Chomutov vyhrál potřetí v řadě loterii samostatných nájezdů

Napsal 08.11.2006 Miloš Rajdl, David Nováček
C h o m u t o v - Hráči Chomutova se pomalu ale jistě stávají specialisty na samostatné nájezdy. Potřetí v řadě nebylo po řádné hrací době, ani po prodloužení rozhodnuto a tak na řadu znovu přišly samostatné nájezdy. Stejně jako v Prostějově, doma s Kometou, i dnes v Havlíčkově Brodě měli chomutovští útočníci přesnější mušku a vezou si bonusový bod navíc. Z Havlíčkova Brodu si ovšem mohli odvézt body všechny, už ve 3. minutě se trefil Polodna. Dvojnásobnou přesilovku pak využili domácí a v 10. minutě zásluhou Fábryho srovnali. Ve 28. minutě se v přesilovce prosadili i hosté, Trefný se trefil přesně a když o devět minut později znovu v přesilovce skóroval Jíra, měli Chomutovští vítězství na dosah ruky. Jenže přišla hrubá chyba jednoho ze severočeských obránců a ve 40. minutě Rebelové snížili na rozdíl jediné branky. Druhou dvojnásobnou přesilovku pak domácí využili v 53. minutě, když střelu od modré tečoval Endál. Další branky už nepadly a když se nikdo neprosadil ani v prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. Z první šestice střelců se prosadili dva na každé straně, za Chomutov Boušek a Jeslínek. Rozhodující nájezd pak proměnil znovu Ladislav Boušek a díky němu se hostům pojede domů zvesela.
20. st 8.11.2006
HBR
3:4sn((1:1, 1:2, 1:0 - 0:1))
Havl.Brod
Růžička - Kolář, Drtina, Šulc, Vašíček, A.Jelínek, Procházka, Pavlík, Charousek - Kukla, Žák, Čermák - Fábry, Varga, Endál - Ondráček, P.Jelínek, Hadrava - Kraučuk, Chytráček
Horčička - Szakal, Černý, Révay, Trefný, Řezníček, Klaus, Březina - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Malát - Tauš, Heinisch, Havlůj

Do třetice se havlíčkobrodští hokejisté utkali ze soupeřem z nejsilnější čtyřky prvoligové tabulky. Po prohrách s Kometou Brno a v Ústí nad Labem se Rebelům v tomto kole postavil celek Chomutova.

Opatrný začátek utkání, kdy ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat první chybu, přerušilo již ve druhé minutě vyloučení domácího Vašíčka. Hosté se svojí šance chopili a hned první přesilovou hru dokázali využít. Z levého kruhu propálil vše před sebou Polodna a v čase 2:59 otevřel skóre utkání – 0:1. Po vstřeleném gólu přidali hosté na obrátkách a několik minut drželi Rebely v jejich obranném pásmu, leč bez dalšího gólového efektu. Domácí se do vážnější šance dostali až v 8. minutě. Jmenovitě to byl Varga, kdo měl na holi vyrovnání. Gól sice nevstřelil, ale při svých pokusech byl faulován Havlůjem. O několik okamžiků později šel na trestnou lavici ještě hostující Řezníček a domácím se tak naskytla dvojnásobná početní výhoda. Nabídnutou příležitostí domácí nepohrdli. Vašíčkovu střelu vyrazil Chomutovský brankář Horčička k volnému Fábrymu a ten v čase 9:10 nechytatelnou střelou pod víko srovnal stav utkání – 1:1. Havlíčkobrodským se podařilo zanedlouho vsítit i další branku, ale tu rozhodčí neuznal pro předchozí odpískání faulu na domácího hráče. Ve 14. minutě opět v přesilové hře ukázala svoji útočnou sílu hostující dvojice Charousek s Kostourkem, ale Růžička v domácí brance jim skórovat nepovolil. Předposlední minuta úvodní části přinesla akci Chomutovského kapitána Šípa, který šikovně tečoval pokus svého spoluhráče, ale i tentokrát byl Růžička na svém místě.

Úvod prostřední části patřil jednoznačně hostům. Nejprve před Růžičkou zahrozil po objetí branky Polodna a o několik okamžiků později při přečíslení dva na jednoho nebezpečně pálil Kostourek. Domácí předvedli pohlednou akci až ve 24. minutě, kdy mohl po Vašíčkově příhře skórovat do prázdné branky Endál, ale byl faulován Szakalem a do zakončení se již nedostal. Za nedlouho po Szakalovi si šel na trestnou lavici odpočinout jeho spoluhráč Řezníček za zdržování hry. Rebelové tak měli další dobrou příležitost strhnout vedení na svoji stranu, tentokrát se jim však dvojnásobná přesilová hra příliš nevydařila. Navíc byl těsně před návratem Řezníčka vyloučen domácí Šulc. Následnou přesilovou hru dokázali Chomutovští na rozdíl od svého soupeře využít. Tvrdou ranou z levého kruhu se v čase 27:29 prosadil Trefný – 1:2. Srovnání měl ve 34. minutě na holi Čermák když se po Kuklově příhře ocitl sám před Horčičkou, svoji šanci však trestuhodně zahodil. Na začátku 15. minuty byl potrestán pětiminutovým trestem domácí Petr Jelínek a Chomutovští ucítili šanci odskočit svému soupeři na více než jednobrankový rozdíl. To se jim také v čase 16:41 podařilo. Po Řezníčkově střele se dostal odražený kotouč k volnému Jírovi pro něhož nebyl problém trefit odkrytou Růžičkovu klec – 1:3. Hostům ale radost z dvoubrankového vedení příliš dlouho nevydržela. Ihned po skončení Jelínkova trestu se po hrubce hostující obrany dostal ke střele Varga, Horčička jeho střelu neudržel a Fábry kotouč pohodlně uklidil do sítě – 2:3.

V první polovině závěrečné části byla k vidění oboustranně neuspořádaná hra plná nepřesností. Ani jednomu z mužstev se nedařilo usadit se na delší dobu v obranném pásmu soupeře. Nic na tom nezměnila ani přesilová hra domácích při vyloučení Jíry ze 45. minuty. Do vyložené šance se dostal až v 50. minutě domácí Aleš jelínek, ale jeho dělovku z mezikruží Horčička kryl. V 51. minutě si šel na trestnou lavici odpočinou hostující Szakal a za nedlouho po něm také Trefný. Domácí tedy měli opět možnost dvojnásobné přesilové hry a tentokráte jim gólovou radost přinesla. Při jednom z útočných snažení pálil od modré Vašíček a Endál šikovnou tečí srovnal na 3:3. Závěr utkání byl infarktový. Tři minuty před koncem byl vyloučen Fábry a domácí se museli bránit drtivému tlaku Chomutova. Největší příležitost zneškodnil Kostourkovi výborným zákrokem Růžička. Při svém návratu z trestné lavice se Fábry dostal do samostatného úniku společně s Drtinou, ale oba se svoji šance pravděpodobně zalekli a Horčičku ohrozit nedokázali. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V nastaveném čase byla zpočátku vidět hra nahoru dolu, kdy akce střídala akci a oba brankáři museli několikrát zasahovat. V čase 61:53 byl vyloučen domácí Procházka. Hosté se nastěhovali do pásma domácích a rozehrávali svůj útočný kolotoč. Růžička se měl v těchto chvílích ve své brance co ohánět. Vyznamenal se především proti Bouškově tutovce ze samého závěru přesilovky. Závěrečné vteřiny patřily naopak domácím. Při signalizované výhodě měli na svých holích rozhodnutí Fábry a Procházka, bohužel pro domácí ani jim se skórovat nepodařilo. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli šťastnější hosté i přes to, že ve druhé sérii již prohrávali 0:2. Za domácí byli úspěšní Fábry a Endál. Za hosty nájezd proměnil Jeslínek a dvakrát se radoval Boušek.

Vladimír Kýhos (trrenér KLH Chomutov): Bylo to utkání, kde se většina příležitostí na obou stranách vytvářela při přesilových hrách. Příčina proč jsme dnes ztratili bod byla ve druhé třetině když jsme zvýšili na 3:1 a fatální chybou jsme se dostali do stavu 3:2 a tím jsme domácí nakopli dovolili jim ve třetí třetině srovnat. Utkání bylo zbytečně nervózní a také pan rozhodčí viděl některé zákroky trochu odlišně než my.

Jiří Čelanský (asistent trenéra HC Rebel Havlíčkův Brod): Našim hráčům patří za dnešní výkon absolutorium. Zápas jsme zvládli ve velkém tempu. Byli jsme schopni vystupňovat tempo ve třetí třetině i v prodloužení. Hrajeme na patnáct hráčů z nichž je šest juniorů a před dnešním výkonem tohoto mužstva je potřeba smeknout.