Chomutovští junioři rozstříleli Mladou Boleslav 6:1

Napsal 17.01.2011 Kryštof Kousal, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - K dalšímu kolu juniorské NOEN extraligy zavítala na led Chomutova Mladá Boleslav. Hosté, ač utkání začali aktivněji, se proti domácím skoro vůbec neprosadili. Po první třetině, která skončila 1:0, rozjeli Chomutovští svůj brankostroj a nasázeli do sítě středočechů ve druhé třetině čtyři góly. Další dvě branky poté přidali v poslední třetině. Hosté se dočkali jen jediného úspěchu. V modrobílém dresu byl nejvíce vidět Roman Chlouba, který vstřelil dvě branky.
45.kolo po 17.1.2011
6:1(1:0, 3:0, 2:1)
MBL
Příhoda - Hammerbauer, Žižka, Pinka, Mála, Chlouba, Csanyi, Mužík, Heindl, Hanták, Havel, Kolčava, Korim, Bartejs, Hrabák, Kůs, Lehnert, Ptáčník, Rutta
Ml.Boleslav
Will (41. Mahdal) - Chalupa, Brandejský, Teubner, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Vrba, Babický, Mozík, Soukup, Rys, Matějček, Arazim, Koudela, Martínek, Lenc

V první částí byl k vidění jednostranný hokej. Domácí byli dobré tři čtvrtiny první dvacetiminutovky v držení puku. V úvodním velkém náporu dostal Karol Korim v čase 5:53 od Kůse přihrávku na modrou a razantní dělovkou propálil vše, co stálo před ním, včetně zamrzlého hostujícího gólmana Willa. Chomutov pak dále pokračoval v tlaku a vynutil si dokonce i minutu a dvanáct sekund trvající dvojnásobnou početní výhodu, ale v koncovce proti nim stála vždy neshoda v kombinaci, nebo výstroj některého z hráčů hostující Mladé Boleslavi, jako v případě ze čtrnácté minuty, kdy kapitán Chlouba napálil vší silou hostujícího Mozíka. Ten se jen těžko zvedal z ledu, ale nakonec byl schopen pokračovat ve hře. V koncovce první třetiny se domácí dostali dvakrát do početní nevýhody, ale Boleslav téměř nepohrozila.

Comutovští sice začali druhou třetinu v oslabení, ale hosté se pořádně nedostali do útočné třetiny a v čase 21:28 doplatil boleslavský brankář Will na svou nepozornost, když si do klece kopnul zákeřnou střelu zpoza brány Richarda Pinky. Špatně to nesl hostující Soukup, který za své rozlícené chování dostal osobní desetiminutový trest. Hosté se poté trochu vzpamatovali, hra působila vyrovnaně, ale co to bylo Boleslavi platné, když se na konci dvaatřicáté minuty, konkrétně v čase 31:58, rozvlnila jejich síť potřetí. Od modré pálil Ptáčník a před bránou našel puk kapitán Chlouba a dopravil ho do prázdné klece. Will znejistil počtvrté v čase 35:15, kdy nezkrotil puk na brankové čáře a razantně ho svým druhým zásahem po sobě uklidil Roman Chlouba. Po druhé třetině tak vládnul stav 4:0.

Do poslední části nastoupil do klece Mladé Boleslavi místo rozpačitého Romana Willa náhradník Mahdal. Čisté konto neudržel ani dvě minuty, přičemž mu k neštěstí dopomohl smolný odraz kotouče od plexiskla, podél kterého se snažil vyhodit jeden z jeho spoluhráčů. Puk se tak ocitl před boleslavskou svatyní na holi Karola Csányiho, který ho poslal kolem ležícího brankáře do klece. Na časomíře svítil čas 41:50. V následujících chvílích už domácí polevili, ovšem ještě jeden zásah si připsali. A zásah to byl výstavní. Roman Chlouba výborně našel na levém kruhu Františka Málu, který bez milosti vymetl pravý horní roh Mahdalovy klece. Vzhledem k upadajícímu tempu hráčů Chomutova se ještě hosté dostali na osmadvacet vteřin do dvojnásobné přesilové hry, ale svůj jediný zásah zaznamenali až po ní. Gól si připsal Radan Lenc, když se mu po Rysově přihrávce podařilo vyšachovat domácího brankáře Příhodu a zakončil do prázdné brány. Po zápase ještě inkasoval osobní trest domácí Lehnert, poté co po siréně vystřelil na branku.