Chomutov si lehce poradil s Třebíčí

Napsal 04.10.2004 Martin Bocian, Petr Kubica, Martin Ritter
C h o m u t o v – Třetí domácí zápas v krátkém časovém úseku odehráli dnes v podvečer chomutovští hokejisté na domácím ledě. Po vítězstvích nad Mladou Boleslaví a Kometou Brno smetli Horáckou Slávii Třebíč 7:1. Domácí byli téměř celou dobu střetnutí lepším týmem, což také dostatečně brankově vyjádřili. Trenér Kýhos dal letos poprvé příležitost Michalu Podolkovi, který sice neměl mnoho práce, ale přesto si počínal velice jistě. Jediný gól inkasoval v polovině utkání z hole Adamce.
10.kolo po 4.10.2004
7:1(2:0, 3:1, 2:0)
TRE
Podolka - Hájek, Szakal, Plaček, Nosek, Trefný, Schneider, Prošek, Révay - Polodna, Šíp, Jíra - Boušek, Mikšovic, Jeslínek - Malát, Koláček, Buchal - Hahn, Charousek, Martenek
Třebíč
Koťátko (44.Luňák) - Hrbáček, Svačina, Kučný, Sedláček, Kališ, Horák, Čížek, Sobotka - Beroun, Žižka, Říha - Adamec, Oliva, Fišer - Lazorišák, Škoda, Topol - Caha, Čech, Wolf

V prvních minutách zápasu se toho moc závažného neudálo, snad jen samostatný nájezd Jeslínka, který byl zastaven faulem. Domácí tak měli možnost první přesilové hry, při které si dokázali vynutit velký tlak. Měli spoustu možností k otevření skóre. Ujala se až v 7.minutě střela Petra Jíry do horního růžku Koťátkovy branky, po přihrávce Polodny - 1:0. V desáté minutě si oba chomutovští hráči role vyměnili. Zpoza branky přihrával Jíra a Petr Polodna se ocitl sám před brankářem, kterého přelstil bekhendovým blafákem a zvýšil vedení svého týmu na 2:0. V 17.minutě oslabil domácí tým Schneider a minutu poté odešel na trestnou lavici Révay, vyloučený ze hry také na dvě minuty. Hosté měli velkou možnost při výhodě dvou mužů v poli, aby brankáře Podolku překonali ještě v úvodní třetině zápasu. Hráči Chomutova byli však proti, hru v oslabení zvládli na výbornou a do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro KLH Chomutov.

Do prostřední části utkání vstoupil severočeský tým drtivým tlakem a třebíčští se v této fázi zmohli jen na vyhazování puků z jejich obranného pásma. Nápor Chomutova vyvrcholil v minutě 25., kdy Radek Šíp za brankou oklamal Koťátka a zasunul puk k tyčce - 3:0. Na začátku 27.minuty měli domácí opět početní výhodu, za hákování šel za katr třebíčský Hrbáček. Chomutovští postavili při přesilovce učebnicový lichoběžník, od modré tvrdě vystřelil Prošek, brankář vyrazil puk jen před sebe a ve skrumáži se nejlépe orientoval Tomáš Martenek, který dával již na 4:0. O čtyři minuty později dokázali vstřelit branku i hosté, když z brejku překonal Podolku třebíčský Václav Adamec a upravil skóre na 4:1. Ve 33.minutě měla Třebíč opět výhodnější pozici pro skórování. Nejprve však hostující obraně ujel Trefný, proti Koťátkovi se neprosadil.Pokračovala tak třebíčská přesilová hra, ale hosté v ní svého dalšího kýženého gólu nedosáhli. Krátce nato pálil na Podolku Čech, neměl přesnou mušku a trefil pouze horní tyčku branky. V poslední minutě druhé části se ke slovu dostali domácí. Výhoda přesilovky byla opět znát. Chomutov se usadil v obranném pásmu hostí, od modré vystřelil Jakub Trefný a ostudu svému příjmení rozhodně neudělal. Brankář byl bezmocný a za zvuku sirény byl stav utkání 5:1.

Do poslední třetiny vlétli chomutovští opět jako vítr. Ve 44.minutě vybojoval za třebíčskou brankou puk Tomáš Martenek a zpoza branky gólem ala Darius Rusnák nedal Koťátkovi žádnou šanci - 6:1. Ani ne za minutu zkoušel lehkou střelu od modré čáry David Hájek, trefil přesně brankáři mezi betony a zvýšil skóre na 7:1. Tato skutčnost již nenechala třebíčského brankáře Koťátka v klidu a nechal se vystřídat Luňákem. Ve 47.minutě mohl přidat druhou čárku Třebíče do gólového zápisu Caha, sám se řítil na Podolku, ale chomutovský brankář vyrazil puk nad hrazení. Dalším samostatným nájezdem mohl dát osmý gól chomutovský Charousek, ani ten však nebyl v 54.minutě úspěšný. O čtyři minuty později byl k vidění další únik samotného hráče, v hlavní roli opět Charousek, tentokrát byl zahákován třebíčským obráncem. Poslední přesilovka zápasu zůstala nevyužita, a tak si SK Horácká Slavia Třebíč odváží ze severu Čech sedmigólovou vzpomínku.

Vladimír Petrovka (Chomutov): "Vždycky, když se hraje s papírově slabším soupeřem, tak to láká k jeho podcenění, jsem rád, že kluci v utkání toto nepotvrdili. Před zápasem jsme měli trochu obavy, protože v loňském play - off nám Třebíč dělala problémy. Dnes ale byla neškodná. Základem úspěchu byla první třetina, kdy jsme už v 10. minutě vedli 2:0 . Ve druhé jsme přidali další dva góly a o zápase bylo rozhodnuto. Dali jsme příležitost všem hráčů, protože nás čekají dva těžké zápasy."

Kamil Konečný (trenér SK HS Třebíč) : "Naše hra odpovídá postavení Třebíče v tabulce. Nevyužíváme vyložené šance a to se proti takovému soupeři jako je Chomutov nevyplácí. Ve druhé třetině za stavu 4:1 jsme měli dvě gólové šance ,ale nedokázali jsme skórovat. S každým dalším prohraným zápasem hráčům klesá sebedůvěra a to se odráží na jejich výkonu."