ST. DOROST - reportáž

Chomutovští dorostenci si vyšlápli na lídra skupiny, na svém ledě porazili Slavii

Napsal 28.11.2009 David Matula
C h o m u t o v - Chomutovští dorostenci si dnes připsali velmi cenný skalp vedoucího mužstva západní skupiny. Na svém ledě dokázali přehrát pražskou Slavii 3:1, když dvě branky zaznamenal Ondřej Vlček. V zápase plném ostrých střetů, podržel domácí brankář Matoušek, který zejména v závěru utkání za stavu 2:1 prokázal své kvality. Chomutovské naděje si tak připsaly tři body do tabulky, které se ovšem v dalších bojích počítat nebudou.
25.kolo so 28.11.2009
CHM
3:1(1:0, 1:1, 1:0)
SLA
Chomutov
Matoušek (Příhoda) – Kolář, Čížek, Sakaev, Škrdle, Tverďák, Hejna – Hammerbauer, Novák, Lehnert – Taraška, Wszolek, Kopec – Hradil, Klouček, Hrabák – Vlček, Mazánek
Slavia
Uhlík (Sovák) – Šteiner, Löbl, Hruška, Růžička, Semrád, Nedomlel – Muller, Nejezchleb, Vacek – Kotyra, Tomek, Patočka – Moravec, Kadlec, Hellar - Jedlička

Shrnutí

Chomutovští dorostenci na svém ledě přivítali vedoucí celek západní skupiny a ze začátku utkání měli více ze hry, ale pozorně chytající Uhlík v úvodních minutách nedaroval bílomodrým střelcům hřejivý pocit ze vstřelené branky. V deváté minutě dostali hosté k dispozici početní výhodu, ale i na druhé straně se činil domácí brankář Matoušek a hosté svou výhodu nezužitkovali. O minutu později propadli hosté v útočném pásmu a domácí rychlík Wszolek uháněl vstříc hostující brance, dlouhou kličku však Uhlík výborně vybruslil a domácí střelec vysoko přestřelil. Domácí radost propukla až v sedmnácté minutě, kdy nejprve výborným zákrokem zachránil situaci dva na jednoho obránce Kolář a z následného brejku prostřelil Uhlíka Ondřej Vlček - 1:0. O chvíli později měl druhou branku na hokejce domácí Lehnert, ale Uhlík zasáhl vyrážečkou včas.

Do druhé třetiny vlétli Pražané tak, jak se patří na první tým tabulky a Richard Nejezchleb možná trochu překvapil Matouška výpadem zpoza branky, kdy jej překonal střelou po ledě mezi chrániči - 1:1. Následující výpady hostí potom však již domácí brankář kryl s přehledem a hostující tlak otupil faul Nedomlela, který pykal za napadení. Paradoxně to však byli hosté, kdo mohl vstřelit druhou branku, ale chyby v rozehrávce včas a dobře uhasil Matoušek. S postupem času se na ledě přiostřovalo, tak jak tomu bývá mezi oběma soupeři zvykem. V čase 35:08 poslal domácí opět do vedení Radek Hrabák, který se perfektně uvolnil od levého mantinelu a svou střelu pověsil pod horní tyč tak rychle, že i brankovému rozhodčímu trvalo několik vteřin, než kotouč v brance objevil a rozsvítil červené světlo - 2:1. Následující dvě početní výhody potom domácí k navýšení svého náskoku nevyužili.

Poslední část boje začali hosté opět aktivně, ale tak jako v úvodu druhého dějství se jim skóre srovnat nepovedlo. Naopak o tvrdé střety nebyla i nadále nouze, o čemž se přesvědčil i domácí útočník Jakub Novák, kterého na červené čáře tvrdě atakoval hostující Kotyra a domácí útočník zamířil s pochroumaným hrudníkem předčasně do kabiny. Ani tuto početní výhodu, však domácí využít nedokázali. Poslední desetiminutovka hry potom patřila hostům, ale Matoušek s přibývajícím časem nabíral na jistotě a své mužstvo podržel při několika dorážkách i nepřehledných situacích okolo brankoviště. Když necelé dvě minuty před koncem řádné hrací doby inkasoval dvouminutový trest chomutovský kapitán Škrdle, bylo zaděláno na drama. Slavisté si vyžádali oddechový čas a zkusili své štěstí při hře bez brankáře. Opět se ukázal skvěle chytající Matoušek a i díky němu se mohl k druhé brance v utkání propracovat Ondřej Vlček, který od červené čáry trefil přesně odkrytou hostující branku - 3:1. Hosté to následně zkusili bez brankáře ještě jednou, ale to již na výsledku nic nezměnilo.