Chomutov si se zahraničním soupeřem poradil

Napsal 17.08.2006 David Matula
C h o m u t o v - Šestým soupeř v přípravě chomutovských hokejistů byl ve čtvrtek podvečer soupeř z dalekého Dánska. Hosté z Frederikshavnu však byli po většinu zápasu o krok za domácími a na svého soupeře nestačili. Po první třetině byl sice stav nerozhodný 1:1, ovšem v následující třetině se bílomodří rozstříleli a rázem vedli už 4:1. Chomutov nakonec i díky dvěma zásahům Petra Jíry zvítězil 6:3. Hostům nepomohly ani dvě branky zkušeného Tomáše Sršně.
přát. čt 17.8.2006
6:3(1:1, 3:0, 2:2)
FRE
Husák - Szakal, Nosek, Révay, Trefný, Šulc, Černý, Březina, Kuncl - Tauš, Mikšovic, Chyba - Jíra, Veverka, Soukup - Gellner, Mezera, Kostourek - Kýhos, Heinisch
Frederikshavn
Pisár - Martin, Schoildan, Reinert, Špaňhel, Knudsen, Raevdal, Lie Mark, Sršeň, Lie Morten, Grey, Jokinen, Laylin, Skjoth, Lavrentiev, Jensen, Paška, Prokop, Kaňka, Kristensen, Soderlaald

Od úvodních minut byl k vidění spíše bojovný než technický a pohledný hokej. Jako první se osmělili hosté a po nenápadné akci se sám před Husákem objevil Sršeň. Včas za záchranou brzdu zatáhl Trefný, ovšem za svůj zákrok byl oceněn dvěmi minutami. V následné přesilové hře pálil tvrdě z mezikruží Paška a jeho projektil se od zadního mantinelu odrazil před úplně prázdnou klec, ale dorážející Jokinen puk netrefil. V šesté minutě dostali početní výhodu i domácí. Lehké nahození Trefného od modré se otřelo hned o několik hokejek a plachtící kotouč skončil až za zády bezmocného Pisára - 1:0 . Šťastným střelcem byl nakonec Josef Révay . V polovině první třetiny dal poprvé o sobě vědět Milan Kostourek. Ve vlastním obraném pásmu nabral rychlost a prohnal se až před hostujícího gólman, na jehož pravém chrániči jeho pouť skončila. Kotouč potom hostující obránci poslali na modrou čáru, kde jej pohotově trefil Mikšovic. Jeho tvrdý pokus sestřelil před brankou stojícího Kostourka do přilby. Ten se po krátké chvíli zvedl a lehce otřesen odjel „po svých“. V závěru první třetiny udeřilo i na druhé straně, kdy se sám před Husákem zjevil hostující Tomáš Sršeň a bez problému přetavil ve vyrovnávající gól přihrávku svého krajana Kaňky – 1:1.

Začátek druhé třetiny obstarala série vyloučených na obou stranách a nepříjemná střela Mikšovice, s níž měl Pisár velké problémy. V páté minutě hráli hosté přesilovou hru, ale k dalšímu krásnému sólu se vydal Milan Kostourek, který ujel hned trojici bránících hráčů, předložil puk Taušovi, ten ovšem tváří tvář hostujícímu brankáři branku netrefil. V polovině utkání hráli domácí vylepšenou přesilovou hru a ve chvíli, kdy skočil první vyloučený hráč na led, našel ideální přihrávkou zpoza branky Kostourek sjíždějícího Kamila Černého , který trefil mezi betony přesně – 2:1. V čase 11:26 se poprvé v utkání trefuje po nenápadné akci Petr Jíra , který si vykroužil z rohu až mezi kruhy a jeho střela se otřela o masku brankáře a jako padající list zapadla za jeho záda - 3:1 . V 16 minutě se sám před Pisárem objevil Gellner, ale svou šanci promarnil jen díky skvělému zákroku hostujícího gólmana. Následně hráli domácí další přesilovou hru a dokázali ji bleskově využít. Nahození Revaye od modré přiťukl Chyba volnému Zdeňku Taušovi a ten pohotovým bekhendem poslal domácí už do tříbrankového vedení - 4:1 . V závěru druhého dějství neudrželi hosté nervy na uzdě a po jednom z mnoha tvrdých střetů u hrazení, se ze střídačky vrhli na led, což učinili i domácí a rázem byla k vidění slušná mela. Nejagilnějším z domácích byl vyhlášený bitkař Josef Revay, který svému soupeři američanovi Martinsovi nic nedaroval. Poslední slovo měl hlavní arbitr a ten poslal pod sprchy hned pětici borců. Na straně domácích Revaye s Kunclem a na straně Frederikshavnu Špaňhela, Martina a Graye.

Bílomodří vstoupili i do závěrečné třetiny lépe a dvojice Mikšovic a dvakrát zakončující Tauš udělala před hostující brankou slušný závar, ze kterého ale tentokrát vyšel vítězně Pisár. V sedmé minutě ujížděli „Jestřáby“ dva na osamoceno domácí beka. Jensen puk skvěle zatáhl a předložil jej volnému Tomáši Sršňovi . Pro toho už nebyl problém Husáka překonat. Zkušeně si počkal a poslal kotouč do odkrytého kouta branky - 4:2 . Přesně o minutu později se ta samá situace zrodila i před hostující brankou. Kostourek ujížděl spolu s Kýhosem, druhý jmenovaný na sebe natáhl bránícího hráče a Milan Kostourek už měl jednoduchou práci. Puk si elegantně stáhl, položil si Pisára a pohodlně zavěsil - 5:2 . V minutě čtrnácté opět udeřili hosté z Dánska. Odražený puk poslal pohotově před branku Sršeň a Cory Laylin Husáka propálil - 5:3 . Poslední brankou tvrdého utkání byla druhá trefa Petra Jíry . Ten dostal kotouč krásně do jízdy mezi oba obránce a rychlým švihem nad lapačku s pomocí horní tyčky uzavřel skóre zápasu na 6:3 . V závěru mohl ještě dát premiérový gól Kýhos junior, ale svou šanci promarnil. Frederikshavn tak odjíždí z Chomutova s porážkou 6:3 .

Vladimír Kýhos (trenér Chomutova): "Na obou týmech bylo znát, že jsou v plném tréninkovém zápřahu. Bylo to spíš bojovné než nějak pohledné utkání. S výsledkem jsem spokojený, dali jsme šest gólů a snad se konečně trochu střelecky chytli."