Chomutovští v poloviční sestavě zvítězili v havlíčkobrodské Kotlině

Napsal 11.02.2008 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté odcestovali k poslednímu utkání v základní části do havlíčkobrodské Kotliny v netradiční sestavě. Rebelové v tomto zápase usilovali o vítězství, které je mohlo po zaváhání Kadaně posunout na pátou příčku. Severočechům se povedla útočná akce v závěru úvodní třetiny po níž otevřeli skóre, úspěšným střelcem byl Polodna. Ve druhém dějství byla na obou stranách minutová přesilová hra pět na tři, nejprve na straně domácích, ale Kubeš svoji velkou šanci nevyužil a poté bílomodří ve své dvojnásobné početní výhodě nastřelili tyč Suchanovy branky a následně bek Černý dorážkou zvýšil náskok Chomutova na dvoubrankový rozdíl. Domácí ovšem nesložili zbraně a za tři minuty v přesilovce snížil Endál. V závěrečné třetině pojistil vedení Krušnohorců Tauš, jenž naskočil na led přímo z trestné lavice a tvrdou ranou nedal Suchanovi šanci. Chomutovští i v poloviční sestavě zvítězili v Havlíčkově Brodě a téměř čtrnáct dní se budou připravovat na vstup do čtvrtfinálové série.
44.kolo po 11.2.2008
HBR
1:3(0:1, 1:1, 0:1)
Havl.Brod
Suchan - Vyhlídal, A. Jelínek, Procházka, Šulc, Borůvka, Pavlík, Kadlec, Soldán - Němec, Dušátko, Borovanský - Kubeš, P. Jelínek, Třetina - Endál, Malát, Varga - Kraučuk, Stromko, Ondráček
Podolka (Štěrba)- Kloz, Trefný, Všetečka, Višňák, K. Černý, Chatrnúch, Palubjak, Kolda - Polodna, Kostourek, Jíra - Polanský, Gálik, Tauš - Havlůj, Zika, Heinisch - T. Černý

Hned po úvodním bully ujel Kostourek, ale Suchan svoji branku od gólu uchránil. Ani Rebelové se nenechali zahanbit, ale střely Kraučuka, Šulce a Ondráčka svůj cíl nenalezly. V šesté minutě se Chomutovu naskytla dvojnásobná přesilová hra, ale hostům se během ní nepovedlo ani jednou vystřelit na brankáře. Když Rebel Petr Jelínek poslal ze čtyř metrů puk těsně vedle branky, ujali se gólové iniciativy hokejisté ze Severních Čech. V 19. minutě se Petr Polonda rozjel a zastavilo ho až brankové světlo, když dotlačil puk do brány – 0:1. Do konce třetiny ještě stačil být vyloučen hostující Jíra.

Výhodu z předchozí třetiny Rebelové nevyužili, ale následně se jim naskytla dvojnásobná přesilová hra. V ní se ocitl ve stoprocentní šanci Kubeš, ale puk se mu na poslední chvíli postavil a přelétl bránu. Ve 29. minutě předznamenal zvuk Suchanovy tyče další vývoj utkání. O minutu později už se Chomutovští radovali. V přesilové hře odražený puk dorazil Kamil Černý a posunul skóre na rozdíl dvou gólů – 0:2. Rebelové se však nenechali zahanbit a za 3 minuty využili svojí přesilovou hru. Endál si sjel na kruhy a střelou pod vyrážečku Štěrby snižuje – 1:2.

Aktivita Rebelů pokračovala, ale když dvě minuty před konce nevyužil svou střelu Vyhlídal a ani Petru Jelínkovi se nepodařilo šťastně dorazit, rozešly se týmy do šaten za příznivějšího stavu pro hosty.

Na počátku třetí části dostali domácí velkou možnost na srovnání kroku. Mohli si zahrát skoro minutu a půl přesilovku pět na tři. Svého soupeře sice uzamkli v pásmu, ale brodské přihrávky postrádali tu správnou razanci a nápad, takže výhoda i přes aktivitu Endála a Třetiny, kteří se snažili Štěrbu nachytat zpoza brány, vyšuměla v zapomnění. To co se nepovedlo domácím, povedlo se opět Chomutovu. V 45. minutě Tauš po návratu z trestné lavice přebírá puk na útočné modré, pálí a vymetá pravý roh domácí klece – 1:3.

Po obdrženém gólu se brodští nadýchli k velkému náporu. Ale Kubešův pokus o dorážku je zablokován hostujícím obráncem, stejně jako ostatní snaha Rebelů o korekci stavu. Závěr zápasu byl hodně vyhecovaný. Poté co Kostourek po odpískání vypálil na Suchana, obořil se na něj Šulc. Chomutovský hráč mu jeho atak vrátil úderem hokejky do obličeje a zamířil do šaten. Rebelové závěr zápasu dohrávali v přesile umocněné power play, ale kýženého gólu jim dopřáno nebylo.

Martin Pešout (trenér KLH Chomutov): „Myslím si, že jsme viděli utkání, které už předznamenávalo play off. Bylo to nervózní, hráči už jsou myšlenkami dál, než v dnešním zápase. Je těžké je motivovat. Doma jsme nechali starší hráče, dali jsme šanci mladým, kteří jsou v týmu, aby si potvrdili, že jsou jeho součástí. Myslím si, že i díky tomu jsme vyhráli, protože domácí už ve čtvrtek čeká vrchol sezony.“

Petr Novák (HC Rebel Havlíčkův Brod): „Bylo to zbytečně až moc vyhrocené, měli jsme to uhrát více v klidu, ale možná k tomu přispěli i rozhodčí svými nepřesnými výroky. Asi to není jejich dobrá vizitka, když na ně křičí oba trenéři. Viděli jsme dobrý hokej, Chomutov byl ale přesnější v koncovce a v důrazu před bránou. My jsme se pořádně ani nedostali ke střele a dorážce, protože hosté měli dobře zorganizovanou obranu. To ten zápas rozhodla, ale takové bude i play off. To bude o obraně, když dáte tři góly, tak se dá říct, že v play off vyhrajete zápas.“