DOROST - reportáž

Chomutov sestupuje do ligy dorostu, nezvládl sérii play-down proti Táboru

Napsala 14.03.2023 Kateřina Kundertová
Piráti po dvou domácích porážkách v play-down vyrazili do Tábora, kde napoprvé sérii zdramatizovali, ale více už nezvládli a sestupují do ligy dorostu. Piráti ve čtvrtém a nakonec rozhodujícím duelu dvakrát srovnali těsné manko, jenomže na gól z třiapadesáté minuty už nezareagovali.
PDOWN4 út 14.3.2023
HTA
3:2(1:1, 1:1, 1:0)
Tábor
Šrámek – Céza, Mašek, Bačo, Štastný, Bouška, Jaroš, Honzík – Dohnal, J. Pospíchal, Vlček, Němeček, P. Pospíchal, Mohyla, Hlavín, Suchan, Křepelka, Vrba
Štěrba – Holejšovský, Švarc, Malcovský, Ibl, Malý, T, Hynek – Sochor, Bečvář, Halfar, Pospíšil, Nastoupil, Novák, Chládek, Kalvoda, Grosskopf

Tábor
5. Němeček (Mohyla), 25. J. Pospíchal (P. Pospíchal), 53. Vlček (Bouška)

Kostourek, Micka – Jindra, Kotlík

Lepší nástup do utkání měli domácí, kteří se v páté minutě ujali vedení poté, co přečíslení tří proti dvěma zakončil Jan Němeček úspěšnou střelou z prostoru mezi kruhy – 1:0. Piráti na přelomu dějství ubránili oslabení a zanedlouho srovnali, když Matěj Kalvoda v rychlém protiútoku našel Filipa Nastoupila, jenž nezaváhal před odkrytou brankou – 1:1.

Obdobný průběh měla i prostřední třetina. Výpad po levém křídle zakončil z kruhu Jan Pospíchal mimo dosah chomutovského brankáře Davida Štěrby – 2:1. Po polovině hrací doby dostali možnost početní výhody i Piráti, ale nevyužili ji a udeřili až v samém závěru, kdy přesně v čase 39:24 podruhé v zápase srovnal Petr Holejšovský, jenž z pravého kruhu mířil přesně – 2:2.

V závěrečné periodě si oba celky vyzkoušely početní výhodu, což však k brance ani na jedné straně nevedlo. V devětačtyřicáté minutě měl nadějnou šanci táborský Filip Dohnal, ale trefil pouze betony gólmana.

Klíčová byla třiapadesátá minuta, kdy usedl na trestnou lavici Jaroslav Pospíšil a pro smůlu Chomutova ji opustil předčasně, jelikož Dominik Vlček prostřelil od modré všechno, co mu stálo v cestě – 3:2. Piráti to v posledních minutách zkusili bez brankáře, ale potřetí už srovnat nedokázali.