Chomutov vybojoval v utkání plném šancí dva body po nájezdech

Napsal 24.11.2010 Miroslav Kučera, Tomáš Nejedlo
C h o m u t o v - Další kolo první hokejové ligy zavedlo Krušnohorce na stadion Benátek nad Jizerou. Domácí se rychle dostali do vedení a dlouho si ho drželi. Chomutovští po celý zápas obléhali branku, kterou strážil Stejskal, ale nedařilo se jim skórovat. To se povedlo až ve třetí třetině. Utkání došlo až k samostatným nájezdům, kde byl jediným úspěšným Filip Seman.
21.kolo st 24.11.2010
BNJ
1:2sn(1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
KLH
Benátky n.J.
Stejskal - Kolmann, Bendik, Pavlů, Ulrych, Müller, Kajínek, Hobza - Kica, Weiss, Bárta, Kopic, Liška, Vantuch, Urban, Pabiška, Klimt, J. Skořepa, Jech, Krejčík, Nevyhoštěný
Hanuljak - Mucha, Bombic, Havíř, Pavlas, Mudroch, Prošek, Rutta, Pulpán - Hluchý, Zucker, Selingr, Jíra, Kraft, Benda, Davídek, Seman, Kůs, Z. Skořepa, Radulay, Kuběna

Smitka - Hejl, Žídek

Zápas měl jasného favorita, ale jak už to tak bývá, outsider se chce proti soupeři vždy vytáhnout. A se stejným cílem vstupovali do boje i benátečtí hokejisté. Lepší vstup do utkání si Středočeši snad ani nemohli přát. První branka v síti Hanuljaka totiž přišla už po devětadvaceti vteřinách hry. Gólové akci předcházelo vyhrané vhazování a následná přihrávka na Kolmanna, který objel branku a naservíroval puk do mezikruží Michalu Bártovi, jenž se na chvíli ocitl sám před Hanuljakem a zamířil přesně k tyči - 1:0.

Málokdo by čekal, že po devětačtyřicet minut to byla jediná branka utkání. Vyrovnáno ale mohlo být už po třech minutách po Bártově trefě. Davídek našel volného Semana, kterého ovšem vychytal pozdější hrdina utkání Jiří Stejskal. V 7. minutě měli další šanci hosté. Zdeněk Skořepa svou střelu skryl za obránce, ale Stejskal si puk ve změti těl hráčů našel a vyrazil vedle. Na druhé straně se do brejku dostal Klimt, postupoval sám na Hanuljaka, avšak nedokázal procpat touš mezi jeho betony. Velkou šanci v úvodní třetině ještě měl Selingr, jenže cestě puku do sítě zabránil pravý Stejskalův beton.

Benátecké nasazení v první třetině ukázalo, jakým směrem by se utkání mohlo vyvíjet. Chomutovští sice byli střelecky aktivnějším týmem, jenže domácí bojovali o každý puk a právě tím se mohli soupeři vyrovnat. Ve druhé části hry Chomutov převzal otěže zápasu, což dokumentoval například Hluchý, který se ocitl v obrovské šanci. Stejskal se ale překvapit nenechal. Šance Chomutovských nabíraly na obrátkách a v další akci Davídek připravil palebnou pozici pro ostříleného Jana Bendu, jenž těsně minul branku. Závěr druhé periody však patřil domácímu celku. Chomutovští zadáci zapomněli na Michala Bártu, který převzal kotouč a ujížděl sám na bránu. Střelec první branky si už položil Hanuljaka, ale v rozhodující chvíli mu ujel touš z hole a nedokázal jej dostat do sítě. Dvacet vteřin před druhou sirénou měl velkou příležitost Josef Skořepa, Hanuljak jeho ránu s vypětím všech sil vytáhl na břevno své klece!

Třetí třetina začala už po dvaceti vteřinách šancí agilního Hluchého. Bývalý kladenský útočník se natlačil zpoza branky až před Stejskala, jenže benátecký gólman byl pevný jako skála. Po třech minutách hry vznikl velký závar před Stejskalem a byl to opět Hluchý, kdo se snažil dostat kotouč do sítě, jenže benátecký gólman byl opět proti. A kolotoč přihrávek a šancí v útočném pásmu pokračoval. Téměř tisíciprocentní šanci na vyrovnání promarnil Zdeněk Skořepa. Když už Stejskala překonal, puk poskakoval na brankové čáře, jenže za ní neskončil. Následně si Seman vybruslil před Stejskala a rozezvučel levou tyčku domácí klece! Ve 49. minutě za vyhození puku mimo hrací plochu putoval na trestnou lavici Bendik a Chomutov po čtyřech vteřinách přesilovku využil. Kraft vyhrál buly a Milan Hluchý poslal kotouč za záda Stejskala - 1:1. Benátecký brankář se překonával, seč mohl. Lavina střel na něj směřovala ze všech stran a paní Štěstěna se tentokrát domácích držela. Dvě gólové šance měl karlovarský forvard Zucker, Stejskal opět zakročil.

Také v prodloužení pokračoval nápor hostí. Šanci měl například mladý Rutta, jenže Stejskal naskládal betony nad sebe a puk vyrazil. A v závěru prodloužení Stejskal ještě vyčaroval další skvělý zákrok. Zápas tak dospěl do penaltového rozuzlení, kde jako jediný uspěl Filip Seman a zajistil tak hostujícímu celku bod navíc - 1:2 sn.

Milan Černý, trenér Benátek nad Jizerou
S bodem jsme spokojení. Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že uděláme bod, tak bychom to brali. Myslím si, že i rozdělení bodů je spravedlivé. V závěru zápasu jsme měli štěstí. Ke konci druhé třetiny jsme mohli odskočit na dvě branky, ale své šance jsme neproměnili. Při síle Chomutova si myslím, že můžeme být spokojení. Bojovali jsme, velmi dobře zachytal Jirka Stejskal.

Milan Kašpárek, trenér Chomutova
Opět jsem nespokojený. Po vynikajícím výkonu s Jihlavou přijedeme do Benátek a v první třetině máme katastrofální přístup. Nebylo tam vůbec nic pozitivního. Od druhé třetiny jsme se zvedli. Hlavně v závěrečné třetině měli domácí obrovské štěstí, že jsme neotočili zápas.