifinále. Je ovšem třeba podotknout, že nováček z Vrchlabí překvapil svým účinkováním v letošní sezóně celou hokejovou veřejnost a i Chomutovu byl v sérii vyrovnaným soupeřem.

Ohlasy trenérů

Martin Pešout (hlavní trenér KLH Chomutov): „V dnešním utkání se prosadili naši střelci a konečně jsme chytli takovou tu lehkost v koncovce a to rozhodlo. Myslím si, že ve druhém a třetím zápase jsme měli daleko větší převahu a bohužel jsme nedokázali střílet branky, byli jsme trpěliví a věřili, že to dneska zlomíme. Já jsem strašně rád, že ta lehkost konečně přišla a zápas proběhl tak, jak jsme si všichni představovali.“

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí): „Dnešní utkání bylo vyústěním toho, že obě mužstva vycítila rozhodnutou sérii, proto padalo hodně branek a moc se nebránilo. Chomutov nehrál v obraně až tak disciplinovaně jako jiný zápasy, protože věděl stejně, že vyhraje a ty góly tomu nasvědčovali. Za chvilku domácí vedli 3:1, potom jsme z přesilovky snížili na 3:2, ale ihned v první minutě druhé třetiny to bylo 4:2 a Chomutov byl pořád uklidněný a mohl hrát svoji kombinační hru. Blahopřeji vítězovi k postupu.“

×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary
Piráti Chomutov
×
Dnes v 17:15 | Dor.
HC Sparta Praha
Piráti Chomutov