Chomutovští junioři rozstříleli v přípravném utkání pražskou Spartu 6:2!

Napsal 09.08.2012 Jakub Novák
C h o m u t o v - Ke svému prvnímu přátelskému utkání na domácím ledě si pozvali Piráti Chomutov tým pražské Sparty. Zápas začal ve 13:30 a sledovalo ho několik desítek diváků. Utkání bylo velice vyrovnané, ale nakonec
přát. čt 9.8.2012
6:2(0:0, 1:1, 5:1)
SPA
Dovina (Maštalířský) - Pelc, Horváth "A" , Kopáč, Dobrovolný, Tejnor, Havel, Šulák "C", Szathmáry, Hlava K., Novák J., Novák L., Hammerbauer, Lehnert, Fronk, Hejcman "A", Hlava N., Chrpa, Peštuka, Huňady, Kaše D.
Sparta
Bílek (Neužil) - Skřivánek, Březina, Vacek, Bodnár, Bílek, Kliment, Procházka, Brém, Brejcha, Slavíček "C", Hampl, Matějíček, Štěpánek, Brandejský, Sekerka

21. Novák L., 43. Tejnor (Novák L.), 45. Hejcman, 50. Huňady (Chrpa), 53. Huňady (Novák J., Tejnor), 56. Hlava N. (Hejcman)
Sparta
35. Štěpánek, 51. Hampl (Slavíček)

6:3
2:1
0:1
55

První třetina byla hodně vyrovnaná. Začátek utkání byl spíše rozháraný, než pohledný. Týmy se oťukávali a zkoušely, co si mohou dovolit. Chomutov pak začal hrát o něco lépe a vytvořil si i několik slibných šancí. Hostující gólman Bílek ale chytal výborně a neudělal radost ani jednomu z chomutovských střelců. Několik pohledných zákroků si připsal i domácí Dovina. Asi největší šanci třetiny měl Peštuka s Nicolasem Hlavou. Jeli sami na sparťanského obránce. Peštuka volil razantní střelu, kterou nakonec Bílek ramenem vytěsnil. Branka v první dvacetiminutovce nepadla, stav byl 0:0.

Druhá třetina byla mnohem bohatší na brankové situace. Dočkali jsme se i dvou branek. Nejprve se za Chomutov na začátku třetiny prosadil krásným únikem po levém křídle LUKÁŠ NOVÁK. Následovalo několik vyloučení Pirátů, ve kterých Sparta hodně zlobila Dovinu. Přesilovku pět na tři ještě Sparta neproměnila, ale při jednom z úniků Hampla musel sekáním zasáhnout Pelc. Dostal dvě minuty a v přesilové hře Sparta srovnala. Se štěstím tečoval puk do branky Štěpánek. Konec třetiny byl v režii pražského týmu. Několik šancí ale nedokázal proměnit a nechal vyniknout Dovinu společně s chomutovskou obranou. Zápas je vyrovnaný 1:1.

Třetí třetina byla jednoznačně v režii domácích. Poměr branek ve třetí třetině hovoří za vše: 5:1. Chomutov byl agresivnější a více se tlačil do koncovky, kterou měl nakonec i o mnoho přesnější. Dojem zápasu kazilo pouze mnoho vyloučení na chomutovské straně. Ve třetí třetině se ale nakonec prosadili za domácí: Tejnor, Hejcman, dvakrát Huňady a na závěr velice pohlednou individuální akcí Hlava N. . Chomutov zaslouženě vyhrál a získává skalp pražského soka. Konečný stav utkání 6:2!