Chomutovští ve třetí třetině otočili derby v Ústí a jdou na první místo!

Napsal 29.12.2023 Daniel Tichý, Tadeáš Kožený
V rámci dohrávky šestadvacátého kola druhé ligy čekalo Piráty velké derby na ledě regionálního rivala z Ústí nad Labem. Po dvou třetinách sice svěřenci Martina Pešouta prohrávali o gól, ale v závěrečné třetině nasázeli Slovanu tři branky a po urputném boji zapsali tři body. Díky vítězství se posunuli na průběžnou první příčku tabulky.
26.kolo pá 29.12.2023
USS
2:4(1:0, 1:1, 0:3)
Ústecký Slovan
Stahl – Trefný, Popela, Sýkora, Gottfried, Funk, Polata, Amirov – Dubský, Berčík, Bernat – Bláha, Jajlov, Nedoma – Simon, Špaček, Anosov – Kuchynka, Kloz, Rudovský
Petrásek – Ulrych, Kadeřávek, Seemann, Havel, Váchal, Záruba, Březák – Lukeš, Hübl, Zajíček - J. Svoboda, Eret, Tůma - Veselý, T. Svoboda, Putz - Mála, Koblížek, Chrpa

12. Anosov (Kloz, Rudovský), 38. Anosov
28. M. Tůma (J. Svoboda, T. Svoboda), 53. Eret (J. Svoboda, Kadeřávek), 56. Chrpa (Koblížek), 58. Mála (Chrpa, Koblížek)

6:3
2:1
0:0
26:42
2167
Hlinka – Goltsch, Sýkora

Chomutovští začali velké severočeské derby aktivněji a hned po dvou minutách zazvonila branková konstrukce za domácím brankáře Stahlem po střele Váchala. Uběhly pouhé dvě minuty a na druhé straně se před Petráska dostal Simon, ale brankář Pirátů předvedl solidní zákrok.

Ve dvanácté minutě se domácí stadion mohl poprvé radovat. Kloz v přesilovce vystřelil na Petráska, který puk vyrazil pouze před odkrytou klec, kde číhal Arťom Anosov, který ve třetím utkání poprvé skóroval v českých soutěžích 1:0. Ke konci první části se hostům naskytla přesilovka pěti proti třem, která trvala více než minutu, ale Stahl domácí branku zavřel a připsal si několik velmi dobrých zákroků.

Ve druhé části se hosté dostali do tlaku a vybojovali si přesilovou hru, kterou také využili. V osmadvacáté minutě se na dvakrát dostal do zakončení exústecký Martin Tůma a srovnal skóre utkání – 1:1. Chvíli na to mohlo být pro domácí znovu veseleji, ale Jajlov trefil tyč, taktéž jako dvě minuty na to hostující Eret. V osmatřicáté minutě se Slovan znovu dostal do vedení. Důraz v brankovišti prokázal Arťom Anosov, který v přesilovce doklepl puk za Petráska a připsal si druhou branku v utkání – 2:1.

Slovan mohl v osmé minutě třetí části zvýšit náskok, ale proti střele Sýkory zasáhl hostující brankář Petrásek. V minutě dvaapadesáté se k puku dostal Petr Eret, který projel po levé straně až před Stahla a zakončil bekhendem přesně na přední tyč – 2:2. Zbývaly čtyři minuty do konce, když Slovan nedostal puk ze svého pásma. Ke kotouči se dostal Jakub Chrpa, který z mezikruží rozradostnil hostující sektor – 2:3. V minutě sedmapadesáté bylo pro hosty ještě veseleji. František Mála se dostal ke kotouči, nad ničím nepřemýšlel a střelou dostal Piráty do dvoubrankového vedení – 2:4.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Řekl bych, že to byl vyrovnaný zápas. Samozřejmě štěstí se přiklonilo na naši stranu, čemuž jsme šli naproti. Myslím, že jsme měli i více střel, byli jsme aktivnější. Domácí hráli podle mě na hranici svých možností a byla tam spousta faulů, které nebyly odpískané na obou stranách. Nicméně jsme si zasloužili vyhrát a tak se i stalo.“